מצטרפת מאוחרת: LG מציגה את נייד הגיימינג הראשון מתוצרתה

היצרנית הקוריאנית מרחיבה את מותג ה-UltraGear שלה – וצוללת אל אחת מהקטגוריות הרותחות ביותר של עולם ה-PC בשנים האחרונות

המסע של LG בעולם המחשבים האישיים הוא מוזר עד מאוד, כשנראה כי בעלי אחת מהשמות הבינלאומיים החזקים והמוכרים ביותר בגזרת טכנולוגיות התצוגה (בטלוויזיות ובמסכי מחשב כאחד) לא ממש מצליחה או אפילו מעוניינת לנצל את כוחה בכדי לצבור נתח שוק משמעותי. נכון, יש לה את סדרת מחשבי ה-Gram שלה שהתרחבה בהיצע שלה ומהווה מתחרה חשובה בנישת דגמי הפרימיום הדקים והקלים – אך מעבר לכך היא מוותרת על הרבה נישות פופולריות אחרות, בשל רווחיות נמוכה או משיקולים אחרים שאינה חשופים לנו, משתמשי הקצה. האם השינוי מגיע בשנת 2022? זו אפשרות מעשית כעת, עם ההשקה על מחשב נייד ראשון מסדרת UltraGear.

היצרנית הקוריאנית הגדולה מגייסת את המותג אותו טיפחה בשנים האחרונות בתחום הגיימינג השולחני עם המסכים המתקדמים שלה, ומבצעת הכרזה מקדימה על נייד גיימינג של 17 אינץ' אשר יככב בביתן שלה בתערוכת CES 2022 בתחילת החודש הבא.

גם אתם חיכיתם לעוד דגמים מחשבים ניידים מבית LG? כעת זה סוף סוף קורה, לפחות עבור כמה ממדינות העולם

ה-UltraGear 17G90Q יבוסס על מעבדי Tiger Lake-H של אינטל (אנחנו מהמרים על ה-Core i7-11800H המתומן כבסיס, עם אפשרות ל-Core i9-11980HK בתצורות היקרות ביותר), עם 16GB או 32GB של DDR4 בהתבסס על צמד חריצי SO-DIMM, אחסון NVMe פנימי של עד טרה-בייט אחד לצד חריץ M.2 פנוי נוסף להרחבה עצמאית מצד המשתמשים, מערכת חלונות 11, מקלדת מותאמת לגיימינג עם הארת RGB צבעונית נפרדת עבור כל מקש, קישוריות Wi-Fi 6E אלחוטית בהתבסס על חומרה ממותג ה-Killer של Rivet Networks/אינטל, מערך של ארבעה רמקולים בהספק 2 וואט כל אחד עם תמיכה בטכנולוגיית DTX X Ultra, חיבור Thunderbolt 4 אחד (לצד שלושה חיבורי USB נוספים, בתצורת Type-C ובתצורת Type-A), סוללת 93 וואט-שעה פנימית וכרטיס GeForce RTX 3080 בכיר מבית NVIDIA בתור גולת הכותרת.

נראה ש-LG בחרה בצבע הסגול בתור זה שיהיה המאפיין העיקרי עבור מיתוג ה-UltraGear שלה – תוך העדפה של שפת עיצוב מינימליסטית שמזכירה את זו של חברת Razer על פני הרבה אורות בולטים וקווי מתאר אגרסיביים

LG מבהירה כי ה-RTX 3080 שלה יופעל בתצורת Max-Q חסכונית, אך אינה מסגירה את מעטפת ההספק שתהיה זמינה לו במצב אופטימלי – אם כי במעטפת קומפקטית מאוד (באופן יחסי) בעלת עובי של 21.4 מילימטרים ומשקל של 2.64 קילוגרם בלבד, די קשה להאמין שנראה נתון TGP גבוה מ-90 וואט, אשר מהווה צעד אחד מעל לתצורה הרשמית הצנועה ביותר של 80 וואט).

אין OLED עבור התצוגה, לפחות על פי ההצהרה הראשונה לתקשורת אודות המכשיר

בכל הנוגע לטכנולוגיית התצוגה, נראה כי LG מעדיפה ללכת על בטוח בתור התחלה – ומתכננת להציע את ה-UltraGear 17G90Q עם פאנל IPS של 17.3 אינץ' ברזולוציית FullHD, עם קצב רענון של עד 300 הרץ ועם כיסוי של 99 אחוזים ממכלול תקן ה-sRGB, ללא אופציות של תמיכה במגע, רזולוציות 4K או טכנולוגיית OLED. צעד כזה יכול להיחשב כמאכזב משהו עבור חברה שהייתה מחלוצות הרזולוציות הגבוהות וה-OLED בתחום הטלוויזיות, אך אנחנו משוכנעים שהרבה עוד אפשרי להמשך הדרך – בהנחה שהדגם הראשון הזה אכן יצדיק את קיומו ולא יתגלה כפלופ במכירות שירתיע את היצרנית.

התחלה של סיפור הצלחה נאה או עוד כשלון מפואר בהתהוות? מוזמנים לשתף אותנו בהערכות ובנבואות שלכם

LG מתכננת להתחיל לשווק את נייד הגיימינג הראשון שלה בצפון אמריקה ובדרום קוריאה בתחילת השנה הבאה, אז נקווה כי במהלך תערוכת CES המתקרבת נקבל גישה אל עוד פרטים אודות הביצועים שלו, המחירים המיועדים והתוכניות האפשריות לעוד גרסאות חומרתיות וזמינות רשמית בעוד מדינות.