מעבד Core i9 9900K מקבל גרסת אספנים • HWzone
ספיישליםComputex 2019מחשביםמעבדים

מעבד Core i9 9900K מקבל גרסת אספנים

בצעד מעט תמוה ולא ממש צפוי החליטה להשיק רענון מוגבל למעבד ספינת הדגל שלה i9 9900K בשם i9 9900KS – למה יש לצפות?

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


תערוכת קומפיוטקס 2019 הגדולה בטאיוואן תפתח רק מחר בבוקר אך כבר כעת מכריזה ענקית השבבים על מהלכי השקה שהיא תבצע בכנס שתקיים. אחת ההכרזות ה… "מעניינות" היא גרסה מוגבלת ומומהרת לספינת הדגל שלה, המעבד i9 9900K בתוספת האות S בסוף לסימון Special Edition.

הגרסה הזאת זהה לחלוטין למעבד ה- i9 9900K הקיים עם שינוי תדר קל בו כל ליבות המעבד צפויות לפעול בתדר של 5Ghz בשונה מ-4.7Ghz המצוי במעבד הקיים כאשר אין מגבלות צריכת חשמל או טמפרטורה.

כמובן שמעבד כזה יגיע עם תוספת מתח ומן הרצוי להשתמש בלוח אם בעל מערכת חשמלית מתקדמת כמו גם בקירור מתקדם. ניתן להתווכח שגם קירורי האוויר הטובים ביותר יתקשו בהרצה של מעבד כזה תחת תנאי סביבה מסוימים.

מקור התמונה: tomshardware.com

בעוד קולות רקע נשמעים בקהילות החומרה השונות בעולם על הכרזת מעבד 10 ליבות, צעד שכזה מגדיל את הסיכויים שלא נראה מעבד בעל כמות ליבות הגבוהה מ-8 ולא נראה סדרות חדשות לשוק המעבדים השולחני השנה מאינטל, דבר שעלול להוות אכזבה גדולה לאלו שממתינים לתשובה של אינטל למה ש- הולכת להציג מחר בבוקר. אנו לא מצפים להפתעות, אך אולי יהיו הבטחות בגזרת המעבדים השולחניים בעוד צפויה לחמם מנועים ולקיים השקת סדרה חדשה מחר בבוקר אשר עשויה להוות נקודת מפנה ביחסי הכוחות בין שתי החברות הללו, לפחות בשוק המעבדים השולחניים.

אנו מחכים לשמוע על תג המחיר שיקבל מעבד ה- i9 9900KS אך בהתחשב בכך שהגרסה האיטית יותר הקיימת עולה 489 דולר, אנו מצפים לתג מחיר של 599 דולר לפחות לגרסה המיוחדת הזאת

מה דעתכם? האם השקת מעבד שכזה בגרסה מוגבלת היא התשובה הנכונה? איזה צעד צריכה לעשות על מנת להתחיל ולהרוויח את נתק השוק אותו החלה לאבד במהירות מאז השקת 2000? נשמח לשמוע!


תגיות
Back to top button
Close