מפלצת ניידת: מבחני ביצועים חדשים לכרטיסי ה-Mobile GeForce GTX 980

מבחני ביצועים מפורטים ועדכניים לכרטיס המסך הנייד החדש של NVIDIA מאשרים כי מדובר באחד מהמוצרים הטכנולוגיים המרשימים ביותר שראינו השנה

רבים הופתעו מאוד כשנחשף כרטיס ה-Mobile GeForce GTX 980 לפני כחודש – אחרי הכל, לא בכל יום פוגשים כרטיס למחשבים ניידים שהוא למעשה גירסה זהה לכרטיס שרק שנה קודם לכן שלט בפיסגת הביצועים בשוק המחשבים הנייחים. למעשה, זה משהו שמעולם לא ראינו עד לאותה השקה.

כמה ימים לאחר מכן הבאנו לכם מבחני ביצועים ראשונים שבוצעו לדגם החדש, שאישרו את היותו בעל ביצועים דומים ביותר, ולרוב גם זהים לחלוטין, לאלו של ה-GTX 980 הנייח – כשהמשמעות הייתה גם קפיצה של כ-25 אחוזים ביכולות מעל ל-GeForce GTX 980M, שהיה הדגם הנייד החזק ביותר עד אז.

mobg6

עתה, ניידים מפלצתיים ראשונים המבוססים על ה-Mobile GTX 980 החלו להימכר לצרכנים – ואנחנו קיבלנו תצוגת תכלית נוספת ומפורטת יותר, שאיפשרה לנו להגיע אל המסקנה המתבקשת: הכרטיס הגראפי הזה הוא מפלצת ביצועים, שעשויה לשנות את כל מה שהיינו רגילים לחשוב אודות הגיימינג הנייד.

mobg3

מבחני ביצועים שבוצעו באתרים notebookcheck ו-computerbase ממחישים שכרטיסי ה-Mobile GTX 980 יכולים להתמודד עם כל כותר עדכני באשר הוא, בהגדרות המירביות שלו, ברזולוציית FullHD, כשגם גיימינג ברזולוציות על של WQHD ו-UHD הוא בהחלט לא טאבו.

מקור: notebookcheck.net
מקור: notebookcheck.net

הבדיקות אישור שיפור של קצת יותר מ-25 אחוזים בממוצע לעומת ה-GTX 980M, ואף המחישו כי מערכי SLI של צמד כרטיסי GeForce GTX 970M וצמד כרטיסי GeForce GTX 980M מובילים על פני ה-Mobile GTX 980 בכ-2 אחוזים ובכ-16 אחוזים בהתאמה. קחו בחשבון שיצרניות דגמי גיימינג מסויימות מתכננות להציע מערך SLI של צמד דגמי Mobile GTX 980 במחשב נייד – וניתן רק לדמיין את הביצועים המדהימים שתעניק מערכת שכזו, אשר יהיו טובים יותר ממה שיתקבל מרובם המוחלט של מחשבי הגיימינג הנייחים למיניהם.

mobg8 mobg7

mobg

ניתן להמשיך ולהחמיא למכונת הגיימינג החדשה של NVIDIA עוד הרבה, אך אנחנו מניחים שכבר הבנתם את הכיוון. נותר לנו רק לקוות שדור ה-Pascal החדש של NVIDIA (וגם AMD מוזמנת להצטרף אל הטרנד המעניין הזה, כמובן) ימשיך את מגמת התייעלות הביצועים וצמצום המעטפת התרמית של כרטיסי המסך המובילים – כך שבשנת 2016 נוכל לראות יותר מדגם נייד בודד שההבדל בינו לבין התואם השולחני שלו יהיה מינימלי עד כמה שניתן. גיימינג נייד אולי לעולם לא יוכל להתאים לכל השחקנים, אך זה נחמד מאוד לדעת שלמעוניינים בכך יש חומרה שלא נופלת ביכולותיה מזו של העולם הנייח.

