מעבדי ה-Skylake הניידים: הדגמים שבדרך נחשפים

דגמי המעבדים הניידים בדור החדש של אינטל נחשפים תודות לשקופיות מודלפות עדכניות, ונראה שגם בגזרה זו לא נראה שינויים מרחיקי לכת

הדגמים הנייחים הראשונים כבר כאן ודגמים נייחים נוספים כבר נמצאים בדרך, אך מה בנוגע לדגמים הניידים של דור ה-Skylake? מספר שקופיות מודלפות ורשמיות למראה מספק לנו פרטים עדכניים אודות מה שמתבשל אצל אינטל.

הדגם הנייד המוביל בקטגוריית ה-U דלת ההספק יהיה ה-Core i7-6600U, שיכלול זוג ליבות עיבוד (עם תמיכה ב-HyperThreading) בתדר התחלתי של 2.6GHz שיוכל לצמוח עד ל-3.4GHz בבמסגרת טורבו, ליבה גראפית מסוג HD Graphics 520 שתכלול 24 יחידות ביצוע בתדרי עבודה של בין 300MHz ל-1,050MHz, וכמו כן גם תמיכה במאפייני ה-vPro הארגוניים לאבטחת מידע ובקרת גישה – כל אלו במסגרת מעטפת תרמית של 15 וואט.

sklu1 sklu3

אחיו נטול ה-vPro והמוזל של הדגם שהוזכר קודם יהיה ה-Core i7-6500U שיכלול גם תדרי עבודה שנמוכים ב-100MHz עד 300MHz (בטורבו) עבור ליבות העיבוד, ומתחתיו תמצאו את דגמי ה-Core i5-6300U כפול הליבה ותומך ה-vPro, ה-Core i5-6200U שיהיה המקביל אליו לצרכנים שאינם מעוניינים ביכולות הארגוניות, ולקינוח גם ה-Core i3-6100U הבסיסי, שיכלול את אותן זוג ליבות עיבוד בתדר 2.3GHz וללא יכולת טורבו כלל. כל הדגמים המדוברים יגיעו עם אותה ליבה גראפית מסוג HD Graphics 520 שתפעל בתדר מירבי של 1,050MHz (ב-Core i7-6500U) או של 1,000MHz (בכל שאר הדגמים).

גם דגמי U משודרגים, עם ליבות גראפיות מובנות עוצמתיות יותר מתת משפחת ה-Iris המתפתחת שיצרה אינטל ומעטפת הספק כמעט כפולה של 28 וואט, אמורים להופיע בתחילת השנה הבאה - אם כי במקרה הזה עדיין אין לנו פרטים טכניים
גם דגמי U משודרגים, עם ליבות גראפיות מובנות עוצמתיות יותר מתת משפחת ה-Iris המתפתחת שיצרה אינטל ומעטפת הספק כמעט כפולה של 28 וואט, אמורים להופיע בתחילת השנה הבאה – אם כי במקרה הזה עדיין אין לנו פרטים טכניים

משקופית רשמית (כביכול) שהגיעה לרשת קודם לכן ראינו כי באינטל מתיימרים לספק שיפור ביצועים של עד 11 אחוזים בעיבוד כללי ועד כ-34 אחוזים בליבה הגראפית המובנית במעבדי ה-Skylake-U לעומת קודמיהם בדור ה-Broadwell-U, מה שללא ספק יהווה צעד קדימה – אך כל מי שציפה לראות סוף כל סוף מעבדי ארבע ליבות פיזיות בקטגוריה הזו, או מעבדים במעטפות הספק חדשות וחסכוניות יותר, ככל הנראה יאלץ להמשיך ולהמתין הלאה.

nskpr

מעבדי ה-Skylake-U הראשונים עתידים להגיע אל השוק במהלך הרבעון הראשון של שנת 2016, כמה חודשים אחרי ההשקה המיועדת של דגמי ה-Skylake השולחניים ומעבדי ה-Core M העדכניים אשר יהוו את קטגוריית הצריכה הנמוכה ביותר, מתחת לתת-משפחת ה-U.

קישורים נוספים