משפחת מעבדי ה-Threadripper אינה הולכת לשום מקום • HWzone
Computex 2019מחשביםמעבדים

משפחת מעבדי ה-Threadripper אינה הולכת לשום מקום

למרות שתוכניות ההשקה לשנת 2019 נדחו – ב- מבהירים כי סדרת מעבדי ה-HEDT לשוק הביתי עוד תבצע את הקאמבק שלה

הזינוק במספר הליבות במסגרת משפחת Ryzen 3000 לשינוי מפות הדרכים הרשמיות הביא ליצירתו של שמועות על כך שמותג ה-Threadripper של עשוי להיעלם מהנוף, לאחר זוג דורות בלבד – אך מנכ"לית החברה בכבודה ובעצמה מחליטה להרגיע את המודאגים כעת.

היום אנחנו כבר יודעים כי משפחת מעבדי ה-EPYC החדשה של תכלול עד 64 ליבות בהתבסס על שמונה יחידות Chiplet מובנות עם 8 ליבות 2 בכל אחת מהן, בעוד שדגמי 3000 יכילו עד 16 ליבות בהתבסס על זוג יחידות Chiplet שכאלה – כך שהשאלה המרכזית אודות דור ה- הבא היא האם נראה בו שמירה על מספר מירבי של 32 ליבות עיבוד כפי שהיה עד כה, זינוק והכפלה ל-64 ליבות כמו בשרתים או אולי נקודת ביניים חדשה של 48 ליבות עיבוד בהתבסס על 6 יחידות Chiplet (למשל).

מפת הדרכים אולי השתנתה במעט מתחילת השנה – אך האהבה לשוק הביתי והמקצועני נותרה במקומה, כך מבטיחים לנו

אין ויכוח כי ל- יש ותהיה היכולת הטכנית לספק מעבדי 64 ליבות חסרי תקדים לעולם ה-HEDT הביתי, אך לא בטוח כי תהיה לכך כדאיות מסחרית מבחינתה, לפחות בשלב זה בו גם התמיכה ב-16 יחידות עיבוד, 24 יחידות עיבוד ו-32 יחידות עיבוד עדיין נמצאת בחיתוליה בהרבה מובנים. יהיה מה שיהיה – אנחנו שמחים מאוד לגלות כי לא מתכננת לוותר על אף קטגוריה ועל שום נתח שוק במסגרת התנופה המחודשת והמרשימה שהיא חווה.

לא היה פשוט להצדיק השקה של מעבד 32 ליבות ביתי בשנה שעברה – אבל יתכן שבשנת 2020 כבר נוכל לרכוש גם דגמים עם 64 ליבות, ממש כמו בעולם השרתים

תגיות
Back to top button
Close
Close