מחזירים עטרה ליושנה: קירור האוויר החדש של Noctua

יצרנית הקירורים האוסטרית הנודעת מציגה גרסה יוקרתית ומשודרגת של ה-120 מילימטרים הראשון שלה

אי שם בתחילת העשור, קירורי אוויר עם מאווררי 120 מילימטרים היו פסגת תחום הקירור עבור לפני קפיצה אל עולם שלם של קירורי מים אקזוטיים בהרכבה והתאמה אישית – ובאותה תקופה אחד משליטי הקטגוריה היה ה-U12 של חברת .

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


מאז חזינו בעלייתן של מערכות המים ההמוניות במעגל סגור ואת הפיכתם של קירורי האוויר למאסיביים עוד יותר עם שימוש במאווררי 140 מילימטרים ובפלטות חיזוק אחוריות ללוח האם אשר נועדו לתמוך את המשקלים המגיעים לעיתים ליותר מקילוגרם – אז ביצרנית שהפכה את המאוורר לאומנות של ממש החליטו ללכת כנגד הזרם ולחזור למקורות, עם השקת דגם ה-NH-U12A החדש-אך-נוסטלגי.

המאווררים שמחוברים משני צידי גוף הקירור שעשוי אלומיניום הם מקור הקסם המרכזי – אך לא רק

המוטו של הקירור החדש מבטיח של 140 מילימטרים בגודל פיזי של 120 מילימטרים, ואומר הכל למעשה – מתבססת על שבעה צינורות נחושת עבים במיוחד וצמד מאווררי NF-A12x25 שפותחו במשך תקופה של כחמש שנים בכדי לספק ספיקת אוויר מירבית ברוב המארזים ורוב הסיטואציות תוך שמירה על רמת רעש מזערית של 22.6dBa בחדר מגורים ממוצע.

המימדים הקומפקטיים אמורים לאפשר לקירור לפעול לצד כל סוגי הזכרונות הדינאמיים הקיימים בשוק – ולהיכנס גם לחלק גדול ממארזי ה-Mini-ITX לביצועים גדולים בגודל קטן

ה-NH-U12A כולל תאימות לרוב פלטפורמות המיינסטרים המודרניות, כלומר כל משפחת תושבות ה-LGA115x של אינטל, תושבת ה-AM4 של בתוספת לתושבות AM3, AM2 ו-FM2 מהעבר וגם תושבת ה-LGA2066 של בתצורה הסטנדרטית הנפוצה שלה – כך שהחסרון המשמעותי ביותר למעשה הוא היעדר תמיכה בתושבת ה-TR4 עבור מעבדי ה- האימתניים.

הגוף כולו עשוי אלומיניום, עם צינורות בלתי סטנדרטיים בקוטר 58 מילימטרים

גוף הקירור מוצע למכירה רשמית כבר עתה, ביחד עם מזרק משחה תרמית איכותית ואחריות למשך שש שנים, בעבור מחיר מומלץ בלתי מבוטל של 100 דולר ליחידה – ויהיה מעניין בהחלט לצפות בהשוואות שלו ראש בראש מול קירורי מים צנועים אותם ניתן להשיג בעלות דומה.