מכת מחץ אחרונה? NVIDIA מתכוננת להשיק את ה-GeForce GTX 1070 Ti

לא בטוח שהיקף הזמינות המצומצם של כרטיסי ה-Radeon Vega באמת יוכל לסכן את ההובלה היוקרתית שלה, אך נראה כי מפתחת הליבות הירוקה בכל זאת מכינה עבורם תשובה הולמת

כבר סיפרנו לכם על כך שמבחני הביצועים, ומחירי השוק המעשיים, הוכיחו לנו כי דווקא ה-Radeon Vega 56, האח הקטן במשפחת המוצרים החדשה של AMD – הוא כנראה המוצר המוצלח ביותר של מפתחת השבבים מסאניווייל בתקופה זו. הוא אולי לא נתן נוק-אאוט ל-GeForce GTX 1070 המתחרה בו, לא מבחינת הביצועים ולא מבחינת המחירים, אך בהחלט הצליח לספק רמת ביצועים דומה ואף גבוהה יותר בתג מחיר תחרותי ועממי מספיק בכדי לקרוץ לקהל רחב של צרכנים.

ההתקדמות המשמעותית הזו מצידה של AMD, בתחום שנותר ללא תשובה מצידה מאז ימי ה-Radeon Fury, הספיקה בכדי להניע את NVIDIA לפעולה, כך נראה – עם פיתוחו של דגם GeForce GTX 1070 Ti משופר שיתפוס את המשבצת של הדגם הסטנדרטי, ותאפשר לבצע הוזלת מחיר עבורו אשר 'תאגף' את ה-Radeon Vega 56 מלמטה.

התיעוד שחשף את עצם קיומו של ה-GTX 1070 Ti – או סתם טעות תמימה

אנחנו עדיין לא מה בדיוק יהיה המפרט של כרטיס המסך החדש, שעשוי להיות האחרון בארכיטקטורת ה-Pascal לפני המעבר המתבקש ל-Volta החדשנית, אך ניתן לבצע ניחוש מושכל על כך שזה יהיה שילוב בין תוספת של יחידות עיבוד פעילות (2,048 מעבדי CUDA שכאלה, כמו בגירסה הניידת של ה-GTX 1070, בהשוואה ל-1,920 יחידות CUDA בגירסה השולחנית הנוכחית), תוספת קלה לתדרי הפעולה של הליבה וגם מעבר לשימוש בזכרונות GDDR5X עדכניים עם מהירויות אפקטיביות גבוהות יותר, בדומה למה שכבר בוצע עבור כרטיסי ה-GeForce GTX 1080 וה-GeForce GTX 1060 לפני כמה חודשים.

המצב החיובי של AMD בשוק העיבוד הגראפי בסכנה? עדיין מוקדם להגיד

שיכלולים אלו יכוונו להענקת תוספת ביצועים של כעשרה אחוזים עבור ה-GTX 1070 Ti, לכאורה, אשר יספיקו על מנת להאפיל על ה-Radeon Vega 56 ברוב המבחנים מבלי 'לסכן' את מעמדו של ה-GTX 1080 היוקרתי והיקר יותר – וניתן להעריך שאת כל זה נראה כבר במהלך החודש הקרוב, בדיוק בזמן לקראת עונת הקניות המשוגעות של סוף השנה. נשמע טוב, או שההצעה מבית AMD בכל זאת עדיפה בעיניכם? ספרו לנו בתגובות.