מיקרוסופט מתקנת את בעיות ההווה, ומסמנת את מטרות העתיד

בזמן שהגרסה המתוקנת של עדכון אוקטובר הגדול עדיין נמצאת בשלבי הכנה, בחברה מצהירים על יישום שיתקן איבודי כתוצאה מ-Spectre – וגם על יכולת עתידית לשלוט טוב יותר על היישומים המותקנים במערכת שלכם

חודש מאתגר עבר על ומערכת החלונות 10 שלה, כאשר גרסה 1809 הידועה גם בתור עדכון אוקטובר הגדול יצרה תקלות לא פשוטות אצל מספר גדול של משתמשים, כולל אובדן מידע והשבתה של סביבת העבודה בחלק מהמקרים – עד כדי הפסקת מהלך העדכון המדורג והחזרתה של הגרסה לשולחן הפיתוח לצורך מקצה שיפורים.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


גרסה מתוקנת של העדכון נמצאת בבחינות אצל משתתפי תוכנית Insiders של המערכת, ועשויה לעבור להפצה המונית רשמית מחודשת בימים הקרובים (אם כי במיקרוסופט כבר הודו על קיומו של באג נוסף שעשוי להביא לאובדן של מישע בעת חילוץ מקבצים בפורמטים מכווצים), אך נראה שבחברה שבר מדברים בגלוי על התוכניות לעתיד, אי שם במהלך המחצית הראשונה של שנת 2019.

העדכון הגדול של אוקטובר היה אמור להוות חגיגה חיובית של – אך הפך למשהו שונה לגמרי עבור שלל משתמשים שאיבדו גישה למידע בגללו

אחד מנציגי הודיע רשמית כי גרסאות עתידיות של כמערכת יאמצו את תיקון ה-Retpoline שפיתחו בגוגל – יישום בינארי חדש שנועד להגן על מערכות מפני חלק מסיכוני פרצת ה-Spectre (מהווריאציה השניה), עם פגיעה בביצועים שתהיה "ברמת רעש", כלומר לא מורגשת כלל בשימוש בפועל, בהשוואה לתיקונים הקיימים כיום שכבר הוכחו ככאלה שיכולים להשפיע לרעה על הביצועים לפחות בחלק מאינספור השילובים החומרתיים הקיימים בשוק.

אחד מנציגי צוות פיתוח הקרנל בחלונות 10 מאשר את התכנון להשתמש ב-Retpoline – לחזרה לרמת מירבית עבור כולם

גוגל כבר עדכנה את מערכותיה ומערכיה עם Retpoline בתחילת השנה, בתוספת להפצות לינוקס ארגוניות שעשו זאת גם, וכעת נראה כי גם השתכנעה בטיב הפתרון ותהפוך אותו לברירת המחדל החדשה בליבת המערכת שלה. זה לא יפתור את כל סכנות ובעיות פרצות ה-Spectre וה-Meltdown הידועות לשמצה, אך זה עוד צעד קטן בכיוון הנכון – בתקווה לכך שמעבדי העתיד כבר יכילו חסינות חומרתית מובנית לכל צרה ובאופן שקוף לגמרי למשתמשי הקצה.


המאבק ב-Meltdown, ובעיקר ב-Spectre על כל סוגיה, ממשיך

אם זה לא מספיק מעניין מבחינתכם, אולי היכולת להסיר כמעט את כל הקיצורים והיישומים המובנים מראש במערכת ההפעלה הפופולרית תעשה את העבודה – כי גם זה משהו שאמור להפוך לאפשרי בעדכון המרכזי הבא. גרסה 18262 שהופצה עבור חלק ממנויי טבעת ההפצה המהירה בתוכנית ה-Insiders כולל את היכולת למחוק שלל תוספים לא רלוונטיים בלחיצה פשוטה של המקש הימני על האייקון שלהם, כאשר ברשימה זו נכללים היומן, המחשבון, מקליט הקול, אפליקציית התזכורות בפתקיות, אפליקציית המייל, ה-3D Viewer ואחרות.

בקרוב ניתן יהיה למחוק בקלות כמעט כל יישום שמציק לכם – גם בלי להיכנס לתפריט הסרת התוכנות הייעודי

אנחנו אף פעם לא נתנגד לעוד קצת יכולת שליטה על המערכת שברשותנו, ועל כן נחזיק אצבעות לכך שהיכולת הזו תגיע עד אחרון משתמשי 10 כמה שיותר מהר. מה דעתכם? בואו לספר בתגובות!