מיקרוסופט מממשת את האיום: השדרוגים החינמיים לחלונות 10 מסתיימים ב-29 ביולי (עודכן)

עדכון: אנחנו מקווים מאוד שהספקתם לשדרג את כל המערכות שאותן תכננתם לשדרג, כי עכשיו נפתח לו עידן חדש – כל צרכן שמעוניין בגירסה חוקית ורשמית של חלונות 10 בישראל יאלץ להיפרד מסכום גדול למדי של 730 שקלים, הרבה יותר מ-120 הדולרים שהוכרזו בתור המחיר הרשמי בארצות הברית.

גירסת ה-Pro, אגב, מתומחרת ב-1,200 שקלים.

wtp

הכתבה המקורית: עדיין לא ניצלתם את הזכאות שלכם לעדכן את מערכת החלונות לגירסתה העשירית? כדאי שתתחילו להזדרז, משום שההצעה הזאת תפוג רשמית ב-29 ביולי והמחיר יעלה ל-120 דולר

תשעה חודשים אחרי שזו הושקה, נראה כי מיקרוסופט מעלה עוד הילוך (או כמה הילוכים) בכל הנוגע ללחץ שהיא מפעילה על המשתמשים – הן עבור השדרוג לחלונות 10 והן עבור השימוש בשירותי הדפדפן ומנוע החיפוש הייעודיים שלה על פני המתחרים.

הבשורה הגדולה ביותר מגיעה במסגרת הודעה לפיה כל הצעות השדרוג החינמיות לחלונות 10 אשר זמינות לבעלים של חלונות 7 וחלונות 8 ברחבי הגלובוס וטרם נוצלו – יפוגו ב-29 ביולי 2016, שנה בדיוק מיום השקתה של חלונות 10.

כפי שהצהירה עוד בתחילת הדרך, כל אלו ששידרגו במהלך השנה הראשונה יוכלו להמשיך ולהשתמש במערכת באופן חינמי ללא בעיות, אך אלו שפיספסו את הרכבת יצטרכו להתחיל לשלם 120 דולר עבור גירסת ה-Home, החל מהתאריך המדובר – או לחילופין לרכוש מחשב חדש אשר מגיע עם המערכת מותקנת מראש, כמובן.

הכרנו את התנאי הזה של מיקרוסופט עוד מתחילת הדרך - אך היינו משוכנעים שבחברה יתגמשו בסופו של דבר, על מנת להבטיח את המשך הצמיחה של המערכת הטרייה
הכרנו את התנאי הזה של מיקרוסופט עוד מתחילת הדרך – אך היינו משוכנעים שבחברה יתגמשו בסופו של דבר, על מנת להבטיח את המשך הצמיחה של המערכת הטרייה

במיקרוסופט ציינו כי מערכת ההפעלה החדשה שלהם כבר פועלת על גבי 300 מיליון מחשבים ברחבי העולם – ואין ספק שהכרזה זו על סיומה של תוכנית העדכונים החינמית הגרנדיוזית תסייע למספר הזה להמשיך ולתפוח באופן משמעותי בחודשים הקרובים. אם טרם שידרגתם את המערכת שלכם, נראה שכעת תעמוד בפניכם דילמה לא פשוט – האם "להיכנע" ללחץ של מיקרוסופט, או להפסיד את ההטבה המשמעותית הזו.

https://www.youtube.com/watch?v=wVo9Vdpk23g

מנגד, החלטה נוספת של ענקית התוכנה שעשויה להכעיס צרכנים ברחבי העולם נוגעת לשירותיה של העוזרת הוירטואלית Cortana. במיקרוסופט הודיעו כי בשל שיקולי "תאימות והבטחת איכות", העוזרת החכמה תוכל מעתה לפתוח דפי אינטרנט ולבצע חיפוש ברשת עבורכם רק בהתבסס על דפדפן ה-Edge של מיקרוסופט עצמה, ועל מנוע ה-Bing שלה – כאשר מנוע החיפוש של גוגל, דפדפני ה-Chrome, ה-Firefox וכל השאר נשארים רשמית מחוץ לתמונה.

Cortana נכנסת את הגן הסגור של מיקרוסופט
Cortana נכנסת את הגן הסגור של מיקרוסופט

ההצדקה של החברה למהלך נשמעת הגיונית במידה מסויימת, אך בכל זאת קשה להתעלם מהעובדה כי מדובר בדרך הקלה בשבילה (בניגוד לעבודה מול המתחרות על מנת להבטיח וורסטיליות משופרת ל-Cortana), שללא ספק תסייע להגדיל את השימוש היחסי בכלים האישיים של מיקרוסופט. ספק אם זה מה שיגרום ל-Edge להפוך לדפדפן הפופולרי ביותר על פני כדור הארץ או יסייע ל-Bing לעקוף את המנוע של גוגל – אך נראה שגם בעתיד נמשיך לראות כל מיני צעדים במסגרת חלונות 10 שמטרתם העיקרית תהיה לקדם את האקוסיסטם של סאטיה נאדלה וחברת הענק שלו, בין אם נאהב את זה ובין אם לא.