מיקרולאב במרוץ לצמרת הסטריאו • HWzone
מחשבים

מיקרולאב במרוץ לצמרת הסטריאו

בשנים האחרונות אנו עדים להתעוררות בשוק בסטריאו למחשב האישי. מה שהחל עם כמה מערכות עלומות, המשיך והתפתח, ועם הזמן ראינו מערכות סטריאו (2.0) למחשב מחברות כדוגמת אשר הציגה את ה-T20 ומאוחר יותר גם את ה-T40 הגדולים יותר. עם זאת, גם היום שוק הסטריאו למחשב נשלט ברובו על ידי מערכות 2.1 שמורכבות משני סטאליטים ויחידת באס. מערכות אלו סובלות מחסרונות רבים, כדוגמת חוסר יכולת לשחזר באס אמיתי או משכנע עקב מגבלות הנפח, בעיות שנובעות משילוב של יחידת הבאס עם הרמקולים הסטאליטים, אשר מתבטאות במעבר לא חלק של הצליל בין היחידות, וחור בתחום תדרים מסוים. כמו כן, מיקום יחידת הבאס בנפרד משאר הרמקולים מניב בעיה בכיוון ממנו נובעים תדרי הבאס. לכן, היה זה צפוי שבסופו של דבר גם מערכות האודיו שמיועדות לשוק המחשב הבינוני ומעלה יעברו לתצורה של 2.0, בדומה לנהוג בשוק הסטריאו. היתרונות הברורים הם תיקוני הבעיות של מערכות ה-2.1, אשר מולידה צליל שלם יותר, ואינטגרציה טובה יותר של מרכיבי הצליל זה עם זה.
 
בביקורת הקודמת שלנו סקרנו את ה-X-13 של חברת Microlab אשר הרשימו אותנו ביחס למחירם. זאת בשילוב עם ביקורות של משתמשים על מערכות ה-2.0 של החברה בהחלט יצרו עניין רב בנוגע ליכולת של מערכות אלו. גם הפעם, בדומה לביקורת הקודמת שלנו, אנו נסקור שתי מערכות במקביל. הפעם שתיהן מגיעות אלינו מחברת Microlab. האחת היא ה-SOLO7C, והשנייה היא ה-SOLO6C. שתי המערכות הללו יושבות בראש טבלת המחיר של מערכות 2.0 המיועדות לשוק המחשבים הביתי. למרות מחירה הגבוה יותר, ה-SOLO7 היא זו שזוכה לחשיפה רבה יותר מבין השתיים, וניתן למצוא דיי בקלות כמות ביקורות נכבדה על מערכת זו. ה-SOLO6 לעומת זאת, נותרת גלמודה ונראה כי פשוט אינה נמצאת כמעט בתודעת הקהל הרחב, זאת למרות מחירה הנוח יותר, וגודלה המתאים יותר לסביבת עבודה סטנדרטית.
בביקורת זו ננסה לענות על מספר שאלות: ראשית, האם ה-SOLO6 וה-SOLO7 אכן מצדיקות את תג המחיר הגבוה שלהן. שנית, האם ה-SOLO7, היקרה מבין השתיים, ראויה להיות מהמובילות בשוק באיכותה ולא רק במחירה. ואחת השאלות הרלוונטיות ביותר עבור רוב המשתמשים, כיצד ה-SOLO6 משתווה אל אחותה הגדולה, והאם יש סיבה להכיר בה כמערכת איכותית בפני עצמה, או רק כגרסה הקטנה והזולה יותר של ה-SOLO7.
 
מתודולוגיית הבדיקה
 
גם בביקורת זו הבדיקה תיערך בשלבים. ראשית, כל מערכת תיבדק בפני עצמה בכדי לאפשר לנו להכיר את גוון הצליל שלה, ולעמוד כראוי על היתרונות והחסרונות של כל אחת מהן. לאחר מכן, ברגע שנכיר את המערכות טוב מספיק, נסקור אותן אחת אל מול השנייה בכדי לתת לקוראים את היכולת לבחור איזו מערכת מתאימה להם יותר, ולברר עד כמה ההבדלים בין שתי המערכות משמעותיים, אם בכלל. כמובן שכפי שכבר הרגלנו אתכם, הקוראים, גם בביקורת זו תהייה התייחסות הן לאיכות הקול של המערכות, והן לאספקטים נוספים כדוגמת נוחות השימוש, קלות המיקום, וכו'.
 
