מפלצת ניידת: מבחני ביצועים חדשים לכרטיסי ה-Mobile GeForce GTX 980

6 תגובות

מבחני ביצועים מפורטים ועדכניים לכרטיס המסך הנייד החדש של מאשרים כי מדובר באחד מהמוצרים הטכנולוגיים המרשימים ביותר שראינו השנה

רבים הופתעו מאוד כשנחשף כרטיס ה-Mobile GeForce GTX 980 לפני כחודש – אחרי הכל, לא בכל יום פוגשים כרטיס למחשבים שהוא למעשה גירסה זהה לכרטיס שרק שנה קודם לכן שלט בפיסגת הביצועים בשוק המחשבים הנייחים. למעשה, זה משהו שמעולם לא ראינו עד לאותה השקה.


כמה ימים לאחר מכן הבאנו לכם מבחני ראשונים שבוצעו לדגם החדש, שאישרו את היותו בעל דומים ביותר, ולרוב גם זהים לחלוטין, לאלו של ה-GTX 980 הנייח – כשהמשמעות הייתה גם קפיצה של כ-25 אחוזים ביכולות מעל ל- GTX 980M, שהיה הדגם הנייד החזק ביותר עד אז.

mobg6

עתה, מפלצתיים ראשונים המבוססים על ה-Mobile GTX 980 החלו להימכר לצרכנים – ואנחנו קיבלנו תצוגת תכלית נוספת ומפורטת יותר, שאיפשרה לנו להגיע אל המסקנה המתבקשת: הכרטיס הגראפי הזה הוא מפלצת , שעשויה לשנות את כל מה שהיינו רגילים לחשוב אודות הגיימינג הנייד.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


mobg3

מבחני ביצועים שבוצעו באתרים notebookcheck ו-computerbase ממחישים שכרטיסי ה-Mobile יכולים להתמודד עם כל כותר עדכני באשר הוא, בהגדרות המירביות שלו, ברזולוציית FullHD, כשגם גיימינג ברזולוציות על של WQHD ו-UHD הוא בהחלט לא טאבו.

מקור: notebookcheck.net
מקור: notebookcheck.net

הבדיקות אישור שיפור של קצת יותר מ-25 אחוזים בממוצע לעומת ה-GTX 980M, ואף המחישו כי מערכי של צמד כרטיסי GeForce GTX 970M וצמד כרטיסי GeForce GTX 980M מובילים על פני ה-Mobile GTX 980 בכ-2 אחוזים ובכ-16 אחוזים בהתאמה. קחו בחשבון שיצרניות דגמי גיימינג מסויימות מתכננות להציע מערך של צמד דגמי Mobile במחשב – וניתן רק לדמיין את הביצועים המדהימים שתעניק מערכת שכזו, אשר יהיו טובים יותר ממה שיתקבל מרובם המוחלט של מחשבי הגיימינג הנייחים למיניהם.


mobg8 mobg7

mobg

ניתן להמשיך ולהחמיא למכונת הגיימינג החדשה של NVIDIA עוד הרבה, אך אנחנו מניחים שכבר הבנתם את הכיוון. נותר לנו רק לקוות שדור ה-Pascal החדש של NVIDIA (וגם מוזמנת להצטרף אל הטרנד המעניין הזה, כמובן) ימשיך את מגמת התייעלות הביצועים וצמצום המעטפת התרמית של כרטיסי המסך המובילים – כך שבשנת 2016 נוכל לראות יותר מדגם בודד שההבדל בינו לבין התואם השולחני שלו יהיה מינימלי עד כמה שניתן. גיימינג אולי לעולם לא יוכל להתאים לכל השחקנים, אך זה נחמד מאוד לדעת שלמעוניינים בכך יש חומרה שלא נופלת ביכולותיה מזו של העולם הנייח.

מקור: computerbase.de
מקור: computerbase.de

מה יגרום לכם לשקול להחליף את מערכת המשחקים השולחנית במחשב גיימינג נייד עתיר , אם בכלל? נשמח לשמוע את דעותיכם בנושא בתגובות.

באופן מפתיע למדי, ה-Mobile GTX 980 יוצע בשתי גירסאות בגדלים מעט שונים ועם תדרי פעולה מעט שונים - כשהדגם הקטן מבין השניים תואם כרטיסי MXM סטנדרטיים, וככל הנראה מיועד לאפשר את החבילה האולטימטיבית למערכת ניידת - זוג כרטיסי Mobile GTX 980 שכאלו במערך SLI
באופן מפתיע למדי, ה-Mobile יוצע בשתי גירסאות בגדלים מעט שונים ועם תדרי פעולה מעט שונים – כשהדגם הקטן מבין השניים תואם כרטיסי MXM סטנדרטיים, וככל הנראה מיועד לאפשר את החבילה האולטימטיבית למערכת ניידת – זוג כרטיסי Mobile שכאלו במערך SLI