מיקרוסופט השיקה את שירות Office 365 • HWzone
מחשבים

מיקרוסופט השיקה את שירות Office 365

Office 365 הוא שירות מקוון ומאורח שמספק גישה לכלים ארגוניים ותוכנות Office הרגילות, בגרסה השולחנית והמקוונת שלהם, תוך אפשרות לשיתוף פעולה בין עובדי הארגון. מייעדת את השירות גם לעסקים קטנים עד קטנים מאוד ומקווה להילחם בגוגל בהצלחה

מיקרוסופט (Microsoft) השיקה אתמול באופן רשמי את Office 365, שירות שירותים מאורחים שמאפשר לעובדי ארגון לשתף מסמכים, לוחות זמנים ושיחות באופן ישיר על ידי שימוש במחסני נתונים של . שירות הענן החדש הזה מציע שיפור ניכר לעומת הצעות שיתוף העבודה והאירוח הקודמות של מבחינת עלויות.

למעשה, החברה מכוונת את השירות החדש גם, אם לא בעיקר, לשוק ה-SMB (עסקים בינוניים וקטנים), ואפילו לשוק העסקים הקטנים מאוד. אם בעבר חייבה את המעוניינים בשירות שלה לרכוש לפחות חמישה רישיונות בכדי להשתמש בשירותים המאורחים שלה, כעת יכול כל עסק קטן, גם אם הוא מורכב מאדם אחד בלבד, להירשם לשירות תמורת סכום התחלתי של כ-6 דולרים בלבד.

אופיס 365 מאפשר גישה למסמכים דרך ממשק ניהול, ומדובר במסמכים של כל התוכנות המשרדיות שהחברה מייצרת, החל ב-Word וכלה ב-Lync. מעבר לכך שניתן לגשת למסמכים מכל התקן שמספק אפשרות לגלוש באינטרנט, ולכתוב, יכולים משתמשים מאותו ארגון לשתף פעולה ביחד באותו מסמך, והשינויים מוצגים באופן מיידי במסמכים של כל המשתתפים. כמו כן יכול המשתמש לבחור האם להשתמש בשירות התוכנות המקוונות שמציעה מיקרוסופט דרך Live (שירות שמכונה Web Applications) או בתוכנות השולחניות, כאשר בחברה מבטיחים שמירה על העיצוב הקיים.

מיקרוסופט מבטיחה זמינות גבוהה של השירות (למעלה מ-99%) וכן היא מספרת שהיא מפעילה את כל כלי האבטחה הידועים לה כדי למנוע פריצה לחשבונות או הדבקה שלהם.

ההכרזה על אופיס 365 היא הכרזת מלחמה ישירה בשירות ה-Documents שמציעה (Goole) מזה כשנתיים. בשירות זה ניתן, כזכור, להשתמש גם בחינם, אך את הכלים הרציניים יותר מציעה ללקוחות משלמים, ובעיקר לארגונים. לעומת , כאמור, מציע שירות 365 גם גישה למסמכים שיושבים בשולחן העבודה הפיזי ולא רק הוירטואלי.

ישראל היא אחת מ-40 מדינות בהן הושק השירות החדש. "ישראל שותפה היום למהלך העולמי של שמהווה פרק חדש באסטרטגיית הענן של החברה. לפני כ-25 שנה החלו עסקים קטנים ובינוניים לאמץ את המחשב האישי וליהנות מהיתרונות העצומים שהוא מציע, היום אנו מציגים את המהפכה החדשה אופיס 365 שתשפיע באופן לא פחות דרמטי על עסקים ותפתח בפניהם עולם חדש של אפשרויות מלווים בחיסכון כספי ניכר. כ-250,000 עסקים קטנים-בינוניים בישראל ייהנו משירות, שמסופק על ידי באופן קל, גמיש וידידותי ויוותרו על הצורך בקניית חומרה יקרה, שדרוגים, טיפול בתקלות, שטח אחסון חדרי מחשב, הגנה מווירוסים ועוד – וכל זה במחיר שווה לכל נפש של 6 דולרים בלבד לחודש למשתמש", אמר מנכ"ל דני ימין.

ומה לגבי עברית? "ממשק הניהול הוא כיום באנגלית אבל הוא יעוברת במהלך השנה", אמר סער רוזנברג, מנהל מוצר 365 במיקרוסופט . "עם זאת המשתמש יכול כבר עכשיו לעבוד עם שני כלים עיקריים: תוכנת הלקוח שמותקנת במחשב שלו, ואז זה תלוי בשפת ההתקנה עצמה, או דרך הדפדפן עם גרסת היישומים המקוונים שתומכת באופן מלא בעברית. גם תוכנת הלקוח של ה-Lync כבר מוצעת בעברית מלאה כחלק מערכת האופיס".

תגיות

2 תגובות

 1. אי יכולת לתמוך
  התמיכה שלהם לאופיס מתחת לכל רמה.
  מדובר באווטלוק 2007 – נשאל למה אי אפשר לשנות סיומת אימייל ששומרים להיות ברירת מחדל (למשל MSG)? והם עונים שככה זה.
  מדובר גם ברישיונות שנקנו ל-5 מחשבים ביותר מ10,000 שקל!
  פעם אחרונה שאני קונה מהם אופיס.
  לא יפתיע אותי אם יהיו בעיות בלתי פתירות גם בOffice 365…

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close