הבדיקה הראשונית של המערכות תתבצע ישירות מהקופסא ללא כל כיוון או זמן התאקלמות עבור המערכות. עם זאת, כיוון שיש לתת למערכות אודיו לעבוד זמן מה בטרם גוזרים את דינן, וכיוון שעלינו להתרגל לצליל שלהן בטרם נוכל לשפוט אותן כראוי, כל אחת מהמערכות תרוץ כמה עשרות שעות בטרם נפנה לבדיקות המחמירות והמעמיקות יותר. כל הבדיקות ייערכו על גבי כרטיס קול מדגם ASUS Xonar D2 (שגם אותו סקרנו) בכדי לא להגביל את יכולת המערכות. כיאה למערכות 2.0, מרבית הבדיקות יתמקדו במקורות סטריאו, וזה אומר בעיקר אשר כולה ככלל תהיה לכל הפחות בפורמט FLAC 16/44.1, בכדי לוודא כי איכות התוכן אינה פוגמת באיכות התוצאה הסופית. כיוון שברור שמערכות אשר מיועדות לשוק המחשבים הביתי יראו שימוש (גם אם מועט) בסרטים ובמשחקים, נבדוק את המערכות בתחום זה גם כן.
 


1 2 3 4 5 6 7 8העמוד הבא
תגיות

33 תגובות

 1. שמח מאוד שלקחת את הסולו לביקורת
  ועוד יותר שמח שהם מתפקדים כראוי. הסולו הם אכן רמקולים טובים שראויים לטיפה יותר מודעות.

 2. מצטרף לנ"ל
  יש לי את הסולו 6. מאוד מרוצה. ויותר מכך, מרוצה לשמוע דעה מקצועית עליהם. אולי בזכות הביקורת הזו, יותר חבר'ה מהפורום יקנו אותם, במקום 2.1.
  כל הכבוד אנטולי.

 3. מה עם ביקורות על מערכות קצת יותר רציניות?
  כגון ה z 5500 של לוג'יטק…

 4. אבל למה לא 5.1?
  היום כשכל תוכן יש כבר תמיכה בצליל היקפי
  מוציא לדעתי את ההגיון בלקנות סטריאו..
  אולי לאנשים שמשתמשים במחשב למוזיקה בלבד
  אבל כל חוויה של סרטים או משחקים אי אפשר להשוות לדעתי במיוחד שהיום בכל מחשב יש כבר 7.1 ויותר חבל שלא משקיעים בזה יותר

 5. כמה הם גדולים?
  הייתי שמח לתמונה שלהם ליד מסך lcd 22 על שולחן סטנדרטי, שיהיה אפשר לראות עד כמה הם גדולים.

 6. ל 3 ו 5
  עצוב מאוד כשגם כשיש לכם ביקורת רצינית על זוג רמקולים 2.0 אתם משווים אותם ל 5.1.
  להגיד שזה z5500 זו מערכת "קצת יותר רצינית" זה פשוט בורות. אתה לא יכול להשוות זוג מדפיים לסאטלייטים מצ'וקמקים.

 7. גם הסולו וגם ה5500
  יחסית פשוטים ולא מהווים תחרות אל מול מערכות של רמקולים מדפיים עם מגבר חיצוני.
  לסולו יש מגבר פנימי ואיכות לא תצא מזה. במחיר שלהם אפשר לקנות מערכת עם מדפיים+מגבר ולהנות פי אלף מהסולו. ממליץ על אומגה אודיו.
  ולגבי ה5500 לא לזרוק אפילו שקל לכיוון. סטליטיים פשוטים עם מחיר אסטרונומי.

 8. ל 6
  אתה יודע…ה"קצת" יותר…זה היה בציניות.
  באמת אין מה להשוות…תלמד לזהות קצת סרקזם לפעמים….קצת.

 9. אני לא השוואתי לשום דבר
  אבל אני אישית לצרכים שלי לא הייתי קונה 2.0 בלבד, לא משנה כמה איכותיים.
  לי אישית יש 2 טובים + 3 סטנדרתיים לסראונד
  הם מאוד חשובים.

 10. גם אני לא
  אבל במקום לקנות סט 5.1 עלוב ב 2000 שקל, אני מעדיף להרכיב זוג רצתפתיים / מדפיים + רסיבר טוב ואחוריים בפחות כסף.

 11. גודל יחסי
  גם לי חסר מאוד גודל יחסי של הרמקולים הללו.
  אם אפשר תמונה ביחס לשולחן עבודה סטנדרטי או ביחס ל איזה מסך LCD זה בהחלט יעזור כי מעבר לאיכות באמת המקום הפיזי על שולחן העבודה בהחלט יכול להשפיע על שיקול הרכישה.תודה , דרור .

