מיקרוסופט תובעת חצי מיליון שקל

ענקית התוכנה מיקרוסופט תובעת את בעלי "ענק המחשבים" מפתח-תקווה בגין חשד למכירת מחשבים הכוללים תוכנות ללא רישיון.
 
מלחמת החורמה של מיקרוסופט כנגד פיראטיות התוכנה ממשיכה, ולמרות הדיווחים על תביעות משפטיות שהוגשו כנגד "פסקל תוכנה ומחשבים בע"מ" ו-"מרדנית מחשבים", נראה כי המסר מתקשה לחלחל לראשם של בעלי העסקים. הפעם, מגישה מיקרוסופט, באמצעות באי כוחה, תביעה לצו מניעה ותביעה כספית על סך לא פחות מאשר חצי מיליון שקלים כנגד הבעלים של "ענק המחשבים", המשווקת מוצרי חומרה ותוכנה מפתח-תקווה, שיאסור עליו, בין השאר, למכור מחשבים עליהם מותקנות תוכנות מיקרוסופט ללא רישיון.
 
ממכתב התביעה עולה כי בשני מקרים שונים נמכר לחוקרים פרטיים מחשב הכולל תוכנות מסוג ואופיס, החשודות כמפרות את זכויות היוצרים של . תביעה זו מהווה פרק נוסף מפעילותה האינטנסיבית של המתנהלת במהלך החודשים האחרונים, בכל רחבי הארץ, כנגד משווקים בחשד למכירת מחשבים עליהם מותקנות תוכנות ללא רישיון.
 
מיקרוסופט חוזרת וקוראת לציבור הלקוחות לגלות עירנות ולדווא כי כאשר הם רוכשים מחשב חדש עליו מותקנות תוכנות, הם מקבלים אותן ברישיון בלבד.avatar
...
...

למיקרוסופט..
אתם באמת חודשבים שאנשים יקנו במאות שקלים משהו שאפשר לקבל (יותר נכון להוריד) בחינם ועם מספר פעולות פשוטות להפוך אותו למוצר שכאילו נקנה?
אני כמעט בטוח ש95% מהרווח שלכם של הווידנוסים הוא ממערכות מחשבים מוכנות שקונים ביחד עם ווינדוס (כגון מחשבים ניידים) וה5% הנותרים הם הצרכן הפרטי.
עם כל ההגנות שתנסו לעשות, בסוף ההאקרים יצליחו לפרוץ אותו ולא משנה מה תעשו נגד זה.

אורן ק.
אורן ק.

סוף גנב לתלייה

מושיקו
מושיקו

1 – יפה אמרת!
אני כבר קורא לביל לקרוא את זה.

יניב
יניב

גנב מגנב פתור!
אין ביטוי יותר נכון למצב הזה!
מיקרוסופט המונופול שודדת את האזרח הקטן ואת חברות המחשבים ואגונים כולל בתי ספר וגובה מחירים אסטרונומים למערכת הפעלה שלא מצדיקה את המחיר המופרז ורק מקלקלת לנו את החומרה ומונעת מאיתנו לנצל אותה כמו שצריך (DX10 וכו')
גם ככה לביל גייטס יש עכשיו 55 מיליארד דולר בבנק אחרי שהוא פרש מהחברה כדי לעבוד מרחוק.
פשוט בושה.

אלכס טורובסקי
אלכס טורובסקי

מה קרה, שכחתם את העבר שלכם ?
1)כל אלה ששונאים WINDOWS ומשתמשים בו – לכם אני מזכיר שאתם בכלל צריכים להודות לה על שיצרה ממשק שמקשר בין חומרה למשחקים שאתם תוכלו להשתמש בו. אין לכם ידע (וגם לי לא) לעבור ללינוקס, אז לפחות תשתקו ותכבדו את האמא של המחשב שלכם שבלעדיו גם את DOS לא היה לכם – שגם אותו ביל גייטס המציא בשנות ה80 ! ! ! שקט.

2)כל מי שיורד על מייקרוסופט ולא משתמש במערכות ה WINDOWS שלה – לכם אני מזכיר לסגור את הפה כי אם לא הייתה WINDOWS ללינוקס לא היו קמות לה כל כך הרבה הפצות ומנסות להשתפר כל שנה וUBUNTU אפילו לא הייתה נולדת יחד עם שאר ההפצות שניסו לגשר על הפער בין WINDOWS ל LINUX המקורי שבכלל נראה כ COMMAND PROMT שהאנשים הרגילים לא ידעו מה בכלל לעשות עם כל הפקודות שלו.

