מעבדי ה-Sandy Bridge-E ימכרו ללא קירור כלל? • HWzone
מחשבים

מעבדי ה-Sandy Bridge-E ימכרו ללא קירור כלל?

מערכת קירור מים יחד עם המעבד? עושה רושם שהתוכנית של היא ההיפך הגמור 

רק לפני כמה ימים הגיעה לאוזנינו שמועה שטענה כי AMD עשויה לצרף פתרונות קירור מים לחלק ממעבדי ה-FX-Series, מה שכמובן החזיר אותנו מיידית לשמועה דומה שהסתובבה ברשת לפני מספר חודשים, ודיברה על קירור מים שיגיע כ"בונוס" עם מעבדי ה-Sandy Bridge-E של .
שמועה עדכנית טוענת שבאינטל לא מתכננים להציע מים יחד עם מעבדי ה-Sandy Bridge-E – וגם לא שום אחר.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


הדיווח הנוכחי טוען שבאינטל החליטו לא להציע שום אמצעי קירור יחד עם המעבדים המתקדמים שלהם (הכוונה היא לגירסת ה-BOX, שכן גרסאות אחרות בדרך כלל לא מכילות אמצעי קירור בכל מקרה), ולמכור את גוף הקירור בפרופיל גבוה של החברה, DBX-B, בנפרד.

כסף לא קונה אושר (וגם לא למעבד, מסתבר)

ההיגיון שמאחורי ההחלטה (כביכול – לא לשכוח שמדובר בינתיים בדיווח בלבד, ללא אישור רשמי) הוא שמרבית המשתמשים שיבחרו במעבדים היקרים הללו יצוותו אותם לפתרון קירור מתקדם – מערכת קירור מים או גוף קירור אוויר אימתני, ובכלל לא ישתמשו בקירור אותו מצרפת למארז. אי הכללתו של הקירור תוכל לחסוך לאינטל כמה גרושים (ואולי גם לנו, הקונים).

האם מדובר, אם כך, בצעד הגיוני, או שאולי דווקא תמוה? האם לאינטל באמת משתלם "לחסוך בעלויות" כשמדובר במעבדים מקטגוריה יוקרתית, שצפויים לעלות בין 300 ל-1,000 דולר? האם אין פה איזושהי שליחת מסר מוטעה לפלח השוק חובב הביצועים, שמוכן ומסוגל לשלם על מוצר פי כמה מהמשתמש הממוצע? אלו שאלות שנוכל לדעת את התשובה עליהן רק כשנגלה מהי התוכנית הרשמית והמלאה של בנושא.

מי שכבר התחיל לחלום על באנדל מרשים של מעבד "אקסטרים" ומערכת מים איכותית – אולי מוטב לו להתחיל ולחפש פתרונות אחרים.


תגיות
Back to top button
Close
Close