 12. כל הכבוד
  אני שמח שהתחלתם לבצע ביקורות על מערכות, זאת ביקורת מצויינת שלפי דעתי מסקרת את כל התחומים. אני, (וגם קוראים אחרים) נשמח אם אתם תעשו ביקורות על המערכות: Altec Lansing MX5021, Logitech Z5500Z2300.

 13. אלטרנטיבה
  שקלתי לקנות אותם. הוצאתי בסוף 3,500 על זוג רמקולים, מגבר וטיונר יד שניה. הרמקולים הם גדולים ותופסים לי את כל השולחן, אני שומע על המגבר בעוצמה הכי נמוכה שלו, ומאושר.

  רוצה לומר:

  א. שווה להשקיע הרבה יותר, אם זה משדרג לך כל רגע.

  ב. שווה להשקיע בטיונר (שלי עלה 350 ש"ח) בגלל שיש לך אספקה שוטפת של מוזיקה, בלי שאתה צריך להתעסק עם זה.

 14. עניין של כדאיות
  במחירים כאלה עדיף לקנות מגבר ורמקולים מדפיים יד שניה, והתוצאה תהיה טובה בהרבה.
  מי שבאמת אוהב מוזיקה יקנה מגבר וינטאג' משנות ה-70 ורמקולים נחמדים ויהיה מרוצה.

 15. 22 צודק לגמרי
  אני הבאתי זוג רצפתיים של אומגה + סטנדים + מגבר וינטאג' אוטל 830 טוב מאוד ב 650 ש"ח. רק צריך לחפש קצת בלוחות. מה שכן, המיקרולאב נותנים פיתרון טוב לכל מי שאין מקום / לא רוצה להסתבך עם יד2.

 16. לא מתאמים למחשב.
  שני הרמקולים האלה פשוט לא מתאימים למחשב. הם גדולים מדי וחייבים להיות רחוקים אחד מהשני ומהאוזניים. ב-Near field הם נשמעים רע.
  עם כל הצער שבדבר 2.1 איכותיים מתאימים יותר.

 17. איך הם בהשוואה ל-MX5021?
  מישהו יכול לתת חוות דעת איך הרמקולים האלו בהשוואה לMX5021 של Altec Lancing?
  אני שוקל לקנות סט איכותי למחשב ופזלתי לכיוון של Altec Lancing, מבחינת מחיר פלוס מינוס אותו דבר, באיזור ה1000 ש"ח

  תודה

 18. ל 25
  אתה טועה ובגדול. הסולו 6 *מייועדים* למחשב. הם למעשה כן Near-Field! אז לפני שפולטים שטויות, בודקים לפני. למען האמת, קראת בכלל את הביקורת?

 19. HOTEL CALIFORNIA?
  מצטער חברים אבל הביצוע הספציפי שאתם מדברים עליו הוא הבחירה הגרועה ביותר לבדוק סאונד של רמקולים..
  זו פעם ראשונה שאני קורא ביקורת על מוצר סאונד כלשהו באתר, ואני יודע שבחנויות אלקטרוניקה או רמקולים אוהבים להשתמש בשיר הזה כהדגמה כיוון שהוא יוצר תחושה גרנדיוזית.
  לא משהו אישי אבל אולי עדיף לקחת איש סאונד לבדוק רמקולים?…

 20. מאיפה קונים אותם?
  יש מעט חנויות שמוכרות אותן. מאיפה הכי בטוח לקנות אותן?

 21. ל-28
  יש לך הרבה מגזינים בתשלום שמעסיקים אנשי סאונד לבדיקת רמקולים, אתה מוזמן לצאת מהאתר ולשלם למגזינים הללו. בהצלחה

 22. צריך כרטיס קול
  עם אני רוצה לחבר את ה SOLO7 למחשב אני צריך לקנות כרטיס קול

 23. SOLO 6C מול Z623
  אתם יכולים לעשות השוואה בים הZ62
  3 של לוגיטק לבין המיקולאב SOLO 6C .
  תודה מראש.

 24. ב- Microlab X16 שיש לי אם מנתקים מהחשמל הכל מתאפס.
  ב- Microlab X16 שיש לי אם מנתקים מהחשמל הכל מתאפס. הווליום, עוצמת הטרבל, עוצמת הבאס, ה INPUT… האם בדגמי ה- solo 6C / 7C זה גם ככה?

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close