מלחמת מחירים: ה-Radeon RX 460 וה-Radeon RX 470 מקבלים קיצוץ רשמי בעלותם • HWzone
מחשביםכרטיסי מסך

מלחמת מחירים: ה-Radeon RX 460 וה-Radeon RX 470 מקבלים קיצוץ רשמי בעלותם

מפתחת השבבים לא ממתינה לנחיתת המתחרים בחנויות ונוקטת בצעדים נגדיים מתבקשים כבר עתה

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


בעוד יומיים (ה-25 באוקטובר) אמורים לנחות בחנויות המובחרות דגמים ראשון של כרטיסי המסך מדגם ה-GeForce GTX 1050 Ti הטרי של , אשר מבטיח לספק ברמה של ה- GTX 960 ואף טובים ממנו – במחיר מומלץ של 140 דולר בלבד (לא כולל מסים).

כמה שבועות אחריו אמור לנחות גם ה-GeForce GTX 1050 שאמור לספק רמת ביצועים גבוהה מזו של ה-GeForce GTX 950, בעבור תג מחיר של כ-110 דולר בלבד – והצמד הזה לא רק מהווה בשורה חשובה לצרכנים חובבי המחנה הירוק בשוק הגראפי, אלא גם מפעיל לחץ משמעותי על המתחרה שנהנתה מיתרון טכנולוגי בלתי מבוטל בשוק הבסיסי הזה עד עתה עם דגמי ה- RX 460 וה- RX 470 שלה.

"מכירת החיסול" החלה?
"מכירת החיסול" החלה?

כבר במעמד ההכרזה על צמד הכרטיסים החדש של NVIDIA נשמעו הערכות לפיהן AMD תנקוט בצעדים אקטיביים משלה על מנת לשמר על רמתה התחרותית, וכעת נראה שזה קורה רשמית – עם דיווח על כך שב- הודיעו לשותפותיה על קיצוץ רשמי בתגי המחיר, כשה- RX 470 בגירסתו הסטנדרטית עם נפח זכרון גראפי של 4GB יתומחר מעתה ב-170 דולר (במקום 180 דולר) וה- RX 460 בגירסתו הבסיסית עם 2GB של גראפי יוצע ב-110 דולר (במקום 120 דולר עד עכשיו).

לא זכורה לנו תחרות כה קשוחה ברמת מחירים שקרובה ל-100 דולר בשוק כרטיסי המסך
לא זכורה לנו תחרות כה קשוחה ברמת מחירים שקרובה ל-100 דולר בשוק כרטיסי המסך

בכך, נראה שב- מקווים כי ה-RX 460 ייצור תחרות ישירה אפילו יותר ל-GeForce GTX 1050, ואילו ה-RX 470 יהווה אלטרנטיבה מתאימה יותר ל-GTX 1050 Ti, כאשר די ברור כי ההצעה של תציע רמת מעט יותר טובה במקרה הזה, ועל כן הפרש עלויות של 30 דולר עשוי להיות הגיוני ומוצדק, לפחות עבור צרכנים מסויימים.

בסין הוכרז כרטיס Radeon RX 470D מוזל עם כמות מופחתת של יחידות עיבוד שעשוי להיות תחרות ישירה ל-GTX 1050 Ti - אם אי פעם יושק גם עבור השוק המערבי כמובן
כחלק ממתקפת הנגד הזו, בסין הוכרז כרטיס RX 470D מוזל עם כמות מופחתת של יחידות עיבוד שעשוי להיות תחרות ישירה ל-GTX 1050 Ti – אם אי פעם יושק גם עבור השוק המערבי כמובן

אם לא די בכך, ב-AMD אף הפיצו מצגת שיווקית שנועדה להבהיר ולהסביר את ההבדלים ואת יתרונותיה היחסיים אל מול דגמי הביניים מבית , ובפרט אלו החדשים שבדרך, כאשר ב-AMD מדגישים (ובצדק) את יכולת מוצריה לתמוך במערכי CrossFire כפולי כרטיסים שהוזנחה בדגמי הביניים ודגמי הבסיס של , ובביצועיה המועדפים ברוב כותרי ה- 12 העדכניים תודות לתמיכה טובה יותר בעיבוד מצללים אסינכרוני.

rawr6 rawr7

rawr5 rawr4

מקור התמונות: techpowerup.com

קשה להכחיש את מה שנראה כמו הרבה לחץ מצידה של AMD בשל הגעתה של תחרות חדשה לתחום, אך עבורנו הצרכנים ניכר כי מדובר במצב חיובי ומועיל בהחלט, שיוכל לספק מחירים תחרותיים אפילו יותר ותשומת לב גדולה וחשובה מצד היצרניות. נקווה שגם , מצידה, תמשיך ללחוץ ולוודא שהגיימרים מקבלים הרבה יותר תועלת בעבור ההשקעה הכספית שלהם.

rawr3
כמה טוב שבאתם


תגיות
Back to top button
Close
Close