מתחרה חדש בשוק כונני ה-NVMe: הכירו את ה-MP500 של Corsair • HWzone
מחשביםאחסון

מתחרה חדש בשוק כונני ה-NVMe: הכירו את ה-MP500 של Corsair

החברה האמריקאית מגייסת לעזרתה את חברת Phison ותנסה לבצע קאמבק בעולם כונני ה- הביתיים המתקדמים

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


מספר כונני ה-NVMe בשוק, שמבוססים על חיבור ה-M.2 ופורצים את מגבלות תקן ה-SATA 3, ממשיך לצמוח בקצב תדיר – ואלה הן חדשות טובות, באופן טבעי, לכל אלה שמעוניינים להתחבר אל הדור החדש והמשופר של עולם האחסון. הפעם, המצטרפת הטרייה היא , עם משפחת כוננים ראשונה שלה שאינה מבוססת על חיבור SATA.

כונני ה-MP500 החדשים של החברה מתבססים על בקר ה-PS5007-E7 הטרי של חברת Phison, אותו ראינו קודם גם בכונן ה-Sonic של חברת Zotac (ושאמור להופיע בעתיד בעוד כמה וכמה דגמים זריזים נוספים), ומאופיינים בתצורת M.2 סטנדרטית באורך 80 מילימטרים, עם נפחים של 120 ג'יגה-בייט, 240 ג'יגה-בייט ו-480 ג'יגה-בייט, עם שבבי 15 ננומטר מישוריים מבית חברת בעלי נפח אינדיווידואלי של 128 ג'יגה-ביט כל אחד, והבטחה למהירויות העברה מירביות של 3 ג'יגה-בייט בשנייה (!) בקריאה ו-2.4 ג'יגה-בייט בשנייה בכתיבה.

mip3 mip4

מתמודד חדש – עם בעיה

כונני ה-MP500 כולל תמיכה בתיקון שגיאות קדמי, תמיכה בהצפנת AES של 256 ביט, תמיכה ב-DevSLP לצריכת הספק מינימלית של פחות מ-5 מיליוואט כשהכונן אינו בשימוש וזכרון מטמון מבוסס בנפח של בין 128 מגה-בייט ל-512 מגה-בייט, בתלות בנפח הדגם. תוסיפו לכך ביצועים אקראיים מוצהרים לקבצי 4 קילו-בייט של עד 250,000IOPS בקריאה ועד 210,000IOPS בכתיבה (לשני הדגמים בעלי הנפחים הגדולים) – וקיבלתם תמונה טובה לסיבות שבגללן מוצרים שכאלה נחשבים בתור עידן חדש וחשוב בשוק כונני ה-, שאמור להציע עוד קפיצת מדרגה מורגשת ומשמעותית לעומת כונני ה- "הקלאסיים" ב-2.5 אינץ'.

הדגמים החדשים של יוצעו עם אחריות לשלוש שנים ועם עמידות מוגדרת מרשימה לכ-1.3 מחיקות כונן מלאות מדי יום (DWPD) לכל אחד מהדגמים, שכנראה מבטיחה כי לא יהיה אף צרכן ביתי שיצליח לחסל את הכונן שלו בתוך תקופת האחריות – לא משנה כמה מעמסה יפעיל עליו.

mip
בדומה להרבה ממתחרותיה, גם מכוונת את המוצרים החדשים (בעדינות) אל תחום מוצרי הגיימינג הפורח

כאן, לצערנו, אנחנו מגיעים למידע הבעייתי ביותר עבור כונני ה-MP500 – המחיר. תציע את הדגמים החדשים במחירים מומלצים יקרים עד מאוד, של 125 דולר (!) עבור דגם בנפח 120 ג'יגה-בייט, 190 דולר לדגם 240 ג'יגה-בייט שמסתמן בתור המשתלם ביותר באופן יחסי מבין השלושה, ו-365 דולר לדגם ה-480 ג'יגה-בייט.

גם לאוהדיה הגדולים ביותר של Corsair יהיה קשה להצדיק את תגי המחיר הרשמיים האלו, לצערנו
גם לאוהדיה הגדולים ביותר של יהיה קשה להצדיק את תגי המחיר הרשמיים האלו, לצערנו

מדובר ברמות מחיר של בין 1.05 דולר לכל ג'יגה-בייט של אחסון לבין 0.76 דולר לכל ג'יגה-בייט של אחסון – שגבוהות פי 2 ואפילו פי 3 מזו של כונני סטנדרטיים מבוססי SATA, ואף יקרות אפילו יותר מדגמי ה-EVO 960 וה-PRO 960 המתקדמים עליהם הכריזה לפני כמה חודשים. אם הכוננים אכן יוצעו למכירה ברמות המחירים הללו, ולא יזכו למחירי שוק מעשיים נמוכים מהותית – יהיה קשה מאוד למצוא צרכנים שיחשבו כי מדובר בדיל ראוי, וחבל שכך, כי המטרה העיקרית של מבחר מוצרים גדול יותר היא יצירת תחרות ומחירים אטרקטיביים יותר לכולם, ולא להיפך.


תגיות
Back to top button
Close
Close