מעבדי ה-Skylake עשויים להיות מפלצות אוברקלוק • HWzone
מחשביםמעבדים

מעבדי ה-Skylake עשויים להיות מפלצות אוברקלוק

עם תוצאת המהרה מרשימה מאוד של 5.2GHz, לכאורה, המעבדים הנייחים החדשים של עשויים להפתיע אותנו בפוטנציאל שלא נראה כן מאז ימי ה-Sandy Bridge

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


סיבה לאופטימיות זהירה: אחרי שבשבוע שעבר די התבאסנו לגלות ביקורת אמיתית ראשונה, כביכול, למעבד ה-Core i7-6700K המוביל של דור ה-Skylake החדש מבית , לפי הביצועים נותרו כמעט ללא שינוי לעומת דור ה-Haswell הקודם – אנחנו מקבלים עתה מידע חדש ומפתיע, לפיו הדור החדש של עשוי לספק פוטנציאל מעולה.

המקור הראשון, והמרשים מאוד, מציג תצלום מתוך תוכנת ה-CPU-Z שבו מתועד מעבד i7-6700K מרובע ליבות פועל בתדר של לא פחות מ-5.2 ג'יגה הרץ (לעומת בין 4 ג'יגה-הרץ ל-4.2 ג'יגה-הרץ כברירת מחדל), בהתבסס על מתח צנוע יחסית של 1.35 וולט (לעומת 1.205 וולט כברירת מחדל) וקירור אוויר של GELID.

המעבד המדובר לא היה יציב מספיק בכדי לבצע מבחני תחת תדר זה, אך באותו המקור כן סיפקו תצלום חתוך נוסף בו נראית הרצה של מבחן ה-SuperPi, לכאורה על ידי אותו המעבד, בתדר של 5 ג'יגה-הרץ.

inskok5
i7-6700K בתדר 5 ג'יגה-הרץ, מריץ את אחד ממבחני הביצועים הכי פחות רלוונטיים בעת המודרנית

יש אפילו תיעוד (שמתוכו 5 שניות תוכן ועוד 25 שניות של פרסומת לחנות בהונג קונג שאחראית למידע, עמכם הסליחה) שאמור לספק הוכחה חותכת וקשה יותר לזיוף או עיוות.

בנוסף להמהרת קירור האוויר הנאה, אוברקלוקר שעונה לכינוי PLG  הציג תמונה מתוך CPU-Z ובה מעבד i7-6700K שפועל בתדר של 6.53 ג'יגה-הרץ – הפעם בהתבסס על חנקן נוזלי, באופן טבעי, ועם מתח קיצוני של 2.032 וולט.

inskok2inskok1 inskok3inskok4

אימות לשתי תוצאות ההמהרה המדוברות

בשני המקרים מדובר בתוצאות מרשימות בהחלט, ואפילו מפתיעות למדי בהתחשב בדיווחים על כך שמעבדי הדור החדש יחזרו לעשות שימוש בדבק תרמי סטנדרטי לחיבור בין השבב עצמו לחיפוי המתכת שלו (כפי שהיה ב-Ivy Bridge וב-, אך לא ב-Devil's Canyon בהם נעשה שימוש במשחה יקרה יותר ששיפרה את מוליכות החום אל הקירור), ובדיווחים על כך שב- רכיבי ייצור המתח יחזרו אל לוחות האם, לאחר הנסיון לשלבם בתוך המעבדים כפתרון לאספקת אנרגיה יציבה ויעילה יותר.

מנסיון העבר העשיר שלנו עם ביקורות ודיווחי טרום השקה דומים, נדרש לקבל את כלל המידע המובא כאן עם כף גדולה של ספקנות, אבל מצד שני – כרגע נודה כי אנחנו מוכנים לנסות ולהאמין לכל פיסת מידע שתספק לנו סיבה ראויה להתעניין ולהמתין להשקתו של דור ה- השולחני. בעוד שבועיים נוכל לגלות מה האם ניצבת לפנינו עד שנה שעיקרה צעידה במקום, או שמא יש כאן בשורה מהותית לחובבי הביצועים.

inskok7 inskok6 inskok8

בונוס – עוד תוצאות מעוד השוואה בין ה- i7-4790K ל- i7-6700K שעלתה לרשת

קישורים נוספים:


תגיות
Back to top button
Close