מקור: computerbase.de
מקור: computerbase.de

מה יגרום לכם לשקול להחליף את מערכת המשחקים השולחנית במחשב גיימינג נייד עתיר ביצועים, אם בכלל? נשמח לשמוע את דעותיכם בנושא בתגובות.

באופן מפתיע למדי, ה-Mobile GTX 980 יוצע בשתי גירסאות בגדלים מעט שונים ועם תדרי פעולה מעט שונים - כשהדגם הקטן מבין השניים תואם כרטיסי MXM סטנדרטיים, וככל הנראה מיועד לאפשר את החבילה האולטימטיבית למערכת ניידת - זוג כרטיסי Mobile GTX 980 שכאלו במערך SLI
באופן מפתיע למדי, ה-Mobile GTX 980 יוצע בשתי גירסאות בגדלים מעט שונים ועם תדרי פעולה מעט שונים – כשהדגם הקטן מבין השניים תואם כרטיסי MXM סטנדרטיים, וככל הנראה מיועד לאפשר את החבילה האולטימטיבית למערכת ניידת – זוג כרטיסי Mobile GTX 980 שכאלו במערך SLI
 1. omertgm

  יש סיבה מיוחדת שלא מוציאים 980 בגודל כזה ל PCIE? נראה שהוא יותר קטן מ NANO

  19/11/2015 בשעה 18:58
 2. AvlK

  כן,
  לחלוב כמה שאפשר כרגע ממה שיש, כי הרי כזה גודל וכזה כוח הוא חידוש למה שאנחנו מכירים רגילים אז מחדשים לאט לאט כדי להרוויח מכל חידוש בנפרד כמה שיותר.

  הרי 900 זו הסדרה האחרונה שלהם אז קודם נרוויח מזה שהוצאנו סדרה חדשה כמה שאפשר, את ההקטנה אפשר לדחות לסדרה הבאה ואם הם רוצים להגזים אז גם שם יהיה גרסה קטנה וגרסה "רגילה" ששתיהן בעלות ביצועים שווים רק שיהיה תוספת פרימיום מחיר על המוקטן כי זה חידוש ולא מחדשים יותר מדי בחינם מספיק נחדש לכם סדרה ועל חידוש המימדים תשלמו קצת יותר (לא אומר את זה מידיעה מוחלטת אלא ניחוש מושכל).

  אם זה נשמע כאילו אני ממורמר עליהם אז ממש לא, אני כנראה אמשיך לקנות מוצרים שלהם כרגיל, אין מה לעשות ככה העולם שלנו עובד.

  19/11/2015 בשעה 19:57
 3. omertgm

  אין היגיון במה שאתה אומר.
  גם מבחינת "לחלוב" היה נכון להוציא גרסת PCIE סופר קטנה עם תוספת פרימיום (כמו של NANO).
  הסצינה של מחשבי גיימרים ניידים קטנה למדי ביחס לנייחים אז הם מראש מגבילים עצמם מאוד מבחינת "החליבה"…

  19/11/2015 בשעה 20:21
 4. odedyac

  זה רק לבעלי יכולת!
  זו השקעה למקס של שנתיים שלוש ואז צריך לשדרג.
  אולי אם התחזוקה שלו הייתה קלה כמו של נייח היה אפשר לחשוב על להנות מהוצאה שכזו אבל התחזוקה בעייתית משהו.
  ניייד כשמו כן הוא אמור להיות נייד (לנסיעות, המתנות, פנאי שאינו בבית), אין היגיון בלהחזיק מכונה כמו הנייד הזה ולא לשחק על מסך ענקי.
  נו… שורה תחתונה: יש פלוס ויש מינוס!

