מיקרוסופט מציגה שני מכשירים סלולרים חדשים

9 תגובות
מיקרוסופט הכריזה השבוע על שני מכשירים סלולרים חדשים מסדרת ה-Windows Phone 7: ה-Kin One וה-Kin Two. המטרה – להפוך את שיתוף המידע ברשתות החברתיות לפשוט ונוח מאי-פעם

לא מזמן נודע כי מיקרוסופט מתכננת להשיק מספר מכשירים סלולרים שיהיו חלק מסדרת ה-Windows Phone 7 החדשה שלה, וכעת החברה מציגה רשמית את שני המכשירים המדוברים, אשר נקראים בשם הקוד "Project Pink", זאת לאחר שבתערוכת MIX2010 היא חשפה פרטים חדשים אודות תוכניותיה בשוק הסלולר.
כצפוי, שני המכשירים החדשים עליהם הכריזה מיקרוסופט מיועדים בעיקר על מנת לאפשר גישה קלה ביותר לרשתות החברתיות הפופולריות. המכשירים הסלולרים החדשים עושים שימוש בגרסה "מסורסת" של מערכת ההפעלה Phone 7 ולמעשה מלבד העיצוב (אשר יהיה זהה לשאר המכשירים בסדרה), הם לא כוללים חלק גדול מהאפשרויות שמציעה מערכת ההפעלה החדשה.
 
החידושים

מימין: Kin One, משמאל: Kin Two

שני הדגמים החדשים אמנם יתמכו בשירות ה-Zune Marketplace אשר יאפשר האזנה למוזיקה וצפיה בתכני וידאו, אך שירותים אחרים, כגון שירות ה-Xbox Live, דווקא לא יתמכו. כמו כן, המכשירים לא תומכים באפליקציות צד-שלישי, בפלאש, או בתוכנות פיתוח כגון Silverlight.
מיקרוסופט, כאמור, בחרה להתמקד בשיתוף תוכן דרך האינטרנט – ועל מנת להפוך את הדבר לקל יותר, החברה הטמיעה בשני מכשירי ה-Kin החדשים אפשרות הנקראת "The Kin Spot" – כפתור ירוק באמצעותו ניתן לגרור הודעות טקסט, תמונות או קטעי ולשתף אותם בצורה מיידית באחת מהרשתות החברתיות. אפשרות חדשה נוספת היא ה-"Kin Studio", שירות המאפשר לכם לגשת לתוכן שנמצא במכשיר הסלולרי דרך רשת האינטרנט מכל מקום. אנשי קשר, תמונות, קטעי , הודעות טקסט ואירועים – בכולם ניתן לצפות מכל מקום, במידה ותבחרו לאפשר זאת כמובן.
 
שירות ה-"Kin Studio" יכול לשמש אותכם גם במידה ותרצו לשמור גיבוי למידע המאוחסן במכשיר הסלולרי שלכם – כך שאם לדוגמה המכשיר אובד או נהרס מכל סיבה שהיא, ניתן לשחזר את המידע בשלמותו. בנוסף, ניתן פשוט לאחסן באמצעות השירות קבצים מסויימים ישירות על שרתיה של , כך ששטח האחסון הסטנדרטי של המכשירים לא באמת מוגבל.

נתונים טכניים

ה-Kin One הוא מכשיר קטן יחסית בעל מקלדת מזערית, אשר מחליקה מתחת למסך. מלבד המקלדת, המכשיר כולל גם מסך מגע בגודל 2.6 אינץ' עם תמיכה ב-Multitouch, זכרון פנימי בנפח 4GB ומצלמה בעלת חיישן בגודל 5MP (בתוספת מבזק). ה-Kin Two הוא מכשיר בעל מקלדת מעט גדולה ורחבה יותר, והוא כולל מסך מגע עם תמיכה ב-Multitouch בגודל 3.5 אינץ', שני רמקולים, בעלת חיישן בגודל 8MP ומבזק וכן 8GB נפח זכרון פנימי. שני המכשירים מסוגלים להקליט וידאו וכוללים רדיו מובנה, GPS מובנה, זכרון בנפח 256MB, תמיכה ב-Wi-Fi וכמובן גם ב-Bluetooth.
המכשירים יהיו זמינים בארצות הברית כבר במאי השנה ובאירופה כמה חודשים לאחר מכן – כאשר לא ידוע עדיין מה יהיה מחירם.
 
שני המכשירים החדשים של מיקרוסופט הם אכן בעלי פוטנציאל הצלחה מסוים, שכן הם מציעים אמצעי שיתוף יעילים ומידיים – כאשר במקביל הרשתות החברתיות תופסות תאוצה אדירה בתקופה האחרונה. עם זאת, מגוון שירותי השיתוף החדשים שהוטמעו במכשירים יכולים לגרום לזליגת מידע רגיש ואישי לידיים הלא נכונות.
בשורה התחתונה, גם במידה ומכשיריה של אכן יהפכו לפופולריים בקרב פלחי גיל מסויימים, קשה בשלב זה לראות אותם משתלטים על נתח שוק משמעותי, לפחות כל עוד החברה לא מהווה שחקנית בעלת השפעה של ממש בשוק הסלולר.