מקלדת Corsair K68 RGB בביקורת: לא בוכים על חלב שנשפך • HWzone
מחשביםציוד הקפיביקורותכתבות נבחרות

מקלדת Corsair K68 RGB בביקורת: לא בוכים על חלב שנשפך

לקחנו לבדיקה את אחת המקלדות המעניינות ביותר בתחום המנגנונים המכאניים, אשר כוללת גם הגנה ייחודית נגד נוזלים. כמה היא נוחה בשימוש סטנדרטי? בואו לגלות

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


עולם המקלדות המכאניות מתפתח בשנים האחרונות עם ביקושם של , מתכנתים ומשתמשי מקלדת כבדים אחרים, אך מי לא נתקל במקרה בו נשפך נוזל על המקלדת ונאלצים להגיד לה שלום?

ב- חשבו על שיטה לשמור על המקלדת גם במקרה של אסון עם ה-K68 , גרסה רבגונית למקלדת מכאנית סטנדרטית.

מאפייני המקלדת:

  • סוג הלחצנים שבביקורת הינו Cherry MX-Red
  • צבעי התאורה שבמקלדת הם כל גווני ה-, כ-16.8 מליון צבעים אפשריים
  • גודל המקלדת הוא סטנדרטי, וכולל את לחצני ה-Numpad
  • סידור המקשים הוא בריטי, אך זה שימצא בחנויות בישראל הוא אמריקאי סטנדרטי
  • המקלדת כוללת מקשי מולטימדיה נפרדים לווליום ונגינה
  • מחירה של המקלדת מעבר לים הוא 120 דולר. המקלדת צפויה להמכר בישראל בכ-600 שקלים

המקלדת מגיעה עם משטח שמתחבר לתחתית ומאפשר מנוחה לפרקי הידיים. אני מאוד מעריך תוספת שכזאת במקלדת ותמיד ממליץ כשיש אפשרות. אחרת, מציע מאוד לשקול רכישה של אביזר דומה. ההקלה על פרק כף היד בהחלט מורגשת, בעיקר לאחר כמה שעות של שימוש.

כך נראה לחצן מקלדת מקרוב. ב-Cherry דואגים לצבוע אותם בהתאם לסוג הלחצן. הלחצן לא שום סוג של קליק באמצע הדרך והרעש מהקשה במקלדת הזאת מגיע אך ורק ממגע המכסה עם גוף המקלדת עצמה. כתוצאה מכך, לחצני ישמעו מעט שונה בכל מקלדת שונה, פשוט בגלל השינוי שבצורת המקשים עצמם והמקלדת.

שימו לב לצורה שבה ב- הינדסו את ההגנה מול נזק של שפיכת נוזל על המקלדת. כל המשטח שמתחת למקשים למעשה מודבק והינו אטום לחלוטין. כל סביבת הלחצן עצמה עשויה מגומי גמיש כך שהדרך היחידה של נוזל למצוא את דרכו אל הלחצן היא למעשה להגיע אל מתחת למקש ולהיות עמוק מספיק. משמעות הדבר – יש עמידות גבוהה נגד נוזל שנשפך פשוט כי ימצא את דרכו מהר אל מחוץ למקלדת והדרך היחידה להסב נזק היא פשוט להטביע את המקלדת במים.

כפי שציינתי ישנם גם מקשי מולטימדיה. כל מי שמכיר מקלדות Corsair ובניהן גם פשוטות יותר דוגמת K30 מכיר את מערך המקשים הללו. ככל הידוע לי, גם מתחת למקשים אלו ישנו אותו משטח לבן שמפריד בין הלוח המודפס של המקלדת למקשים עצמם. בנוסף, גם לחצן שנועל את מקש ה-Start של כדי שלא יפריע בעת משחק או בכלל, ולחצן שבו אפשר לברור בין 4 עוצמות תאורה שונות כאשר אחת מהן היא כיבוי מוחלט.

