מחשב גיימינג זעיר עם שילוב בין אינטל ל-AMD פורח במימון המונים

פלטפורמת ה-Indiegogo מאירה פנים ליצירה החדשה והמעניינת מבית חברת Chuwi שמבוססת על Kaby Lake-G

למרות השילוב חסר התקדים שאף הצליח לעמוד בכבוד בכל ההבטחות המקדימות, אנחנו לא רואים יותר מדי מוצרים שעושים שימוש בדגמי ה-Kaby Lake-G הייחודיים של אינטל (את AMD) בשוק כיום, וחבל שכך – אבל אם הקונספט הזה בכל זאת מעניין אתכם, יתכן שהמחשב הנכון עבורכם ממתין ממש עכשיו ברשת, במיזם מימון שכבר חצה את רף המינימום הנדרש עבורו.

מחשב ה-HiGame של Chuwi הסינית, לו מימדים כוללים שמתורגמים לנפח של כ-2 ליטר בלבד, מתיימר להיות מכונת מדיה סלונית ואפילו פלטפורמת גיימינג מיינסטרימית ראויה ומוכנה לשימוש היישר מהקופסה – במחיר התחלתי של 900 דולר.

שמענו על ה-HiGame בעבר, כבר בסמוך להשקת Kaby Lake-G – אך כעת גם ניתן לרכוש אותו הלכה למעשה

היכולת הזו, שעד כה הייתה שמורה בעיקר למחשבי ה-Magnus מבית Zotac ומספרי דגמים אקסטרימיים יוקרתיים של אינטל ממשפחת ה-NUC, מתאפשרת תודות לשימוש במעבדי ה-Core i5-8305G וה-Core i7-8709G המרובעים, עם ליבות Radeon RX Vega M מובנות שכוללות 4GB של זכרון HBM2 ו-20 אשכולות עיבוד או 24 אשכולות עיבוד, בהתאמה. ה-HiGame יצוייד ב-8GB של זכרון DDR4 וגם כונן SSD בנפח 128GB או 256GB, כאשר למשתמשים תהיה יכולת להוסיף כונן 2.5 אינץ' נוסף משלהם וכמו כן להגדיל את נפח הזכרון הדינאמי עד ל-32GB.

צמד המעבדים שבשימוש אמורים לאפשר גיימינג מודרני סביר, גם אם לא ניתן להשוות את התוצאות לאלו של מערכת שולחנית ייעודית בגודל מלא

המחשב הצנוע, שגם נראה לא רע בכלל מבחינתנו, יוצע עם מערכת חלונות 10 ביתית מותקנת מראש, חמישה חיבורי USB 3.0, חיבור Thunderbolt 3 מהיר אחד, זוג יציאות HDMI 2.0, זוג יציאות DisplayPort 1.3, חיבור Gigabit Ethernet מבוסס חומרה של אינטל וגם פתרון Wi-Fi ו-Bluetooth אלחוטי מבית אינטל. במילים אחרות, כל מה שצריך בכדי לשחק, גם באמצעות משקפי מציאות מדומה – או לעבוד.

המשלוח ללא תוספת עלות, והאספקה מיועדת כבר לחודש אוגוסט הקרוב

600 מחשבים הוקצו על ידי היצרנית לטובת קמפיין מימון ההמונים המדובר, עם 300 מהם שמבוססים על ה-Core i5 בשילוב כונן אחסון של 128GB במחיר של 900 דולר (כ-3,300 שקלים חדשים) ו-300 נוספים עם Core i7 ו-256GB של אחסון בעבור 1,100 דולר – ונראה כי כבר בשלב הזה ניתן להגדיר את המהלך בתור הצלחה יפה כאשר נאספו מעל ל-600,000 דולר לעומת סף בסיסי צנוע של 50,000 דולר, ועם עוד חודשיים שנותרו להמשיך הקמפיין.

אנחנו מקווים לראות עוד מחשבים דומים שמבוססים על מעבדים ייחודיים אלו – וגם המשכיות של הקונספט בדורות מוצרים חדשים, הן מבית אינטל והן מבית AMD

כמו יצרניות סיניות רבות, גם כאן Chuwi מציעה את המחשבים עם משלוח חינמי שכלול בעלות הבסיס של המוצר, כולל לישראל – אך ללא התחייבות לכך שלא תידרשו בתשלום תוספת מע"מ במידה ותחליטו להזמין לעצמכם מכשיר שכזה הביתה. האם הגודל נקטן והביצועים המפתיעים לטובה שווים את הכסף? זה הזמן לשתף ולהביע את דעתכם בתגובות.