מיקרוסופט מודה שהפריזה כשחזתה את מידת הצלחתה של Windows 10

מיקרוסופט חוזרת בה מתחזיתה, שניבאה בשנה שעברה ש-Windows 10 תגיע למיליארד משתמשים חודשיים עד 2018

כשמיקרוסופט הציגה את Windows 10 למפתחים לפני קצת יותר משנה, היא העריכה כי בתוך שלוש שנים מההשקה מערכת ההפעלה תרוץ על גבי מיליארד מכשירים במגוון פלטפורמות – מחשבים אישיים ובכללם מותג ה-Surface שלה, קונסולת ה-Xbox One ומכשירי המובייל שלה.

ענקית התוכנה ציפתה כי מכשירי ה-Windows Phone שמריצים את גרסה 10 של Windows Mobile יימכרו בקצב של 50 מיליון מכשירים בשנה, אולם לצערה, עדיין לא הצליחה לפרוץ את שוק המובייל שנשלט כמעט לחלוטין ע"י אפל ו-Google.

מיקרוסופט מתקשה לפרוץ לשוק המובייל
מיקרוסופט מתקשה לפרוץ לשוק המובייל

המכירות המדשדשות בתחום הסלולר גרמו לה להודות כי לא סביר שהתחזית שלה אכן תתממש. השבוע שיחררה החברה הצהרה, בה מסרה כי "בעקבות ההתמקדות בעסקי החומרה בסלולר, יידרש זמן רב יותר להגיע ליעד של מיליארד משתמשים חודשיים מאשר השנה הפיסקלית של 2018".

מיקרוסופט כנראה הפריזה בתחזית שלה, אך חשוב להיות הוגנים ולציין כי לא מדובר ביעד פשוט להשגה. Windows 10 היא בכל זאת אחת ממערכות ההפעלה המצליחות בכל הזמנים. בתוך שנה בלבד היא צברה נתח שוק של 20 אחוז בקרב משתמשי המחשבים האישיים, ויש לה כ-350 מיליון משתמשים פעילים בכל הפלטפורמות. לשם השוואה, ל-Windows 7 לקח חצי שנה יותר להגיע לנתונים דומים.

בגזרת המחשבים, החברה צריכה להיות מודאגת מכך שהמתחרה הגדולה היחידה של Windows 10 היא אכן דווקא גרסה 7 של מערכת ההפעלה, שעדיין נהנית מבסיס משתמשים גדול כפליים. נראה שמאמציה לשכנע את משתמשי Windows 7 לעדכן את גרסתם עולים בתוהו. ייתכן שעדכון השנה הקרב ובא, שיעביר את המערכת החדשה מקצה שיפורים, יגרום להם לשנות את דעתם.

https://www.youtube.com/watch?v=O4XHCg1NxzM