משדרגים קלאסיקה: Antec P101 Silent

היצרנית האמריקאית המוכרת משיקה יורש נוסף למארז ה-P100 האהוב, שמציע מימדים מוגדלים ומערך נדיב למדי בתור ברירת מחדל

מספר המארזים הקיימים בשוק ומתיימרים לספק שקט מירבי במחיר מזערי צמח משמעותית מאז ימיו של ה-P100 אי שם לפני חצי עשור, אך אנחנו תמיד נשמח לעוד קצת תחרותיות והיצע בתחום – על אחת כמה וכמה כשהוא מגיע משחקניות וותיקות ובעלות מוניטין חיובי.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


מארז ה-Antec P101 Silent הטרי, שקיבל גם את הכינוי המחייב משהו The Silent Guardian, הוא דוגמה טובה אחת לכך – עם דפנות הכוללות חומר משכך רעשים מכל צדדיו ומחיר של מעט יותר מ-400 שקלים בארץ.

סדרת ה-P של ממשיכה בתפיחה ההדרגתית שלה

ה-P101 Silent הוא בעל מימדי Mid-Tower אך גדול במעט הן מה-P100 והן מה-P110 Silent, עם התאמה ללוחות בתצורת ATX, E-ATX וכמובן שגם זעירים בתצורת Mini-ITX. המשקל על הדגם השחור בעל העיצוב המאופק והאלגנטי עומד על קצת פחות מ-12 קילוגרם, ותמצאו בו מקום לכרטיסי מסך המאסיביים ביותר בשוק באורך של עד 450 מילימטרים (!), מקום לספקי כוח באורך של עד 290 מילימטרים עם אפשרות להתקנה מהחלק האחורי ללא פתיחת דלת הצד, מקום לקירורים בגובה של עד 180 מילימטרים עבור יחידת העיבוד הראשית וגם אפשרות לאכלס כונן 5.25 אינץ' אחד, שמונה כונני 3.5 אינץ' (או 2.5 אינץ' עם מתאם) ועוד זוג כונני 2.5 אינץ' בו זמנית.

מעבר למאווררים, גם מסנני אבק כבר כלולים בפתחים הקריטיים שבמארז בחלק הקדמי ובחלק התחתון

יתרון משמעותי נוסף של המארז הוא מערך בן ארבעה מאווררים שאיתו הוא מגיע ישירות מהמפעל – שלושה מאווררי 120 מילימטרים לבנים שמותקנים בחלק הקדמי ועוד מאוורר לבן דומה בקוטר 140 מילימטרים בחלק האחורי, כך שהלכה למעשה רוב הצרכנים הביתיים לא יזדקקו לבצע השקעה נוספת באמצעי לאחר הרכישה. אלה שכן יבקשו לשדרג את פוטנציאל סילוק החום שבמערכת יוכלו להתקין רדיאטור של 240 מילימטרים או אפילו 360 מילימטרים בחלק הקדמי, ורדיאטור של עד 140 מילימטרים מאחור לקירורי מים הן עבור הכרטיס הגראפי והן עבור המעבד הראשי.

מוותרים על חלון הצד בעבור הבטחה לחרישיות

ה-P101 Silent מגיע עם בקר מהירות מאווררים מובנה שלו מפסק מצבים בחלק הקדמי העליון של המארז, כך שגם במקרה זה מדובר בחסכון פוטנציאלי של רכישה נוספת – ויש גם זוג חיבורי 2.0 וזוג חיבורי 3.0 מוארים באמצעות נורות לד, חריץ ייעודי וחריץ נפרד עבור מיקרופון וכמובן כפתורי כיבוי/הדלקה ואתחול.

חושבים שיש מושתקים עדיפים באותה רמת המחיר בשוק המקומי? בואו לדבר על זה בתגובות.