מעדכנים ללא הרף: מעבדי Tiger Lake חדשים נוספים מאינטל מופיעים ברשת

דגם בכיר חדש במשפחת ה-U הניידת העכשווית יגיע לתדר פעולה של 5GHz וינסה להמחיש לכולם את הבשלות המשופרת בתהליך הייצור הנודע של חברת הענק ב-10 ננומטר

בזמן שדגמי ניידים ראשונים עם מעבדי Tiger Lake-H המחוזקים, בעלי שש ושמונה ליבות עיבוד ב-10 ננומטר, מטפטפים לאיטם אל החנויות אחרי ההכרזה הרשמית שהתקיימה מוקדם יותר החודש – נראה כי באינטל כבר ממוקדים בהשקה של דגמים נוספים במשפחה התופחת, הפעם בתור עדכון (מבורך כמו בדרך כלל) עבור מוצרי Tiger Lake-U החסכוניים.

ידענו על תוכניות של יצרנית השבבים להעשיר את היצע דגמי ה-Tiger Lake שלה שמיועדים לפעולת תחת מעטפת הספק של בין 12 וואט ל-28 וואט עוד קודם בשל הצהרות מנציגים רשמיים בכמה הזדמנויות, אך ההערכה הייתה כי מוצרים אלו יופיעו בשוק רק במהלך הרבעון השלישי של השנה הנוכחית או אולי אפילו מעט מאוחר יותר. עם זאת, דגמים מעודכנים מבית MSI ולנובו מעידים כעת על כך שההשקה הרשמית קרובה משחשבנו, ואולי למעשה כבר התרחשה בצורה מעשית ושקטה להפליא.

אינטל הבטיחה לרענן את משפחת המעבדים הניידים שלה לפני כמה שבועות – וממהרת לקיים את ההבטחות האלו
מקור התמונה: anandtech.com

ניידי MSI Summit Flip היברידיים עם מסכי 16 אינץ' וניידי Lenovo Air עם מסכי 15 אינץ' ו-14 אינץ' נצפו כשהם מכילים מעבדים מדגם Core i7-1195G7, שמיועד לשמש כיורש של ה-Core i7-1165G7 הפופולרי, ומדגם Core i5-1155G7 אשר יחליף את ה-Core i5-1135G7 – שניהם עם ארבע ליבות Willow Cove פיזיות (ושמונה ליבות לוגיות) בתוספת לליבות Iris Xe גראפיות מודרניות עם 96 יחידות עיבוד פעילות ו-80 יחידות עיבוד פעילות בהתאמה.

נותר עוד חודש אחד לרבעון השני של 2021 – אך מחשבים עם המעבדים החדשים כבר מככבים בכמה פינות ברשת, כולל מחירי פרימיום גבוהים עד מאוד

הבשורה המשמעותית ביותר בצמד החדש מגיעה לכאורה במסגרת ה-Core i7-1195G7 הבכיר, אשר יספק תדר טורבו מירבי של 5GHz עבור ליבה בודדת נבחרת בתוספת לתדר בסיס של 2.9GHz ותדר טורבו של עד 4.6GHz לכל הליבות – ובכך יסמן הישג נוסף של תהליך הייצור הבעייתי מאינטל ב-10 ננומטר שהסתבך והתעכב במשך שנים, קצת יותר משנה אחרי שהחברה הציגה מעבדי 5GHz ניידים ראשונים במסגרת תהליך הייצור הוותיק והמצליח ב-14 ננומטר. שיפור של בין 100MHz ל-400MHz בתדרי הפעולה השונים לא צפוי להביא איתו מהפכת ביצועים נוספת עבור העולם הנייד, אך אלו הן בכל זאת בשורות מעודדות עבור כל מי ששוקלים לבצע רכישות ושדרוג מתישהו במהלך החודשים הקרובים – דגמי מחשבים חדשים עתידים להגיע בקרוב עם תוספת של כמה אחוזים לביצועים, ולהפוך דגמי Tiger Lake קיימים "וותיקים" לזולים ונגישים קצת יותר.

נראה כי אינטל מתמקדת בהחלפה של צמד הדגמים הנפוצים והמוכרים ביותר במשפחת Tiger Lake-U תחילה – כאשר לא ידוע לנו על תוכניות לשדרוג עבור דגמי ה-Core i3 הפשוטים יותר או עבור דגמי UP4 עם מעטפת הספק מצומצמת של בין 7 וואט ל-15 וואט

ראוי להזכיר כי אינטל עשויה להשיק עוד מעבדים ניידים חדשים לפני סוף השנה – הן במסגרת רענון קל למוצרי Tiger Lake-H35 הייחודיים עם ארבע ליבות עיבוד במעטפת הספק מוגברת, והן במסגרת משפחת Alder Lake חדשה לגמרי (עדיין ב-10 ננומטר) בארכיטקטורה היברידים עם שילוב בין ליבות Core גדולות לליבות Atom חסכוניות. במילים אחרות, צפו לעוד חדשות ועדכונים מאיתנו בקרוב.