מעבדי ה-Coffee Lake של אינטל מוכנים לרענון נוסף

כחצי שנה אחרי ההשקה הראשונית, עדכוני עבור לוחות האם של השחקניות המובילות חושפים לנו תת-גרסה נתמכת חדשה שתגיע אל החנויות בקרוב לצד דגמים תקציביים עדכניים

בסוף שנת 2018 קיבלנו השקה של דור ה-Core התשיעי מבית אינטל למחשבים נייחים, שהוא גם השני תחת משפחת Coffee Lake (וקיבל את הכינוי המתקבל Coffee Lake-R, או Coffee Lake Refresh) – עם עד שמונה ליבות עיבוד פיזיות ושימוש בהלחמה תרמית במקום במשחה בממשק בין השבבים עצמם לכיסוי מפזר החום שלהם. חשבתם שבכך הסתיים סיפורה של משפחה זו? מסתבר שבקרוב נראה עדכון נוסף של הדגמים שטיבו עדיין לא לגמרי ברור – לצד השקה של נוספים ברמות תמחור מגוונות.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


כל יצרניות לוחות האם המרכזיות עבור הפלטפורמות מבית השיקו עדכונים עבור מערכי ה- במוצריהן שמטרתם בין היתר היא תמיכה ברוויזיה פנימית של מעבדי ה--R – סטפינג (Stepping) חדש שיקבל את התיעוד כ-R0 במקום P0 בדגמים שפגשנו עד כה. שינוי זה מעיד על שיפור כלשהו שבוצע בתהליך הייצור באינטל, עם פוטנציאל להפוך את המעבדים ליעילים וקרירים מעט יותר.

עוד דגמי בדרכם אלינו

לצד גרסאות מעודכנות של קיימים כדוגמת ה-Core i7-9700K וה-Core i9-9900K שיופיעו כנראה בחנויות בזמן הקרוב, אנחנו ממשיכים להמתין בסבלנות להשקה של דגמי חדשים שעצם קיומם כבר הודלף במספר הזדמנויות: i9-9900T שיספק שמונה ליבות עיבוד במעטפת הספק ממוזערת של 35 וואט בלבד, i7-9700F מתומן נטול ליבה גראפית מובנית, דגמי i3-9100 ו- i3-9300 מרובעי ליבות מוזלים וכמו כן גם דגמי ו-Celeron מעודכנים עבור רמות מחיר של פחות מ-100 דולר.

מידע מבית חברת Fujitsu שחשף אותם טרם הכרנו רשמית – סביר להניח כי גם הם יגיעו עם סטפינג מעודכן מסוג R0

האם ההשקות הללו יגיעו ביחד עם דגמי דור ה- התשיעי הניידים הראשונים בהמשך החודש? בקרוב נגלה.

מיציתם את Coffee Lake? ראוי לציין גם את העדויות שקיבלנו לדור ה-Comet Lake, שלכאורה יהיה האחרון באמת בעידן ה-14 ננומטר של (כפי שגם נאמר אודות שלושה דורות קודמים לפחות), עם פוטנציאל לראות דגמים עם מספר שיא של עד עשר ליבות עיבוד פיזיות, הן במחשבים נייחים והן במחשבים (כולל אפשרות לשש ליבות עיבוד במעבדי U חסכוניים) בהתבסס על שורות קוד שנצפו בקרנל של מערכת היוניקס.

צמיחה נוספת במספר ליבות העיבוד בשוק המיינסטרים צפויה לנו לקראת סוף שנת 2019?