נגמר עוד לפני שהחל? NVIDIA מבקשת את שותפותיה לעצור את הכנות ה-RTX 3090 Ti

דיווח באתר TweakTown טוען כי קשיים בחומרה ובקושחה עשויים לסבך את דרכו של כרטיס המסך האימתני החדש אל החנויות

החשיפה החלקית של ה-GeForce RTX 3090 Ti במהלך תערוכת CES 2022 השאירה לנו לא מעט חורים בעלילה (והרבה מקום לבדיחות עצובות על מצבו העגום של השוק ברשת) – וכעת ההתנהלות הופכת לתמוהה ומסתורית עוד יותר עם דיווחים לפיהם NVIDIA פנתה לשותפותיה בבקשה להפסיק, לכל הפחות באופן זמני, את פיתוח כרטיסי המסך המוגמרים הייעודיים אשר מתבססים על שבבי העיבוד המתקדמים אותם סיפקה להן.

מידע שהגיע לראשונה מהאתר tweaktown.com סיפר על דרישה ממפתחת השבבים להפסקת תהליכי פיתוח כרטיסי המסך המתקדמים מסיבה שאינה ידועה, כאשר מאז באתר videocardz.com המתמחה בהדלפות בקטגוריה זו אישרו את הנושא על פי מקורותיהם העלומים, עם ציון כי בעיות ב-BIOS ובחומרה הן אלו שעומדות מאחורי ההחלטה, כאשר לאף מקור לא ברור בשלב זה לכמה זמן יופסקו תהליכי ההכנה שנועדו להנחית את הכרטיסים האלו בשווקים בסופו של דבר. בעוד שבעיות כלשהן של BIOS יכולות להיפתר באופן פשוט יחסית על ידי צריבה מחדש של הרכיבים הייעודיים על גבי המעגלים המודפסים של כרטיסי המסך, בעיות בחומרה עצמה מכיוונה של NVIDIA, כלומר ברמת ליבת ה-GA102-350 עצמה לכאורה, עשויות להיות מאתגרות הרבה יותר – ולעכב את תהליך ההכנה לפרק זמן ארוך.

האם NVIDIA מתקשה לספק ליבות עיבוד תקינות לאסוס, GIGABYTE ואחרות, או שמדובר כאן בבעיה שונה? מקווים לגלות בקרוב
מקור התמונה: techpowerup.com

בהתחשב בכך שעד כה לא קיבלנו חלון זמנים אפשרי להשקה של ה-GeForce RTX 3090 Ti או תג מחיר מומלץ מיועד, ומתוך הערכה הגיונית כי היצע הכרטיס האולטרה-מתקדם הזה יהיה מצומצם במיוחד מלכתחילה – קשה שלא לקבל תחושה כללית כאילו מדובר בעוד מקרה מתהווה של VaporWare, או מוצר טכנולוגי שכולנו נוכל בעיקר לפנטז עליו דרך ביקורות וכתבות ללא אפשרות ממשית למצוא אותו לרכישה בחנויות, גם כאשר (אם וכאשר) יושק רשמית.

ציפינו לקבל עוד פרטים על הכרטיס בהמשך החודש הנוכחי, וכעת אנחנו נמשיך לעקוב באופן צמוד עוד יותר אחר ההתפתחויות – גם מ-NVIDIA עצמה וגם מהמדליפים.