מתחילים את הספירה לאחור: דור המעבדים הביתיים הבא של AMD יוצג ב-Computex • HWzone
מחשביםמעבדיםכרטיסי מסך

מתחילים את הספירה לאחור: דור המעבדים הביתיים הבא של AMD יוצג ב-Computex

ליבות 2, ערכת שבבים חדשה בשם X570 וגם תמיכה בעורקי 4.0 חדישים – התוכניות של מפתחת השבבים האדומה לעתיד הקרוב נחשפות

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


תצלום מודלף מתוך אירוע סגור לשותפים של חברת Gigabyte חושף, לכאורה, את תוכניות ההשקה של חברת למחצית הראשונה של השנה הבאה – עם מעבדי Ryzen מובילים חדשים, ערכת שבבים חדשה וכנראה שגם הרבה יותר רוחב פס לחיבור אל כרטיסים גראפיים וכונני מהירים.

לפי התיעוד המדובר, דור מעבדי 3000 (תחת שם הקוד Matisse עליו שמענו כבר לפני שנתיים) מיועד להצגה בחודש יוני, במסגרת תערוכת Computex הגדולה בטאיוואן – לכאורה בתור דרגה שנמצאת מעל למעבדי ה- 2000 הקיימים, מה שעשוי לחזק את ההנחות כי נראה יותר ליבות עיבוד בדגמי הדגל של הדור החדש, עם 12 או 16 ליבות בתור מקסימום שמובילים את טבלאות הניחושים.

נראה כי התיעוד אינו עדכני במיוחד – אך זה הרמז המשמעותי ביותר למועד ההשקה של דור העתיד שקיבלנו עד עכשיו

מעבדי הדור החדש יושקו לצד ערכת שבבים חדשה בשם X570 שתצטרף אל הרשימה הנוכחית הכוללת גם את X470 ו-B450 תחת תושבת ה-AM4 (ומבלי לשכוח גם את X370 ו-B350 מהדור הראשון) – כאשר נראה כי גולת הכותרת תהיה תמיכה בעורקי PCI-Express 4.0 בדומה למוצרי ה-Zen 2 בעולם השרתים, עם רוחב פס מירבי כפול מזה שניתן להגיע אליו בעורקי PCI-Express 3.0 כיום. מגוון בחינות הוכיחו כי גם כרטיסי מסך מתקדמים ביותר לא מוגבלים בידי רוחב הפס הזמין בלוחות אם בעידן הנוכחי, אך תכנון יתירות לעתיד זה משהו שאנחנו אף פעם לא נתנגד לו – וגם משהו שעשוי לדרבן עדכון של תקן ה-M.2 לקבלת מהירויות גבוהות יותר מאי פעם עבור כונני מתקדמים תומכי תקן ה-.

כבר שמענו על אימוץ ראשוני של תקן ה- 4.0 עבור מעבדי ה-Rome לשרתים – ונראה שגם אנשי השוק הביתי יהנו מכך כבר בשנה הקרובה

יהיה מעניין לגלות כיצד תתמודד על הבטחתה לתמיכה לאחור בלוחות אם וערכות שבבים מדורות קודמים – ובעיקר כיצד תנסה להפתיע אותנו הפעם בגזרת יחסי העלות-תועלת שכבר הפך לכלי הנשק העיקרי שלה מול התחרות. רוצים לנסות ולנחש? מוזמנים לעשות את זה בתגובות!


תגיות
Back to top button
Close
Close