נטבוק ב-200 דולר יתחרה בטאבלטים? • HWzone
מחשביםטאבלטים

נטבוק ב-200 דולר יתחרה בטאבלטים?

Asus ואינטל מתכננות להילחם בטאבלטים ובמעבדי ה-Fusion של בעזרת מחיר נמוך במיוחד

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


Asus ואינטל היו שתיהן מהנפגעות העיקריות מעלייתו של שוק הטאבלטים, שפגע קשות בשוק הנטבוקים (ולא רק), וכמובן גם בסדרת מחשבי ה-Eee PC של Asus  (שהייתה מבוססת על מעבדי ה-Atom של אינטל), שהיוו מותג פופולרי ומשמעותי בשוק. מאז עבר כמה כמה זמן, ולמרות שגם אינטל וגם Asus מנסות את כוחן בשוק הטאבלטים (אינטל עם מעבדי ה-Oak Trail שלה ו-Asus עם סדרת טאבלטים משלה), נראה שהצמד לא מתכנן לוותר על הנטבוקים כל כך מהר – ומתכנן מתקפת נגד שתכוון ל"נקודת התורפה" של הטאבלטים – המחיר.
 
אין ספק שהטאבלטים למיניהם חווים הצלחה מרשימה, והמגוון והמבחר בשוק צפוי רק להמשיך ולגדול ככל שיעבור הזמן, אך עד כה אי אפשר להכחיש שמדובר במכשירים יקרים למדי, שהזולים והבסיסיים מביניהם עולים כ-400 דולר והמחירים צומחים ומגיעים עד ל-1000 דולר ויותר – בהחלט לא מחירים שיקרצו לבעלי תקציב מוגבל, ובנקודה זו בדיוק נכנסות אל התמונה ואינטל.

Asus הודיעה כי תביא לשוק נטבוקים אולטרה זולים "בשיתוף פעולה עם אינטל" ביוני 2011, שמחירם צפוי לעמוד על כ-200 דולר עד 250 דולר ליחידה, מה שיפנה לפלח שוק שהטאבלטים אינם פונים אליו נכון לעכשיו. הנטבוקים החדשים צפויים להכיל מעבדי Atom חד ליבתיים מבית אינטל, כאשר הפתעה נוספת עשויה להגיע מכיוון מערכת ההפעלה – מקורות שונים ברשת מעריכים שהנטבוק עלול להתבסס על מערכת ה-MeeGo של אינטל (שננטשה בידי Nokia אך הודיעה שתמשיך בפיתוחה), או מערכת ה-Chrome OS של גוגל, או שאולי אפילו 3.0 (לא ברור כיצד ממשק המגע יתורגם לנטבוק, כך שנצטרך לחכות ולראות האם מדובר בשימוש חדש למערכת או בהערכה מוטעית ומופרכת), כך או כך (או כך) נראה שהנטבוקים הללו יהיו שונים למדי ממחשבי ה-Eee שהתרגלנו לראות עד כה.

משלושה תצא אחת?
או שאולי נראה כמה גרסאות של הנטבוק האולטרה זול?
ה"נטבוק ב-200 דולר" הקודם שבטיחו ב-.
האם הפעם הם יצליחו?

זו אינה הפעם הראשונה בה מתיימרת Asus להביא נטבוקים זולים מאוד לשוק. הענקית הקוריאנית הבטיחה להציג מיני נטבוק בגודל 7 אינץ' ובמחיר של 200 דולר עוד בשנת 2007, אך לבסוף הגיעו דגמים אלו לשוק במחיר יקר משמעותית.
האם הפעם יצליחו Asus ואינטל לעמוד במשימה? במידה וכן, נראה שהשתיים יוכלו להציע תחרות מאתגרת הן לטאבלטים והן לניידים ונטבוקים זולים המבוססים על מעבדי ה-Brazos של AMD, שמציעים מחירים אטרקטיביים וצוברים תאוצה, על כל אותם צרכנים שרוצים מכשיר קטן, זול ונוח לגלישה ועבודה משרדית.


תגיות
Back to top button
Close
Close