מחשבים ניידים עם כרטיסי מסך מהדור החדש של NVIDIA ומחיר שפוי - רק בשנה הבאה • HWzone
מחשביםכרטיסי מסךמחשבים ניידים

מחשבים ניידים עם כרטיסי מסך מהדור החדש של NVIDIA ומחיר שפוי – רק בשנה הבאה

ממתינים לרמת גראפיים משופרת משמעותית במחשב הנייד הבא שלכם, בתוספת תג מחיר סביר? כנראה שתצטרכו להמתין לחודש ינואר

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


אחת התקוות הגדולות שלנו מן המעבר המיוחל של הליבות הגראפיות לייצור בתהליכי 14 ננומטר ו-16 ננומטר חסכוניים הרבה יותר היה לשיפור גדול בביצועים עבור מערכות ניידות בהן צריכת ההספק ופליטת החום האפשריים מוגבלים יותר, וזה אכן קרה ובגדול – ב- החליטו לחסל לחלוטין את ההבדלים המסורתיים בין הדגמים הנייחים למקביליהם הניידים, והשיקו גירסאות ניידות של ה-GeForce GTX 1080, ה-GeForce GTX 1070 וה-GeForce GTX 1060 שהציעו כ-95 אחוזים או יותר מרמת הביצועים של הגירסאות הנייחות הסטנדרטיות, רק בפורמט מעגלים מודפסים שהותאם להטמעה במחשבים (או במחשבי 'הכל באחד', כאלטרנטיבה).

מדובר בבשורה ענקית לכל אלו שחולמים על גיימינג ראוי באמת במעטפת קומפקטית שאפשר להעביר אתכם ממקום למקום, אבל בכל זאת לא כזו שהתאימה לכולם – כל שלושת הדגמים הניידים הקיימים הופיעו עד כה במחשבים אשר ממותגים באופן ייעודי לגיימרים, ומתומחרים בהתאם ברמה של 1,200 דולר ואף יותר מכך, בעוד שצרכנים שמעוניינים בנייד 'סטנדרטי' שאינו ממותג לגיימינג נשארו עם דגמי ה-GeForce GTX 960M וה-GeForce GTX 950M במדרגה הגבוהה ביותר, אשר מאופיינים ברמת שהיא פחות מחצי מזו של ה-GTX 1060 הנייד.

כרטיסי המסך הניידים ביצעו קפיצת ענק השנה - אבל בינתיים רק לאלה שמוכנים להשקיע סכומי כסף גדולים יחסית
כרטיסי המסך הניידים ביצעו קפיצת ענק השנה – אבל בינתיים רק לאלה שמוכנים להשקיע סכומי כסף גדולים יחסית

השקתם הקרבה של דגמי ה-GeForce GTX 1050 Ti וה-GeForce GTX 1050 עשויה להיות זו שתשנה את המצב – עם צריכת הספק של פחות מ-75 וואט בשני המקרים ותגי מחיר מומלצים של פחות מ-150 דולר (אך במקביל גם רמת ביצועים מיועדת שגבוהה בכמה עשרות אחוזים מזו של ה-GTX 960M) הצמד מסתמן כמושלם עבור מחשבים צנועים ופשוטים יותר, שיוכלו להיות קומפקטיים יותר ממקביליהם מעולם הגיימינג וגם זולים יותר, אך עדיין להציע קפיצת מדרגה גדולה שתאפשר גיימינג איכותי בדרכים.

דגמים נוספים בדרך
דגמים נוספים בדרך

דיווח טרי מהאתר laptopmedia.com מאשר לכאורה את כוונתה של להביא גירסאות ניידות זהות כמעט לגמרי של שני כרטיסי המסך לשוק הנייד – אך מוסיף שזה לא יקרה בסמוך להשקה הנייחת, אלא רק בסביבת חודש ינואר 2017, כשהסיבה לכך עשויה להיות קשורה להיותה של ליבת ה-GP107 שהיא ראשונה מסוגה שהגיע ממפעלי השבבים של ולא מאלו של (ועל כך הדרך לתפוקה מיטבית וגדולה מספיק היא שונה וארוכה יותר), או רצון להימנע מפגיעה בהיקפי המכירות של ניידי הגיימינג העדכניים בעונת הרכישות הגדולה של סוף השנה האזרחית.

ליבת ה-GP107 החדשה היא זו שאחראית לעיכוב? אפשר רק לנסות ולנחש
ליבת ה-GP107 החדשה היא זו שאחראית לעיכוב? אפשר רק לנסות ולנחש

כך או כך, נראה כי ניתן להכריז בבטחון כמעט מוחלט שאם אתם מחפשים עם יכולות גיימינג אך ללא המראה והעלות של דגמי הגיימינג הייעודיים – מוטב לכם להמתין בסבלנות עוד מספר חודשים, בכדי לראות מה תביא עימה שנת 2017.

gif1


תגיות

5 תגובות

  1. אגב נסיעה בדרכים.. אם לא מחברים את המחשב לחשמל הכרטיס לא נותן את כל הכח שלו ורמת הfps צונחת פלאים..(מנסיון שלי עם 960m)

  2. זה דבר ידוע, צריך סוללה רצינית מאוד כדי להחזיק 160-180W, זה בערך 13AH סוללה של נייד נניח כמו הGL502 היא 62WH שזה בערך 4AH,  זה אומר שהסוללה צריכה לספק פי שלוש כוח מהקיבולת שלה מה שנקרא 3C.

    לא רק שהמחשב יחזיק פחות מ 20 דקות זה גם יזיק לסוללה לאורך זמן.

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close