מסכי HDR טריים מבית LG, בהתבסס על טכנולוגיה מסוג חדש • HWzone
מחשביםמסכים

מסכי HDR טריים מבית LG, בהתבסס על טכנולוגיה מסוג חדש

טכנולוגיה חדשה בשל Nano-IPS מבטיחה לשפר משמעותית את איכות התצוגה של מסכי המחשב העדכניים מהיצרנית הקוריאנית

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


עם ההכרזה על תקני ה-HDR החדשים של ארגון VESA, נראה כי אנחנו עומדים לקבל גל של הכרזות על מוצרי תצוגה חדשים שינצלו את ההזדמנות להציע תמיכה במיזם המתסמן כבעל פוטנציאל להפוך למוביל בתחומו, ואחרי שסמסונג ביצעה את הסיפתח הרטרואקטיבי עם מוצר שכבר חשפה מוקדם יותר – מגיע תורה של להציע לנו צמד דגמים יוקרתיים המצהירים בפומבי על עמידה בתקן ה-DisplayHDR 600.

הדגם החדש הראשון של היצרנית הקוריאנית עונה לשם 32UK950 ומציע פאנל IPS בגודל 32 אינץ' וברזולוציה של 3,840×2,160 פיקסלים, עם כיסוי של 98 אחוזים מתקן ה-DCI-P3 שהופך נפוץ יותר ויותר, תמיכה תצוגת צבעים בעומק 10 ביט (לא ברור האם באופן טבעי או דרך טכניקת Dithering) ועמידה ב-DisplayHDR 600 כאמור, שמאשרת לנו בהירות ממוצעת של 600 ניט לכל הפחות, ניגודיות סטטית מינימלית של 1,000:1 ומנגנון שמבטיח זמני תגובה מהירים בהחלפת הצבע של הפיקסלים השונים שמרכיבים את התצוגה.

ה-32UK950 – חדש ויוקרתי

ה-32UK950 לא מציע טכנולוגיות סנכרון אנכי חומרתי, לצערנו, וככל הנראה תומך בקצב רענון מירבי 'פשוט' של 60 הרץ, אך כן תמצאו בו מחבר 3 שיאפשר את חיבורו למחשב או חיבור משורשר של מסך נוסף, וכמו כן רמקולים מובנים וכניסות HDMI 2.0 ו- 1.2.

דגם נוסף של החברה הוא ה-34WK95U האולטרה רחב, לו גודל אלכסוני של 34 אינץ׳ ורזולוציית 5,120×2,160 מוארכת שמיועדת בראש ובראשונה לאלו שעוסקים בעריכת תכני 4K שונים, עם פאנל IPS בטכנולוגיית ה-Nano-IPS ותמיכה באותו תקן DisplayHDR 600 כמו אחיו. אין לנו פרטים טכניים מלאים על המוצר, אך נראה שגם הוא יכלול תמיכה בכיסוי רחב של צבעי תקן ה-DCI-P3, חיבור 3 לצד חיבורי HDMI ו- סטנדרטיים יותר מובנים ותצוגה בעומק 10 ביט עם 1.07 מיליארד גוונים.

ה-34WK95U כולל עיצוב ומאפיינים דומים מאוד לאלו של אחיו – אך ברזולוציה משופרת ורוחב מוגדל

שני המסכים כוללים שימוש בטכנולוגיה מסקרנת בשם Nano-IPS, שמשמעותה היא שילוב של ננו חלקיקים בנורות הלד שמרכיבות את ההארה האחורית במוצר, כך שפליטת האור בתדרים שאינם רצויים תקטן ותאפשר קבלת דיוק גדול יותר בתצוגת מכלול הצבעים הרצוי וניגודיות משופרת – בדומה לטכנולוגיות של נקודות קוונטיות שכבר ראינו אותן מיושמות במוצרים כדוגמת אלו של חברת Philips.

עוד שמבטיחה לנו שיפור של איכות התצוגה באופן פשוט יחסית, שלא אמור להשפיע על תג המחיר באופן משמעותי במיוחד

שני הדגמים עתידים לככב במתחם של בתערוכת CES בתחילת חודש ינואר ולהגיע לחנויות במהלך הרבעון הראשון של שנת 2018, עם מחירים שטרם נחשפו – אך להערכתו לא ממש יקבעו שיאים חדשים במונחי עלות-תועלת בעולם תצוגת ה-.


תגיות

5 תגובות

  1. שמתי עין על שניהם (חסכתי "בצד", נא לא להעביר למס הכנסה).
    הרזולוציה של ה "34 היא 5K
    הרזולציה של ה "32 היא 2K או 3K ?

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close