מתקרבים למיליארד: חלונות 10 חוגגת שיא משתמשים חדש

שנתיים וחצי לאחר ההשקה, נראה כי נמצאת בדרך הבטוחה להפוך את מערכת ההפעלה העדכנית שלה לגדולה ביותר אי פעם עם מאגר של מיליארד מחשבים המריצים אותה

ההתחלה לא הייתה פשוטה, עם התנגדות בלתי מבוטלת מצד משתמשים וותיקים שלא ממש התרשמו מהצעות השדרוג החינמיות – אך כיום, כשחלונות 10 מתקרבת בצעדים קטנים אל יום הולדתה השלישי, נראה כי חלק ניכר מהצרכנים כבר הפנימו שמערכת זו היא באמת העתיד של , עם גיוון וגמישות גדולים מספיק שידעו לספק גם מילניאלים וגם משתמשים שנוהגים להתרפק על העבר. הפופולריות של המערכת ממשיכה לצמוח ללא הרף – ונראה שגם מטרת העל להשיג מיליארד מערכות פעילות כבר אינה מופרכת במיוחד.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


נציגיה של חברת הענק הצהירו באופן פומבי על חציית הרף היוקרתי של 700 מיליון משתמשים (או מערכות, למעשה) במערכת, שמסמל זינוק של כ-200 מיליון משתמשים בתוך כשנה, בקצה די קבוע לכאורה של כ-100 מיליון תוספות בתוך כחצי שנה (אם להתבסס על הכרזה נוספת על 600 מיליון משתמשים מנובמבר 2017). אין ספק כי זה הוא קצב אימוץ נהדר שאמור לגרום להרבה מאוד חיוכים אצל האחראים – גם אם ברור שהחברה תפספס את המטרה המקורית שלה להגיע למיליארד משתמשים/מערכות בתוך שלוש שנים מיום ההשקה. זה יקרה לפי כל הסימנים – אך כנראה "רק" לאחר כארבע שנים או מעט יותר.

כמות המשתמשים צומחת, בכל השירותים ובכל ההיבטים. האם בקרוב ניתן יהיה להכריז שזו מערכת ההפעלה הכי נפוצה של מאז ומעולם?

מיקרוסופט יכולה להיות מרוצה לא רק מכמות המשתמשים שלה, אלא גם ממעורבותם היחסית – מעל 150 מיליון משתמשים עושים שימוש בעוזרת החכמה , ומעל 50 אחוזים מהצרכנים כבר מריצים את גרסת אפריל 2018 העדכנית, מספר 1803, כנראה "תודות" לשיטת הנדנודים הבלתי פוסקים לביצוע העדכונים. מעל 93 אחוזים מסך כל הצרכנים מפעילים את גרסת ה-Fall Creators Update מסוף השנה שעברה, או חדשה יותר – כך שנראה כי סוף כל סוף יש יותר סדר ופחות פרגמנטציה של המשתמשים, שתוכל לסייע גם למפתחים למקד את מאמציהם ולספק תוצרים מאובטחים, יציבים ומלוטשים יותר.

דוחפת את עדכוני כמערכת המרכזיים בנחישות ובמהירות – והשיטה הזו מספקת תוצאות, עם קצב אימוץ חסר תקדים לגרסאות החדשות

איזו גרסה של 10 אתם מריצים, או שאולי אתם בעצם משתייכים למחנה הסרבנים העיקש של המערכת הזו? זה הזמן לספר לנו.