יש חסרונות ב VISTA, אבל XP מושלמת למדיי ועובדה ששרדה 7 שנים. זו לא סיבה לשכוח את העבר !
================================
תתפכחו

גכ
גכ

יופי כל הכבוד ככה
פחות אנשים יתקינו XP וישתמשו ב LINUX

MS קוברים לעצמם את הקבר

מי יתקין מערכת הפעלה שעולה 500 שקל על מחשב שעולה 1000 שקל ?

alex
alex

מייקרוסופט הרסתם אותנו!
לשלם חמש מאות שקל על מערכת הפעלה, למה מי מת?! אתה יכול להתקין כיום לינוקס בחינם ורק בגלל חוסר תמיכה של תוכנות שונות (בעיקר בגלל מייקרוסופט שכל דבר מבית היוצר שלהם לא תומך ולא יתמוך בלינוקס) מונעות מרוב הציבור להשתמש בו. 500 שקל על פאקינג תוכנה שמלאה באין ספור בעיות.

היגיון
היגיון

תארו לך ש…
מיקרוסופט הייתה מוכרת את מערכת ההפעלה שלה ב200 שח

לא היה משתלם לגנוב במחיר כזה,אני הייתי קונה ולפחות עוד 40 אחוז מנתח השוק
ביל היה בטח מרוויח יותר שלא לדבר על הלקוח המרוצה.

לינוקסאי
לינוקסאי

מה אתם מתלוננים כפויי טובה
מייקרוסופט מתאמצת ומשקיעה המון כסף ומשאבים בשביל לפתח לכם מערכת הפעלה שתשמש אותכם להרבה זמן, אבל במקום לתמוך בחברה ולקנות את התוכנה שלה שאתם נהנים ממנה על בסיס יומי, אתם מורידים תוכנה פרוצה ופוגעים בחברה שבזכותה יש לכם מערכת הפעלה על המחשב, ועוד מתלוננים שיקר לכם לקנות.יש לי חדשות בשבילכם: אם המחיר לא מתאים לכם אתם לא חייבים לקנות, אתם מוזמנים להפסיק להשתמש במחשב שלכם, או לחילופין, להשתמש במערכות הפעלה אחרות.

למייקרוסופט יש את הזכות המלאה לטפל במי שיגנוב ממנה את התוכנה שלה, גם אם זה קל כמו לגנוב סוכריה מתינוק, זו התוכנה -שלה-.

יש לציין שלמרות שאתם מתלוננים בוכים וגונבים ולא רוצים לתת למייקרוסופט אגורה, אתם מקור ההכנסה הגדול ביותר של מייקרוסופט. הרי אחת הסיבות העיקריות ביותר שמשתמשים במערכת ההפעלה הזאת היא פשוט בגלל שרוב האנשים משתמשים בה, וכנ"ל גם שאר התוכנות שאתם גונבים, שכתובות בלעדית לווינדוס (בדר"כ) משום שבה אתם משתמשים…

גיקי
גיקי

מיקרסופט יא חמדנית צעזבי אותנו בשקט
לא מספיק כל הרשיונות הנמכרים לה ממילא המצב חרא בקושי יש לנו כסף לקנות מחשב והיא חולמת שנשלם 950 שקל על ויסםטה מעפן

נחום
נחום

שאלה למבינים
איך זה שהתקנתי את החלונות (אקס פי) יותר מ5 פעמים על מחשב שנרכש עם הoem אקס פי, ואחר כך קניתי מחשב חדש ועם אותו דיסק התקנה, גם התקנתי את המערכת פעמיים, ושום דבר לא קרה, זה עשה אקטיבציה לפחות 9 פעמים ??? וגם עשיתי כמה פעמים killdisk לפני ההתקנה… שם במיקרוסופט הם יודעים שזה "אני" ולא משתמשים אחרים? החלפתי ip, החלפתי בית, הכל….

לב
לב

למספר 1 – כן, אפשר ובקלות
אתה מוריד משחקים, סרטים ותוכנות רק כי אתה יודע שאף אחד לא יתפוס אותך. אבל אם תדע שעל עותק מזוייף אתה יכול לחטוף קנס של עשרות אלפים שקלים אתה בחיים יותר לא תוריד עותק פיראטי.

איל
איל

ל-12
מה זה ההשארות הדפוקות האלה? דבר ראשון ביל גייטס גנב את רעיון Windows מהמקים של Apple, אז אל תבלבל את המוח. דבר שני, אם אנשים לא היו מתפשרים על מיקרוסופט, אולי היום היו יותר תוכנות מתקדמות שמנצלות את משאבי המחשב יותר טוב,ומספקות תמיכה לכלל האוכלוסיה, ונותנים קוד פתוח למשתמשים. השאלה היא האם אתם רוצים להשתמש במערכת פרימיטיבית, שיש לה תמיכה רחבה, אבל מגבילה אותכם במלא מובנים, או במערכת יותר מתקדמת עם פחות תמיכה, שאפשר לסגל לשימושים שלך, ושלא לוקחת סתם 600 מגה ראם לעבוד, רק כי יש לך את זה.

Gico
Gico

עם כל הכבוד למיקרוסופט…
ויש כבוד, איני רואה סיבה מדוע צריך לקנות רישיונות נפרדים לדסקטופ בעבודה, ללפטופ שלי (גם מטעם העבודה) ולדסקטופ בבית. בשניים מהמחשבים הללו אני המשתמש היחידי, ובאחד אני העיקרי.