הטובה ביותר? HP משיקה עמדת Thunderbolt 3 חיצונית משוכללת לכרטיסי מסך • HWzone
מחשביםכרטיסי מסך

הטובה ביותר? HP משיקה עמדת Thunderbolt 3 חיצונית משוכללת לכרטיסי מסך

עם תג מחיר תחרותי ועיצוב שתואם את קו ה-Omen שלה לעולם הגיימינג, ה-Accelerator יוצא לדרך ומקווה להפוך את יישומי הגראפיקה החיצוניים לנפוצים קצת יותר

כבר סיפרנו לכם אודות כמה וכמה מארזי 3 חיצוניים מעניינים שפגשנו במסגרת תערוכת Computex 2017, אבל כעת הגיע הזמן לגשת לאחד אשר עשוי להיות זה ששיכלל את הנוסחה בהצלחה לקהל עממי יותר – ה-Accelerator של Omen, שהוא מותג הגיימינג הצעיר מבית חברת .

כמו רוב עמדות ה-Thunderbolt 3 החיצוניות המיועדות עבור חיבור כרטיסי מסך למערכות מחשוב שבהן אין לכך מקום מובנה, גם ה-Accelerator יעניק למשתמשים אפשרות לבחור בעצמם את דגם הכרטיס שאותו הם ישלבו במוצר, בעובי כפול (כזה שדורש שני מקומות, slots, במארז, וכנראה גם עם אורך מירבי של 25 סנטימטרים לכל הפחות) ובהספק כולל של עד 300 וואט. עם זאת, במקרה הזה לצד כרטיס המסך עצמו תוכלו למצוא במארז גם רכזת עם ארבעה חיבורי USB 3.0, גם חיבור USB Type-C נוסף, גם חיבור Gigabit Ethernet – ואפילו מקום לכונן 2.5 אינץ' נוסף, מכאני או מבוסס , בתוך המארז החיצוני, להגדלת נפח האחסון הזמין. הכל בהתבסס על אותו חיבור 3 אחד ויחיד שיחבר בין ה-Accelerator למחשב הנבחר.

הכירו את מארז ה- 3 החיצוני המעניין ביותר ב-Computex 2017

השילוב בין כוח עיבוד גראפי משודרג, נפח אחסון נוסף ומספר מכובד של חיבורים נוספים, לצד עיצוב אגרסיבי משהו בצורת מעוין שתופס את העין היטב, אמורים להפוך את ה-Accelerator למוצר שיקרוץ מאוד לכל בעליהם של מחשבים או נייחים קומפקטיים במיוחד, שבהם פשוט אין מקום פיזי לכל אותם מאפיינים שהוא מספק – וזה נכון על אחת כמה וכמה כשמגלים כי המוצר עתיד לשאת תג מחיר של 300 דולר (ללא מסים) או 300 יורו (עם מסים) כשיושק בחודש אוגוסט הקרוב. המחיר לא יכלול את כרטיס המסך או כונן האחסון שניתן לשלב בפנים, אך כן יכלול של 500 וואט – ובכך יהיה תחרותי מאוד בתחום, שבו 250 דולר הם מחיר המינימום שבו פגשנו עד כה, לפחות על הנייר.

לא פירטה את מימדי כרטיסי המסך הנתמכים במוצר, אך מהתצלומים והתיעודים ניכר כי יש כאן גמישות משמעותית ותמיכה ברוב המוצרים הזמינים בשוק

ב-HP מכריזים כי ה-Omen Accelerator יותאם לשימוש על כל מוצרי החברה שמגיעים עם חיבור 3, כאשר רשימה זו כוללת נכון לעכשיו את דגמי ה-Spectre השונים, ה-EliteBook x360 G2 וכמה מחשבי 'הכל באחד' ממותג ה-Envy ועתידה להמשיך ולהתרחב במהירות בעתיד הקרוב – ובפועל נראה שאין שום סיבה לכך שכל מוצר עם מחבר 3 פעיל שנהנה מרוחב פס מלא לא יוכל למצות את הפוטנציאל של המוצר המעניין הזה.

זו בהחלט לא תחנת העגינה הקומפקטית ביותר שבה נתקלנו – אך היא גם בעלת סט היכולות הרחב ביותר, כך שיש לזה סיבה מוצדקת למדי

שוק מארזי ה- 3 ממשיך להיות בחיתוליו גם עתה, אבל כבר בשלב הזה ניכר שהתחרות עושה את שלה והמחירים יורדים אט אט לרמות שהן הגיוניות עבור עוד ועוד משתמשים, גם אם זה עדיין בהחלט לא מוצר מיינסטרים של ממש – אין ספק שצמיחה במספר המחשבים הכוללים חיבורי מודרניים, צמיחה במספר החברות שמפתחות עמדות גראפיקה חיצוניות, ואולי אף בואו של דור ה- הרביעי שיביא עימו רוחבי פס כפולים ליישומים מסוג זה, יעזרו לנו להמשיך לקבל מוצרים משתלמים ומגוונים עוד יותר בחודשים ובשנים הקרובות.

HP עתידה להציע את ה-Accelerator גם עם וכונני שהורכבו מראש – אך האפשרות המשתלמת ביותר, יחסית, תהיה זו שתגיע "עירומה"

תגיות
Back to top button
Close
Close