  19/11/2015 בשעה 20:28
 5. AvlK

  אין היגיון במה שאתה אומר.
  גם מבחינת "לחלוב" היה נכון להוציא גרסת PCIE סופר קטנה עם תוספת פרימיום (כמו של NANO).
  הסצינה של מחשבי גיימרים ניידים קטנה למדי ביחס לנייחים אז הם מראש מגבילים עצמם מאוד מבחינת "החליבה"...

  אני כן רואה היגיון, בתור חברה שרוצה למקסם רווחים הם יעדיפו לשמור אצלם כל פיתוח "מהפכני" כמה שיותר זמן כ-"אס" בשרוול ולשחרר את הטכנולוגיה ה"פשוטה יותר" שלהם על פרק זמן כמה שיותר ארוך וככה להרוויח או לסחוט כמה שאפשר מכל פרק זמן שכזה. נשמע קונספירטבי משהו, אבל לפני 15 אולי 20 שנה היה בעולם "טירוף" טכנולוגי כמות החידושים הייתה על פרקי זמן כ"כ קצרים עד שיום אחד החברות מצאו את עצמן דורכות במקום ומפסידות כסף, למה? כי הן זרקו לשוק כל מה שרק היה להן במהירות ונשארו בלי אסים בשרוול. היו פיטורים היה משבר ומשם כולם הבינו שצריך לשנות גישה.
  זה שהם יכולים כבר עכשיו לשחרר אחד כזה זו עובדה! כי זה קיים בנייד אז לקחת את זה לנייח לא בעיה מבחינת NVIDIA אם המצב היה הפוך, ז"א לקחת כרטיס נייח חזק ולדחוף אותו בנייד הייתי יכול אולי לחשוב שאכן זו בעיה אבל במקרה הזה אין בעיה רק כנראה חוסר עניין מבחינתם כרגע במהלך כזה בגלל שהאינטרס שלהם הוא אחר.

  תראה למשל את עניין ה-GAMING ב-4K, לדעתי כבר יש יכולת והיא לא חדשה לשחרר כרטיסים שיעמדו בזה. אבל תחשוב רגע כמה אנשים מחזיקים כרגע במסך כזה? אני מניח שממש אבל ממש לא הרבה אז רוב השוק זה אנשים עם מסכי FHD ומטה. אז אם הם מוציאים כרטיסים עם יכולת כזו זו ירייה לעצמם ברגל, למה? כי אז רוב האנשים שמחזיקים מסך FHD ומטה (רוב השוק כאמור) לא יצטרכו להסתכל בכלל על 3 הכרטיסים העליונים שלהם בכלל כי הם יהיו אוברקיל מטורף ויוכלו לקנות כרטיס 4-5 אולי אפילו נמוכים יותר מה שאומר הפסד עצום ביחס לעכשיו.
  אז מסתבר שהאינטרס שלהם כרגע הוא לעכב יציאה של יכולות כאלה.

  20/11/2015 בשעה 06:35
 6. AvlK

  לא אמרתי שאני רוצה שיזרקו כל מה שיש להם החוצה מהר כדי שאנחנו נהיה מרוצים והם יפטרו אח"כ אנשים. אבל אני חושב שהיה טוב יותר אם הם היו מעט פחות חזירים, אפשר למתן את היציאה של הטכנולוגיה בצורה שזה יהיה מהיר יותר מעכשיו אבל איטי מספיק בשביל לא לפשוט רגל, כרגע זה לא שממתנים את זה אלא פשוט מישהו מחזיק אותה חזק מאחורה בכוונה כי זה האינטרס שלו. (אני לא קונה את ענייני קשיי הייצור במפעלי TSMC).

  שוב אני לא מתלונן כי זה העולם בו אנו חיים, זו התרבות. יש בה חולאים אבל היא עדיין השיטה הכי פחות בעייתית בעיניי.
  אני משחק את המשחק כי אין יותר מדי ברירה..

  דעתך במקומה מונחת רק אומר את דעתי, אבל אני חושב שדעתך קצת תמימה, זכותך.

  20/11/2015 בשעה 13:37