כונן ה-NVMe התקציבי המצטיין? Western Digital משיקה דגם חדש • HWzone
מחשביםאחסון

כונן ה-NVMe התקציבי המצטיין? Western Digital משיקה דגם חדש

דגם ה-Blue SN550 מיועד להחליף את קודמו הפופולרי ולספק משודרגים בקצה התחתון של עולם האחסון הביתי המודרני

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


אנחנו מגלים מפעם לפעם כי המספרים המיטביים והאופטימיים שמלווים את הפרסומים הרשמיים עבור אמצעי האחסון השונים לא בהכרח מעידים על הביצועים והיכולות אותן תחוו בשימוש ביתי ממוצע – ואחת הדוגמאות הטובות ביותר לכך היא כונן ה-WD Blue SN500, שעל הנייר מציע נתונים מהגרועים ביותר בשוק כונני ה-NVMe כולו אך בפועל הצליח להפתיע ביכולותיו לספק יציבים סבירים, לצד צריכת הספק מינימלית ויעילה באופן בלתי רגיל.

כעת מגיעה השעה להתכונן לפרידה הדרגתית אפשרית מהכונן התקציבי החביב – שיוחלף בדגם טרי העונה לשם WD Blue SN550 שמתיימר להמשיך ואף להגדיל את ההצלחה. Western Digital היא אחת מהשחקניות היחידות בשוק כונני ה- שנהנית מיכולת לשלוט על כל רכיבי המוצר באופן פנימי ועצמאי, תודות לרכישתה של חברת SanDisk – וכך גם ה-SN550 כמו קודמו מתבסס על בקר ייעודי שפותח בידי אנשי החברה, בשילוב עם זכרונות תלת-מימדיים מבית WD ו-SanDisk שנמצאות במיזם משותף עם חברת בתחום.

היכולת של להשפיע ישירות על כל רכיבי הכוננים שלה, חומרה קושחה ותוכנה כאחד, הוכיחה את עצמה היטב עד כה

אנחנו לא יודעים את הזהות המדוייקת של בקר ה- או שבבי ה- בהם מבוצע שימוש בכונני ה-SN550, אך בפועל מתקבלים מעניינים עם מהירויות העברה רציפות של עד 2,400 מגה-בייט בשנייה בקריאה ועד 1,950 מגה-בייט בשנייה בכתיבה (לעומת מהירות מקסימלית של עד 1,700 מגה-בייט בשנייה בדגמי ה-SN550), בתוספת אקראיים מירביים של 410,000IOPS עם קבצי 4 קילו-בייט קטנים – והכל במסגרת תצורת M.2 קומפקטים באורך סטנדרטי של 80 מילימטרים עם חמש שנות אחריות שמקיפה היקפי כתיבה של 0.3 מנפח הכונן המלא בכל יום ויום.

הדגמים החדשים עשויים להיות המובילים בביצועים בתחום כונני נטולי זכרון דינאמי מובנה – ועושים זאת עם מארז הבזק אחד ויחיד, שככל הנראה מבוסס על טכנולוגיית ה-BiCS העדכנית ביותר עם 96 שכבות ותצורת TLC פנימית

כונני ה-SN550 יוצעו בנפח 250GB כבסיס (עם מופחתים בכתיבה וביצועים אקראיים מופחתים בשל חוסר היכולת לנצל את מלוא ערוצי התקשורת בבקר), נפח 500GB וגם נפח של טרה-בייט אחד שלא היה זמין אף הוא במשפחת ה-WD Blue SN500 – כך שיש כאן שיפור מצד WD הן בביצועים הרציפים, הן בביצועים האקראיים והן במגוון. ומה לגבי המחירים? המומלצים הרשמיים של היצרנית האמריקאית עומדים על 100 דולר לנפח טרה-בייט ו-65 דולר לנפח 500GB – לצד מחיר יקר יחסית ולא קורץ במיוחד של 55 דולר עבור נפח 250GB שכאמור הוא גם זה שנאלץ להסתפק בביצועים הנמוכים מבין השלושה.

קל מאוד להבדיל ויזואלית בין ה-SN500 (מאחור) למחליפו – בראשון האחסון נמצא בצמוד לבקר האחסון כשכל שאר שטח המעגל המודפס פנוי, ואילו בשני הרכיבים נמצאים בשני קצוות שונים על המעגל המודפס (מה שאמור לשפר את הביצועים התרמיים של היחידה, כדרך אגב)

במידה וכונני ה-SN550 יצליחו להוכיח את עצמם בביצועים בפועל, ואף יוכלו להציע מחירים נמוכים מהרף המומלץ בשלב זה או אחר במחזור החיים שלהם כפי שנפוץ לראות בקטגוריה – יתכן מאוד שהם יוכלו לקבל את כתר המלכות של עולם ה- העממי. מה דעתכם? בואו לדבר על זה עם כולם בתגובות.


תגיות
Back to top button
Close
Close