מספרים ראשונים: רכיבי החומרה המודרניים מנסים את כוחם במבחן הביצועים המתקדם ביותר

מבחן ה-3DMark Time Spy עדיין לא הושק באופן רשמי, אך יש כבר מי שהזדמן להם לבחון אותו – ואתם תוצאות כרטיסי המסך והמעבדים המודרניים בו

לדחוף מעבדים וכרטיסי מסך אל קצה גבול היכולת שלהם ולבדוק מה קורה זה תמיד מעניין, ועל כן אין זה מפתיע לגלות כי ההכרזה על מבחן הביצועים הטרי Time Spy Extreme, אשר מבטיח לנצל את מלוא היכולות המודרניות של תקן ה- 12, את טכנולוגיות העיבוד המתקדמות הן ביחידות העיבוד הכלליות והן בליבות העיבוד הגראפיות ואת רזולוציית ה- שצוברת תאוצה על מנת לספק את האתגר הגדול מכולם – יוצר עניין גדול במקומות שונים ברחבי הרשת.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


אנשי האתרים anandtech ו-wccftech היו בין הראשונים שזכו לגישה אל מבחן הביצועים המשוכלל, וסיפקו לנו כמה טעימות מהמידע שעתיד להתחיל להציף אותנו כבר בעוד כמה ימים, החל מה-11 באוקטובר, עם ההשקה הרחבה הרשמית שלו. נראה כי קצב ריצה מעשי של מעל ל-30 פריימים בשנייה לא ממש אפשרי עם שום חומרה שקיימת כרגע בשוק, מה שמתורגם בתורו לתוצאות ניקוד (גראפיות) של בין 4,000 ל-5,000 נקודות לערך עבור דגמים מובילים כמו ה-GeForce GTX 1080 Ti וה-Titan Xp. ה- 64 מקבל בתורו ניקוד של כ-3,500 נקודות לערך, ואילו ה-GTX 1080 הפופולרי נמצא קצת מעל לקו 3,000 הנקודות.

ניקוד גראפי עבור כמה מכרטיסי המסך העדכניים ביותר בסביבה, על מנת שתוכלו לדעת למה לצפות
מקור התמונה: anandtech.com

שימוש ביכולות ה-Asynchronous Compute מציג שיפור קטן בתוצאות הן בכרטיסי הדור החדש של AMD והן בכרטיסי הדור החדש של , לשמחתנו (גם אם נראה שאצל AMD עדיין יש שיפור מעט יותר גדול ויישום עדיף של יכולת זו), כבר ב-GTX 980 Ti דווקא נצפית ירידה בביצועים עם יכולת זו מופעלת – מה שעשוי להוות הוכחה לכך שב- "תיקנו" בהצלחה את התמיכה במאפיין שעד עתה בא לידי ביטוי מועיל בגיימינג בעיקר במחנה האדום.

תוצאות מספר דגמים נוספים שמתווספים לרשימה תודות לאנשי האתר wccftech.com

מבחינת ניקוד ביצועי המעבדים עצמם, המידע היחיד שיש לנו מציע עדיפות של 600 נקודות (או כ-20 אחוז) אצל ה-Ryzen 7 1700 המתומן מ- בהשוואה ל-Core i7-6800K המשושה של , ולמרות שזה עדיין מוקדם מאוד לקפוץ למסקנות בשל כך – יש סיכוי כי מבחן זה יציג יתרון יחסי קל עבור , בהשוואות בין עם אותה כמות ליבות ואותם תדרי עבודה.

בעקבות מה שכבר ראינו בביקורות של מעבדי ה-Coffee Lake המשושים החדשים – יהיה מעניין מאוד לגלות כיצד מרובי ליבות ישפיעו (אם בכלל) על קצב הריצה המעשי של מבחן זה

האם Time Spy אכן יצליח להפוך לברירת המחדל החדשה בכל ביקורת ובכל השוואה חומרתית משנת 2017 ואילך (עד לבואה של גירסה מתקדמת אפילו יותר)? בקרוב נגלה.