בשונה ממקלדות RGB רבות שכוללות שני חיבורי USB שונים, אני שמח שכאן ישנו רק אחד. הכבל גמיש למדי אך לצערי אינו נשלף מהמקלדת לצורך החלפה באחד אחר. , בבקשה, אם אנחנו מדברים על עמידות בואי נלך על זה עד הסוף.

כדי לשלוט בתאורת ה-RGB המתקדמת שבמקלדת זו ישנה תוכנה גלובאלית של בשם iCUE. אני חייב לציין שמדובר בתוכנה מאוד אלגנטית, פשוטה לשימוש ויציבה. ניכר מאוד שכמות ההנדסה כאן מכובדת. התוכנה מגיבה במהירות  ולא נתקלתי עד כה בקריסות או תופעות מוזרות. לפניכם סרטון הדגמה (שעלול לכלול טיזר למוצר נוסף שעובר ביקורת):

כמו כן בתוכנה עצמה כלולים פרופילים שונים שבהם המקלדת מתנהגת בשונה עם שלל משחקים. לצערי הרב כרגע אין פרופיל מובנה למשחק Overwatch, אך כן יש אחד ל- 3 ולכן החלטתי להשתמש במשחק הזה כדי להדגים חלק מהפונקציונאליות שבנורות:

המקלדת למעשה משתמשת כאמצעי הרחבה של המסך עצמו. אני לא יודע כמה זמן בממוצע אני מבלה כשאני מסתכל על המקלדת במקום על המסך, אך אני יכול לחלוטין להבין מסיבות אסטתיות את הרצון בפונקציה שכזאת.

בנוגע להקלדה רגישה במקלדת הזאת, אני חושב שלקח לי מעט מאוד זמן להתרגל בסופו של דבר. בהתחלה פיספסתי את מקש השיפט השמאלי, אך אני לא מאשים את המקלדת בדבר. זאת, משום שזו מקלדת בריטית וזאת שנמכרת בישראל תהיה האמריקאית. בבריטית מקש השיפט קצר יותר לטובת מקש "|" נוסף. לא יודע למה הבריטים אוהבים את זה, אבל מצד שני אני לא מבין דברים רבים מהם הבריטים נהנים.

את הביקורת הזאת וכמה נוספות כתבתי עם ה-K68 . אני חייב להודות שאני מרוצה למדי מנוחות הכתיבה בה. מקש האנטר הגדול הוא חובה מבחינתי וגם סידור נכון של מקשים כמו Delete, End ו-Page Down כבר הפך למשהו שאני עובד איתו שנים רבות והוא חשוב בעריכת קבצי טקסט.

Corsair לקחה גישה פשוטה עם עיצוב סטנדרטי איתו היא דבקה מזה כבר כמה שנים ואני חושב שההימור הוא בטוח למדי. אין כאן סיכונים. אני מאוד אוהב את החלביות שב-, אפקט שמתקבל כתוצאה מהמשטח הלבן שמתחת למקשים. כמו כן, מקשי מולטימדיה נפרדים הוא דבר שאני מעדיף על פני שימוש במקש Fn עם מקשים אחרים.

לסיכום, אני ממליץ על מקלדת ה-K68 RGB אך חושב שלכל אחד לחצן אהוב משלו. אני מוצא את Cherry MX האהוב עלי. זאת, בהתחשב בזה שהוא שקט ומגיב היטב הן לכתיבה והן לגיימינג.

מומלץ – מקלדת מכאנית K68 Cherry-MX Red

מקלדת זאת מקבלת את פרס המומלץ של HWzone. היא שומרת על הדברים פשוט, מביאה לשולחן עם תוכנה יציבה ואלגנטית ומבקשת מחיר הוגן למדי של כ-600 שקלים. מחיר זה מקובל למקלדת מכאנית מלאה. בונוס גדול הוא ההגנה מפני נתזי נוזלים. אני כבר איבדתי מקלדת אחת כתוצאה ממיץ תפוזים שהיה מעט קרוב מדי.


תגיות
Back to top button
Close
Close