מחשבים ניידים עדכניים לא מאפשרים התקנה של לינוקס, ומוציאים את מיקרוסופט ולנובו למגננה • HWzone
מחשביםמערכות הפעלה

מחשבים ניידים עדכניים לא מאפשרים התקנה של לינוקס, ומוציאים את מיקרוסופט ולנובו למגננה

ניידים טריים של היצרנית הסינית הגיעו אל החנויות עם מערך הגדרות שלא מאפשר זיהוי על ידי הפצות הלינוקס למיניהן, אבל מסתמן שלא מדובר במגמה מכוונת נגד עולם הקוד הפתוח

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


תת-הפורום המוקדש למערכת ההפעלה לינוקס בתוך קהילת הפורומים הגדולה בארצות הברית, רדיט, התמלא השבוע במאות תלונות של משתמשים בעלי מחשבי אולטרה-בוק מסדרת Yoga הפופולארית של לנובו. המשתמשים שניסו להתקין את ההפצות השונות של מערכת ההפעלה גילו שהם מנועים מלעשות זאת, שכן כונן ה- הוגדר מראש במצב RAID שלינוקס לא מזהה. האופציה להגדיר אותו במצב AHCI ולפתור את הבעיה גם היא לא הופיעה בהגדרות ה- של המחשבים.

כותרת הדיון ברדיט, שהתעדכנה מאז עם הכיתובית ״כותרת מטעה״
כותרת הדיון ברדיט, שהתעדכנה מאז עם הכיתובית ״כותרת מטעה״

הבעיה הופיעה במחשבי Signature של מיקרוסופט, כלומר לפטופים של היצרניות שמסופקים מטעם מיקרוסופט ומותקנת עליהם גרסה ״נקיה״ של . חלק מהמשתמשים טענו כי לנובו חסמה באופן פעיל את ההתקנה של הפצות לינוקס בדגמים הללו מתוקף הסכם שלה מול מיקרוסופט. משתמש שהזדהה כ״מומחה מוצר של לנובו״ הגיב לאחת הביקורות השליליות בעמוד המוצר ב-Best Buy, טען כי אכן קיים הסכם כזה וכי המחשבים מיועדים להריץ את , והוסיף שמן למדורה.

אתר Neowin פנה לשתי החברות וביקש הסברים. לנובו הגיבה: ״לנובו מובילה את הטרנד בתעשייה של הגדרת כונני SSD במוצרים מסוימים בתצורת RAID, כדי לשפר את ביצועי המערכת. לנובו לא חוסמת לקוחות במכוון מלהשתמש במערכות הפעלה אחרות על מוצריה, ומחויבת לספק הסמכות והדרכות להתקנת לינוקס על מגוון של מוצרים.. תנו לי להדגיש: ה-Yoga 900 תוכנן עבור 10 והוא לא נמצא ברשימת המוצרים הנתמכים של לנובו״.

ה-Yoga 900 של לנובו
ה-Yoga 900 של (צילום: לנובו)

מעט לאחר מכן האתר קיבל גם את תגובת מיקרוסופט: ״לנובו הגדירה לאחרונה כונני במוצרים מסוימים בתצורת RAID, מה שמצריך נקיטת צעדים נוספים לתמיכה בכל תכונות המערכת. הטענות האחרונות לגבי בעיות בהתקנת תוכנה שקשורות ל- Signature אינן מדויקות״.

נקווה לתיקון מהיר עובר מגבלה מפתיעה זו - שיחזיר לצרכנים את החופש לבחור מערכת הפעלה שמתאימה לצרכים ולהעדפות האישיות שלהם
נקווה לתיקון מהיר עובר מגבלה מפתיעה זו – שיחזיר לצרכנים את החופש לבחור שמתאימה לצרכים ולהעדפות האישיות שלהם

כשהתברר שהתיאוריה שהגו המשתמשים לגבי הסכם בין החברות אינה נכונה, הסאגה נחתמה והנושא ב״רדיט״ ננעל. אחד מעובדי ציין בפורומי התמיכה הרשמיים כי הבעיה הועברה לצוות הפיתוח של החברה, ותיקון יגיע בשבועות או בחודשים הקרובים.


תגיות

3 תגובות

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close