מסתמן: מעבדי Core i5 מהדור החדש יקבלו תוספת ביצועים משמעותית • HWzone
מחשביםמעבדים

מסתמן: מעבדי Core i5 מהדור החדש יקבלו תוספת ביצועים משמעותית

תוצאות מבחני ביצועים חדשות שדולפות אל הרשת רומזות כי עומדת להיענות לאתגר שניצב בפניה – עם תוספת יכולות חשובה עבור דגמי הביניים שלה

חרושת השמועות וההדלפות בעולם הטכנולוגיה תמיד נכנסת להילוך גבוה בתקופת סוף השנה לגבי מוצרים שיושקו בשנה הבאה וגם הפעם נראה שזרימת המים בנהר הזה תקינה כצפוי.

לפני כשבוע דלפה תוצאה לתוכנת מדידת הביצועים Sisoft Sandra שהראתה כי מעבדי Core i3 יקבלו את טכנולוגיית ה-HyperThreading כפי שדיווחנו כאן. על פי תוצאת מבחני הביצועים, נראה שאינטל מבצעת מהלך מתבקש בהמשך יכולת העיבוד פר תג מחיר בכל קטגוריה. משמעות הדבר היא שהצרכן אמנם לא יקבל טריה ומיוחדת, אך כן יוכל לקבל כח עיבוד זמין גבוה יותר עבור כספו.

מעבד i3 10100 אומר שלום, ומגיע בקונפיגורציה המזכירה את i7 6700

בהחלט מדובר בהפתעה נעימה, שכן כרגע יוכלו מעבדי i3 להתחרות בצורה טובה יותר בתחרות, שהיא בעיקר מעבדי 3 בעלי 4 ליבות ומעבדי 5 בעלי 6 ליבות מדורות קודמים.

נכון להיום אחד מהיתרונות המובהקים של מעבדי Ryzen 5 3600 ו-3600X על פני מעבדי i5 הוא היכולת להשתמש ב-12 נימים של עיבוד על 6 ליבות פיזיות באמצעות טכנולוגיית SMT. עם 6 נימים בלבד, פעולות רבות בוצעו בצורה איטית יותר על מעבדי i5 הקיימים.

אינטל רוצה לשנות זאת, כנראה. למאגר התוצאות של התוכנה המדוברת עלה לאחרונה מעבד חדש בעל 12 נימים אשר מסתמן כי מדובר ב-Core i5 מסדרת 10 הקרבה של . ספציפית, מדובר בדגימה הנדסית אשר רחוקה מתדרים אותם יקבל מוצר מדף.

המהלך של הוספת HyperThreading (ריבוי נימים) למעבדי i5 נדרש לאחר חיזוק של i3 לרמה שעצמה יכולה לאיים על מעבדי i5 קיימים באספקטים שונים של כח עיבוד, עם קונפיגורציה של 4 ליבות ו-8 נימים לעומת 6 ליבות ו-6 נימים.

משמעות הדבר היא שמעבדי Core i5 מסדרה 10 צפויים להיות דומים למעבדי Core i7 8700 ו-Core i7 8700K, שאנחנו מכירים עם מערך של 6 ליבות ו-12 נימים.

השלכה של פעולה כזאת היא שמעבד דוגמת i7 9700K נטול ריבוי הליבות הלוגי ימצא תחת סכנת הכחדה. לכן, מן המתבקש הוא שבסדרת בדור העשירי נראה את מעבדי i7 בלי יוצא מן הכלל בקונפיגורציה של 8 ליבות ו-16 נימים.

על אף שאנחנו נשארים עם 14 ננומטר באינטל, טוב לראות צעדים שמחזקים את התחרות בינה לבין בשוק החשוב והקריטי הזה של בין 400 ל-1250 שקלים. בנוסף למעבדים אלו, אנו צפויים לראות ערכות שבבים חדשות ולוחות אם בהתאם. נכון לרגע זה תאימות עם לוחות אם קיימים עדיין נמצאת בסימן שאלה. אנו כמובן נעדכן.

תגיות

4 תגובות

  1. זן 3 וסדרה 10 של אינטל הולכים להיות הדבר הכי טוב שקרה לעולם ה-PC הביתי מזה עשור+.
    רק בימי את'לון העליזים היה המצב בו 2 החברות היו בפול גז על המוצרים שלהם ורעב אמיתי (AKA תחרות בריאה) להגדיל את נתח השוק שלהם.

    2020 מסתמנת כשנה שסופסוף אשדרג את השילוש הגריאטרי שלי.

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close