נגן MP3 מבוסס FLASH ראשון מבית Apple

חברת אפל הכריזה היום, במסגרת תערוכת MACWORLD, על נגן המוזיקה החדש שלה, ה-iPod shuffle. מדובר בנגן מוזיקה מבוסס FLASH, המגיע בגדלים של 512MB או 1GB. הנגן עצמו קטן מאוד (24.9 על 83.98 על 8.3 מ"מ, גודל חבילת מסטיק), והוא שוקל 22 גרם. המחיר בארה"ב יהיה 100$ לדגם ה-512MB ו-150$ לדגם ה-1GB. לנגן אין מסך תצוגה (בניגוד לשאר הנגנים בשוק), אך יש לו ממשק פשוט וקל לשימוש, הכולל שינוי עוצמת שמע, ניווט בין השירים וניגון על פי סדר או מבולגן.
 
בין היתר, לנגן 12 שעות פעולה, הוא מתפקד כ-USB ON KEY לכל דבר, ויש לו ממשק חזק עם תוכנת ה-iTunes (הוא יכול בכל חיבור למחשב להטעין שירים שונים לבד בכל פעם לפי רצון המשתמש). הנגן נטען דרך כבל ה-USB או דרך רשת החשמל.
 
זהו הנגן מבוסס FLASH הראשון של Apple, אשר עד היום מכרה את דגמי ה-iPod ו-iPod Mini המבוססים על דיסקים קשיחים. נגני Apple הם הנמכרים ביותר כיום בתחום המוסיקה (הם שולטים בכ-65% משוק הנגנים). נגן זה נועד להתחרות בשוק הנגנים הזולים יותר שרובו מבוסס על נגנים גנרים חסרי שם זולים מאוד, ונגנים בעלי שם שנמכרים במחיר של קרוב לאלף ש"ח. בנוסף לכך Apple, שידועה במכירת מוצרים נלווים לנגנים שלה, פיתחה כבר עכשיו מספר תוספות לנגן, המוצגות באתר שלה.
 
העיצוב המוזר שלו, והמחיר היחסית זול שלו, מבליטים אותו לעומת התחרות מנגני FLASH של חברות מוכרות אחרות. בשלב זה אין פרטים לגבי זמינות ומחיר בארץ.

קישור לאתר המוצר
לדיון בפורומים שלנו על הנגן החדש