מנפצת שיאים: סמסונג חושפת כונן SSD בנפח 16 טרה-בייט

13 תגובות

במקביל להכרזה על כך שהחלה בייצור המוני של הדור השלישי של שבבי ה-V- התלת מימדיים שלה, הפעם עם מספר שכבות ונפח חסרי תקדים של 48 ו-256 ג'יגה-ביט (כלומר 32 ג'יגה-בייט) בהתאמה – בסמסונג החליטו גם להדגים הלכה למעשה מה הפוטנציאל העצום של הצעד הזה והציגו כונן עסקי בשם PM1633a, בנפח חסר תקדים של 16 טרה-בייט.

מדובר לא רק בנפח שגבוה בכ-6 טרה-בייט מהכוננים הקשיחים המכאניים מבוססי ההליום המתקדמים ביותר שקיימים כרגע – אלא גם בכונן בפורמט 2.5 אינץ' בלבד, אשר באופן טבעי קטן משמעותית מכונני ה-3.5 אינץ' הקשיחים. אם נשווה את ה-PM1633a לכוננים קשיחים בפורמט גודל זהה – נגיע למסקנה כי הוא מציע נפח של פי שמונה (!) מהמתחרים המכאניים המובילים. מרשים ביותר.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


smsssd1
הוא עבה הרבה יותר מהסטנדרט (כנראה 15 מילימטרים), עתיד לעלות יותר מ-5,000 דולר ומגיע עם חיבור SAS שכלל אינו רלוונטי לצרכנים הביתיים – אך כל זה ממש לא מונע מה-PC1633a להיות אחד מהמוצרים המשמעותיים ביותר שנראו בעולם האחסון בשנים האחרונות

כעת, נראה כי ניתן להכריז באופן רשמי שהיתרון היחיד שעוד נותר לכוננים המכאניים הוותיקים הוא המחיר לכל ג'יגה-בייט של נפח – ואם להאמין ליצרניות, גם זה עתיד להיעלם עד סוף העשור.

כעת ניתן רק לדמיין מה יוכלו להביא עימם שבבי ה-384 ג'יגה-ביט התלת מימדיים העתידיים שמבטיחה לנו אינטל מקור: custompcreview.com
כעת ניתן רק לדמיין מה יוכלו להביא עימם שבבי ה-384 ג'יגה-ביט התלת מימדיים העתידיים שמבטיחה לנו אינטל
מקור: custompcreview.com

קישורים נוספים