מעבדי ה-Kaby Lake מדגימים תוצאות המהרה מרשימות תחת חנקן נוזלי, וגם בלעדיו

5Ghz על אוויר לא מספיק לכם? בתערוכת CES 2017 קיבלנו הדגמות מרשימות לתדרי השיא האמיתיים שאליהם מסוגלים להגיע המעבדים השולחניים החדשים של אינטל

אינטל בשיתוף עם HWBOT, גוף הגדול ביותר בכיום לאוברקלוקינג תחרותי מדגימים בתערוכת CES 2017 את יכולות המעבדים החדשים של תחת קירור אקסטרים. ה- 7700K היה הכוכב בתחרות זאת והוא הובא לתדרים גבוהים במיוחד.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


כמה מהאוברקלוקרים הטובים ביותר בעולם קיבלו עשרות ולוחות אם במטרה להגיע לתדרים הגבוהים ביותר תחת לא-קונבנציונאלי.

תחת חנקן נוזלי, מעבד ה-Core i7 7700K. מקור: hwbot.org
תחת חנקן נוזלי, מעבד ה- 7700K. מקור: hwbot.org

בין האוברקלוקרים נמצא גם Der8auer הגרמני, נציג שהצליח להשיג תדר של קצת יותר מ-7300 מגה-הרץ (!) באמצעות הליום נוזלי.

הישג מכובד לאוברקלוקינג קיצוני
הישג מכובד לאוברקלוקינג קיצוני

אחת העובדות המעניינות בהישג הזה הוא שכל הליבות פעלו יחד עם טכנולוגיית ה-HyperThreading. מדובר באחד מההישגים המרשימים לאוברקלוקינג תחרותי עד כה בעולם המעבדים. מתח הפעולה בפועל היה בסביבות 1.75 וולט.

נכון לרגע זה סטטיסטיקת האוברקלוקינג של שבבי Kaby Lake החדשים היא חיובית בהחלט. נראה שרוב המעבדים המשתתפים כיום באתרים כמו hwbot מסוגלים להגיע בקלות יחסית לתדר יציב של 5 גיגה-הרץ. כבר תועדו על אוויר שהשיגו יציבות מוחלטת של 5.1 ואפילו 5.2 גיגה-הרץ.

ישנו גורם חשוב בהשגת תוצאות אלו והוא תהליך שנקרא delid, בו מוסר מכסה הנחושת שמעל המעבד והמשחה הטרמית הזולה מוחלפת במתכת נוזלית בעלת תכונות הולכה גבוהות משמעותית.

מעבד חשוף. יש דיווחים על הורדה של עד 25 מעלות צלזיוס בזכות התהליך הזה
מעבד חשוף. יש דיווחים על הורדה של עד 25 מעלות צלזיוס בזכות התהליך הזה

יש כאלו שאפילו משאירים את ליבת העיבוד חשופה לחלוטין ומצמידים אליה את גוף הקירור. כמובן שחשוב לזכור שהליבה החשופה שבירה ורגישה משמעותית ללא ההגנה שלה ולחץ יש להפעיל לחץ מתון.