מתחרה לסמסונג: גם טושיבה מציגה כונן SSD על שבב זעיר בודד • HWzone
מחשביםאחסוןכתבות נבחרות

מתחרה לסמסונג: גם טושיבה מציגה כונן SSD על שבב זעיר בודד

היום בו נוכל לקבל מהירויות וביצועים שדומים לאלו של כונני בכל המכשירים שלנו ממשיך להתקרב

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


בשנה שעברה ראינו את סמסונג מציגה לנו פיתוח מדהים – כונן שלם בשבב בודד וזעיר בעל תושבת BGA, מוכן להלחמה על כל שמסוגל לאכלס אותו, כולל אלו של טאבלטים ואפילו סמארטפונים. למרות שעדיין לא ידוע לנו על או קטן כלשהו שזכה לטעום מיכולות הפיתוח החדשה הזה בצורה רשמית, כעת מתקבלת הכרזה שתוכל להבטיח כי עניין זה יגיע בהקדם, כשחברת מכריזה על כונני ה-BG החדשים שלה, שמהווים מוצר מתחרה דומה ומעניין לא פחות.

כונני ה-BG החדשים מאופיינים בתצורה זעירה באופן כמעט בלתי יאמן של 20×16 מילימטרים בלבד – זאת כולל מחבר M.2 ייעודי, שהופך אותם בעצם לכונני קומפקטיים במיוחד שניתן לשלב ברוב פלטפורמות המחשבים הקיימות בשוק כיום, ולאפשר צמצום ומזעור נוספים שלהן.

כונן ה- הכי זעיר שיש בפעולה בתוך         מקור התמונה: thessdreview.com

הכוננים הזעירים מבוססים על טכנולוגיית שבבי ההבזק התלת מימדיים העצמית של טושיבה, BiCS, בדור העדכני ביותר שלה ובתצורת TLC לאחסון של שלושה ביטים בכל תא מוליך למחצה – מה שיעניק לכוננים הזעירים אפשרות להגיע לנפחים של בין 128GB ל-512GB (!), עם תמיכה בתקן ה-NVMe 1.2 ותמיכה ברוחב פס של PCI-Express 3.0×2, לקבל מהירויות העברה של עד 2 ג'יגה-בייט בשנייה וביצועים אקראיים תחרותיים בהחלט. אם זה לא מספיק לכם, בטושיבה כבר מצהירים כי דור חדש ודחוס עוד יותר של טכנולוגיית ה-BiCS יוכל להעניק לנו כונני BG גם בנפח של טרה-בייט שלם – כאשר להזכירכם מדובר כאן במוצר ששטח הפנים שלו הוא רק 20 אחוזים מזה של כונן סטנדרטי בתקן ה-M.2.

כונן ה-BG והשבב האחוד שלו, שיוכל להשתלב גם במוצרים הכי קומפקטיים בשוק
מקור התמונה: techpowerup.com

טושיבה הצליחה להגיע למימדים הזערוריים האלה תודות לשימוש במארז אחד בודד שכולל הן את בקר ה- של המוצר והן מספר שכבות שונות עבור נפח האחסון עצמו, כך שבאותה מידה בה מארז זה הולחם על גבי מעגל מודפס בעל תושבת M.2 – ניתן להלחימו ישירות על לוח האם של כל מכשיר ממוחשב, בדיוק כמו אצל , לקבלת נפחי וביצועים חסרי תקדים בטאבלטים וסמארטפונים. מדהים!

אנחנו מצפים בקוצר רוח ליישומים מסחריים אמיתיים
מקור התמונה: techpowerup.com

כל שנותר כעת הוא לתהות מתי כל זה יוכל לקרות בצורה מעשית ומסחרית, ולא במסגרת אב-טיפוס בלבד – ותשובה על כך עדיין אין לנו כרגע, לצערנו, אם כי עצם בואה של תחרות נוספת לתחום הוא מבורך מאוד מנקודת המבט שלנו, ואמור לזרז את הפיתוחים והיישומים בתחום, כך שיש לנו סיבה לשמור על אופטימיות זהירה. מה דעתכם? בואו לשתף בתגובות.


תגיות

6 תגובות

  1. הגיע הזמן שכל לוח יגיע אם כונן מובנה כזה, שבו תהיה ה-OS צרובה. כמו אצל אפל.

  2. בדיוק כשיש טכנולוגיה חדשה ,המחירים של ה SSD הפשוטים ירדו מספיק לקנייה

כתיבת תגובה

Back to top button
Close