מיקרוסופט לא עוצרת: שיא הכנסות ודגמי מחשבים ניידים חדשים

חברת הענק חוגגת רבעון מוצלח ברובו עם השקת גרסאות מעודכנות ל- Book 2 ול- Laptop

הנתונים הכלכליים שאותם פרסמה מיקרוסופט עבור סוף שנת 2017 היו מוצלחים עד מאוד, עם הכנסות כוללות של 28.9 מיליארד דולר שהן עלייה של 12 אחוזים לעומת אותה תקופה בשנת 2016, ועם רווח נקי של 7.5 מיליארד דולר לפני מסים, שמהווה קפיצה של 20 אחוז לעומת השנה הקודמת. תשלום מס חד פעמי מאסיבי של 13.8 מיליארד דולר במסגרת רפורמת המס החדשה של ממשלת ארצות הברית (תשלום על כסף ומשאבים שמחזיקות חברות אמריקאיות במקלטי מס שונים ברחבי העולם) פגע בשורה התחתונה, אך בהסתכלות רחבה יותר אין וויכוח על כך שמצבה של המפתחת של מערכת הוא אופטימי וטוב מאוד.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


עם כל השמחה על הכנסות צומחות בעולם שירותי הענק ובשוק המוצרים והשירותים הארגוניים, תחום אחד שלא ממש בלט לחיוב אצל החברה בדיווח היה זה של חטיבת המחשבים האישיים, תחת מוצג ה-Surface, שרשם עלייה של אחוז בודד בלבד בהכנסות, על אף ההשקה של מוצרים חדשים ויוקרתיים. ה-Surface Pro הטרי, ה-Surface Book 2 וה-Surface Laptop לא הצליחו להזניק את נתח השוק של קדימה – וזה עשוי להסביר מדוע  החברה מציגה לפתע גרסאות מוזלות חדשות לשניים משלושת המוצרים האלו, בתור מה שמריח כמו תגובה מהירה ככל האפשר שנועדה לתקן את המגמה כבר בדיווח הרבעוני הראשון לשנת 2018.

פורחת בהרבה מתחומי העיסוק המודרניים שלה – אך נזקקת לשיפור דווקא בגזרת המוצרים לשוק הביתי

כעת, ניתן לרכוש באופן רשמי דגם של ה-Surface Laptop, הנייד הדק בעל הגימור המיוחד, עם מעבד Core m3-7Y30 כפול ליבה חסכוני במיוחד, זכרון RAM של 4 ג׳יגה-בייט ונפח אחסון פנימי מבוסס כונן של 128 ג׳יגה-בייט בעבור 800 דולר – זאת לעומת מחיר בסיס של 1,000 דולר (לגירסה עם שבב Core i5 7200U ואותם נפחי זכרונות) שהיה קיים למוצר הזה עד היום. מדובר בדיל לא רע למחשב הכולל מסך 13.5 אינץ׳ איכותי ברזולוציית 2,256×1,504 פיקסלים, תמיכה במגע ובעט מגע (שנמכר בנפרד), סוללת 45 וואט-שעה שאמורה לספק כ-14 שעות עבודה וגם מערכת 10 S, שאותה ניתן לשדרג ללא עלות ל- 10 Pro.

החלפת זהות המעבד בעבור הוזלה של חמישית מן המחיר היא ברירה לא רעה בכלל, לטעמנו

גם את ה-Surface Book 2 המתכתי וההיברידי ניתן לרכוש כעת במחיר זול יותר מאי פעם בעבר, עבור גירסת ה-13.5 אינץ׳ הקטנה מבין השתיים שהושקו בשנה שעברה. במקום מחיר התחלתי מקורי של לא פחות מ-1,500 דולר, עכשיו תוכלו להשיג את הנייד הייחודי במחיר של 1,200 דולר, לגירסה שכוללת את ה- i5-7300U כפול הליבה, זכרון LPDDR3 של 8 ג׳יגה-בייט וכונן אחסון פנימי מקוצץ בחצי של 128 ג׳יגה-בייט, זאת יחד עם מסך מגע בגודל 13.5 אינץ׳ עם רזולוציית 3,000×2,000 פיקסלים, רמקולים סטריאופוניים וחיי מוצהרים של עד 17 שעות.


Surface Book 2 זול יותר זה חשוב – אבל עדיין קשה מאוד להצדיק רכישת מחשב עם 128 ג׳יגה-בייט של ביותר מ-1,000 דולר בשנת 2018

הטאבלטים ממשפחת ה- Pro לשנת 2017, והגרסאות המתקדמות של ה- Book 2 שכוללות כרטיסים גראפיים ייעודיים, לא זכו לקיצוץ כלשהו במחיר ההתחלתי שלהם בשלב הזה.

השקה של דגמים חדשים וזולים יותר היא צעד חיובי מבחינתנו, אך כלל לא בטוח שהוא לבדו יספיק בכדי להחזיר את משפחת ה-Surface לצמיחה חזקה – הוזלה של הדגמים שכבר היו קיימים בחנויות עם חומרה זכרונות נדיבים מעט יותר תוכל להוות חלק מהפתרון, לצד השקה של גרסאות חומרתיות מעודכנות אשר תהיה מתבקשת במקרה של ה-Surface Laptop למשל (שמציע כפולי בשוק בו רוב המתחרים כבר נהנים מארבע ליבות).

האם זקוקה לסבבי שדרוג חומרתיים תכופים ביותר בכדי לשמור על התחרותיות?

מיקרוסופט תזדקק גם לספק פתרון פומבי לפחות לחלק מהבעיות הטכניות שצצות להן במוצריה היוקרתיים (כמו למשל מסכים מהבהבים בכמה מדגמי ה- Pro), שאולי אינן נפוצות באופן נרחב במיוחד אך בהחלט מוכרות מספיק בכדי לפגוע בשמו הטוב של המותג. שיהיה בהצלחה.

אחת מהבעיות של מוצריה ה- שעלתה לכותרות לאחרונה היא הבהוב בתצוגה – עם פתרון ביזארי בדמות שליחה של היחידה לקירור מהיר במקפיא למשך מספר שניות. לא בדיוק משהו שמשדר איכות ויוקרה ללא פשרות