משחקי מחשב משפרים יצירתיות • HWzone
מחשבים

משחקי מחשב משפרים יצירתיות

מחקר שבוצע באוניברסיטת מישיגן בדק ומצא: ילדים שמשחקים במשחקי מחשב גדלים להיות יצירתיים יותר
 
במסגרת מחקר שנערך באוניברסיטה על מדגם של 491 ילדים, בגילאי 12, משני המינים, גילו החוקרים כי משחקי מחשב השפיעו ישירות על היכולת שלהם לצייר ולכתוב סיפורים. המחקר בדק גם באיזה משחקים בדיוק משחקים הילדים: בנים העדיפו (ואנחנו לא מופתעים) משחקים אלימים ומבוססי , ובנות העדיפו משחקים שמערבים אינטראקציה עם אחרים, אם כי סוג המשחק לא השפיע על רמת היצירתיות שהילדים הפיקו ממנו.
 
לא ברור עדיין איזה מרכיב בדיוק במשחקי המחשב תורם לפיתוח היצירתיות אצל הילדים, ולמרות זאת, החוקרים אמרו שמתכנני ומעצבי משחקים צריכים "לזהות את הזווית הזאת של משחקי מחשב" שמפתחת יצירתיות. "ברגע שיעשו זאת, משחקי מחשב יכולים להיות מעוצבים מראש למקסם את היצירתיות תוך שמירה על הערך הבידורי שלהם, כך שדור חדש של משחקי מחשב ישלב בין בידור וחינוך" אמרה לינדה ג'קסון, פרופסורית לפסיכולוגיה וחוקרת ראשית בפרויקט.
 
אם יש דבר אחד שמשמח אותנו מאוד בכל הפרויקט, הוא שאנחנו בדרך הנכונה הרחק מהימים החשוכים בהם משחקי מחשב נחשבו למעודדי אלימות. מלבד פיתוח יצירתיות אצל ילדים, הוכח כבר מחקרית שמשחקי מחשב משפרים את הראיה ושהם לא באמת מעודדים אלימות, מה שאומר שלהורים הזועמים שתובעים את Rockstar פעם אחרי פעם (בהתאמה ליציאתם של כותרי GTA חדשים) אין באמת ממה לדאוג (מלבד תאוות בצע).

תגיות
Back to top button
Close
Close