אינטל מציגה: מעבדי שש ליבות ב-15 וואט למחשבים ניידים - בפעם הראשונה אי-פעם • HWzone
מחשביםמחשבים ניידיםכתבות נבחרות

אינטל מציגה: מעבדי שש ליבות ב-15 וואט למחשבים ניידים – בפעם הראשונה אי-פעם

בעוד כנס הגיימינג הגדול בעולם מתקיים בגרמניה לצד כנס Hot Chips לשבבים ומיקרו ארכיטקטורה בסטנפורד, מכריזה על סדרת חדשה לניידים קלי-משקל – לראשונה עם מעבד בעל 6 ליבות ו-12 נימים

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


שלב נוסף באבולוציית הכח למחשבים ניידים מגיע היום עם השקה של סדרת מעבדים חדשה מאת . הכירו את Comet Lake, סדרת אשר בראשה נמצא המעבד הראשון שמגיע במעטפת חום של 15W בלבד וקונפיגורציית ליבות של 6 פיזיות ו-12 לוגיות.

מאז השקת מעבדי Coffee-Lake של סדרת הדור השמיני עם Core i5 8250U ו-i7 8550U עולם הניידים הקלים התשדרג רבות והפכיל את כמות הליבות מ-2 ל-4 פיזיות. כיום ישנה גם אפשרות חדשה בזכות שיפורים טכנולוגיים של והתבגרות תהליך היצור.

מעבד דור Core העשירי של למחשבים מתחלק בין שתי סדרות החל מהיום. האחת היא Ice-Lake שהוכרזה לא מזמן. סדרת החדשה בעיקר באה לשמש את אלו שזקוקים ליותר כח במעטפת חום נמוכה.

יחד עם הסדרות החדשות יש גם שמות חדשים. בעוד שמעבד Ice Lake יקרא 1065G7 לדוגמה, מעבד Comet Lake שומר קצת יותר על צורת המיתוג המסורתית, עם 10710U לדוגמה. 10 בהתחלה משמעותו סדרה 10. ההבדל הגדול שצריך להכיר אין שתי הסדרות הוא ש-Ice Lake מיוצרת בתהליך 10 ננומטרים וכוללת ליבה גרפית מתקדמת (מה שאינטל מכנה דור 11), בעוד שסדרת Comet Lake מיוצרת בתהליך "מסורתי".

הנה עוד קצת על מאפיינים טכניים בין הסדרות השונות. גם סדרת Comet Lake מקבלת 3 כחלק בלתי נפרד מהמערכת ותמיכה ב-WiFi מהיר במיוחד. סדרת יכולה להגיע במעטפת חום של 7W עם מעבדי Y ומעטפת חום טיפוסית של 15W בסדרת U כאשר יש גם חריגים.

המעבד i7 10710U הוא למעשה המעבד הראשון בעולם ללפטופים שמכיל קונפיגורציית ליבות מרשימה של 6 פיזיות ו-12 לוגיות באמצעות טכנולוגיית HyperThreading וכל זאת במעטפת חום של 15W בלבד (!). אנחנו מאמינים שיש כאן למעשה הולדה של פוטנציאל לתחנת עבודה קלה במיוחד. למעבד זה 12MB של מטמון מרמה שלישית, תדר בסיסי של 1.1Ghz והאצה אוטומטית עד לתדר 4.7Ghz לליבה אחת ו-3.9Ghz לכל הליבות.

כמובן שחשוב לשים כוכביות במקומות הנכונים. אחת גדולה היא זאת שתדרי הפעולה בפועל יהיו תלויים בעיקר ביצרניות הלפטופים השונות. פתרונות יחסית קטנים יביאו למחשב אשר ישהה בתדרי פעולה נמוכים יותר בעת עבודה. שימו לב שגם הפעם קיימת ליצרניות הלפטופים האפשרות להגדיר את המעבדים למעטפת חום של 25W. במידה ויעשו כך, מעבדי החדשים יעבדו בממוצע בתדרים גבוהים יותר.

מעבד כמו Core i7 10710U עם פתרון קירור יעיל וקומפקטי יכול בהחלט לשרת מחשב נייד ששוקל סביב קילוגרם אחד למטלות כמו רינדורי וידאו, קידודים ומטלות שעד כה בעלי 4 ליבות מעט התקשו בהן.

לצידו של ה-Core i7 10710U ישנם כמה שבאים לרענן ופוטנציאלית גם להחליף את ה- i5 8250U, ה- i7 8550U ודומיהם. ה- i7 10510U שומר על מתכונת 4 ליבות דומה ומגביר את תדרי העבודה בתוספת לממשקים החדשים. ה- i5 10210U הוא זה שצפוי להחליף את ה- i5 8250U.

סדרת Y בעלת מעטפת החום הקטנה יותר מקבלת שדרוג גם היא כאשר לראשונה מופיעים דגמים בעלי 4 ליבות ו-8 נימים, דבר שלא היה קיים קודם לכן. את הסדרה מוביל ה-Core i7 10510Y. סדרה זאת תומכת בזיכרון ומגיעה בקונפיגורציות של 4.5W, 7W ו-9W. משמעות הדבר שנראה אלו מופיעים בטאבלטים שונים, מחשבים ניידים קומפקטיים במיוחד ומוצרי צריכה חכמים נוספים שפועלים בעיקר על .

האם מדובר בבשורה רצינית לאלו שמתקשים למצוא את האיזון בין תחנת עבודה ניידת ולפטופים קלי משקל? אנחנו מקווים לדעת בקרוב עם צאת לפטופים חדשים לחנויות עם מעבדי המשוכללים.


תגיות
Back to top button
Close