מסכי 22 אינץ' - מה נשתנה? • HWzone
מחשביםמסכים

מסכי 22 אינץ' – מה נשתנה?

השוואת מסכי LCD רחבים בגודל 22" – חלק ב'

בתחילת השנה בדקנו עבורכם כשמונה מסכי LCD בגודל 22 אינץ' . כעת לקראת סוף השנה האזרחית אנו בודקים שמונה מסכים נוספים – רובם דגמים חדשים של אותן היצרניות אשר השתתפו בהשוואה הקודמת. הפעם ברצוננו לבדוק האם ישנן מגמות חדשות בשוק או שמא העיצוב מתעדכן אך המסכים נשארים אותו הדבר מתחת לפני השטח.
בדומה להשוואה הקודמת, גם הפעם מבוססים כל המסכים על פאנל TN ומציגים מרחב צבעים סטנדרטי של sRBG (או 72% מתקן ה-NTSC).

מסכי LCD בגודל 22" נהיו פופלריים בשנה האחרונה בייחוד בגלל המחיר הקורץ והיחס המעולה בין עלות לתועלת (או שמא היחס בין עלות לגודל?). אם הנכם זוכרים, המסכים בהשוואה הקודמת לא הצטיינו בדיוק צבעים מעולה או זויות צפייה טובות במיוחד אך הם התאימו לגיימרים ומחיריהם היו נמוכים למדי.

המסכים אותם נבדוק הפעם הם:

  • BenQ G2110W
  • LG Flatron W2284F
  • MAG AI2237W
  • EIZO FlexScan S2201W
  • Xerox XM7-22W
  • Samsung SyncMaster T220
  • ASUS VW22U
  • Chimei 222H

בדומה להשוואה הקודמת, גם הפעם לא יופיעו תוצאות הבדיקות לאחר כיול המסכים שכן לא מדובר במסכים המתאימים לשימושי גרפיקה בגלל רפרודוקציית צבעים לא מלאה וזוויות צפייה צרות.

התרשמות סובייקטיבית

לפני שנעבור להשוואה נבקש לתת התרשמות סובייקטיבית מהמסכים, על סמך הרושם הראשוני בלבד.

בהשוואה הקודמת סיווגנו את המסכים לשלוש קטגוריות אך הפעם המצב שונה, היות ורוב המסכים הציגו תמונה טובה ישירות מהקופסא, אם כי עדיין היו הטיות מסוימות בכל הנוגע להעצמה מלאכותית של יחס ניגודיות או כיול שייראה מרשים יותר בחנות תחת תאורה חזקה, אך ניתן לומר שהיצרניות בהחלט מתקרבות יותר לתקן שמעניין את משתמשי המחשב, הלא הוא sRGB.

היוצאים מן הכלל היו המסכים של XEROX ו-MAG אשר הציגו כחולה/ירוקה יתר על המידה ופגעו בחוויית הצפייה "ישר מהקופסא". לעיתים מדובר על כיוון נקודה לבנה שגויה ולעיתים הדבר מעיד על בעיה יותר מעמיקה בכיול של המסך.

כאמור, המסכים הללו מתאימים מאוד למשחקים ולא נצפו בהם מריחות משמעותיות. אמנם אחידות השחור וזוויות הצפייה הצרות פגעו מקצת בהנאה בחלק מהמשחקים, אך סביר להניח שבזמן אמת הדבר לא יפריע לגיימר הממוצע.
גם השהיית התמונה לא היוותה בעיה עם המסכים האלו, כאשר שמנו לב לכמות גדולה יותר של השהייה במסך ה-2407WFP שלנו, מאשר בכל אחד מהמסכים שבדקנו הפעם.

בסרטים כאמור המצב היה מעט שונה, כאשר אחידות השחור של המסכים לרוב לא הייתה טובה וניתן היה לצפות בכתמים בהירים על המסך בעת צפייה בסרטים. מסכים אלו פחות מומלצים לשימוש זה, שכן ישנה סיבה טובה מדוע פאנל ה-TN (עליו הם מבוססים) לא מצא את עצמו בשוק טלוויזיות ה-LCD.

1 2העמוד הבא

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close