מחדשים וגם צועדים אל הדור הבא: AMD מתכוננת למלחמה בעולם העיבוד הגראפי • HWzone
מחשביםכרטיסי מסך

מחדשים וגם צועדים אל הדור הבא: AMD מתכוננת למלחמה בעולם העיבוד הגראפי

התוכניות העדכניות של מפתחת השבבים עבור 2020 כוללות, כך נראה, עדכון עבור דגמי הביניים הפופולריים שלה – והשקה של דגמי שוק גבוה בהתבסס על ארכיטקטורת RDNA2 משודרגת

AMD נמצאת בתנופה מרשימה אחרי עוד דוח פיננסי מעולה עבור הרבעון האחרון של 2019 (ועבור השנה כולה), שבירת שיא השווי המנייתי שלה ונתחי שוק שונים שלפי כל ההערכות נמצאים בזינוק – על כן טבעי בהחלט להתעניין ואפילו להתרגש מכל מידע אודות מוצרים חדשים אותם אנו עשויים לפגוש בעתיד הקרוב, עם פוטנציאל להפוך ללהיטים משמעותיים בתחומם.

לפי תגובות מפי המנכ"לית ליסה סו בכבודה ובעצמה, נראה כי התוכניות עבור השנה הנוכחית בתחום העיבוד הגראפי הן כפולות – עם השקת גרסאות "מרועננות" של דגמי ה-Navi המוכרים לנו כיום,בדומה לדור ה- RX 500 אשר חידש את מוצרי ה-Polaris עם מוגדלים במעט ומחירים תחרותיים יותר.

עוד דגמי בדרך – ויש אפשרות לכך שנראה שילוב בין ארכיטקטורת RDNA מהדור הראשון לבין הדור השני המשופר שלה

בשוק הגבוה, עם רמות מחירים של 400 דולר ויותר, גדלים הסיכויים שלנו לראות כניסות חדשות אשר יבוססו כבר בתחילת הדרך על ליבות 7 ננומטר מהדור השני – עם ארכיטקטורת RDNA2 מעודכנת ומשופרת. עדיין לא ידוע לנו באיזה עיתוי במהלך השנה זה יקרה, אך יש סיכוי לא רע בכלל ש- תמצא את עצמה נאלצת להתחרות ישירות לא ב- RTX 2070 Super וב- 2080 Super, אלא ביורשים שלהם מעידן ה- העתידי שמיועד להיות מבוסס אף הוא על ליטוגרפיית 7 ננומטר עם שידרוג מהותי ביכולות ובביצועים.

רושמת עוד ועוד הצלחות מסחריות – ואנחנו מחזיקים אצבעות לכך שהמומנטום הזה יישמר בכל הקטגוריות

שחקן חדש נכנס לתמונה – Arcturus

בזמן שאנו מתעסקים בתהיות אודות כרטיסי מסך לשוק הביתי – ברשת צצה לה לפתע עדות עבור דגם חדש ממשפחת מאיצי ה-Radeon Instinct של לתחום הבינה המלאכותית, כשהוא מובסס על בשם חדש: Arcturus.

זו לא הפעם הראשונה בה אנחנו שומעים את שם הדגם הזה בהקשר של , אך כעת יש לנו גם מאפיינים טכניים מפלצתיים שמתלווים אליו – ליבת Arcturus XL ב-7 ננומטר תוכל להכיל לכאורה 32GB של HBM2 מהיר מובנה ועד 128 אשכולות CU לעיבוד עם 8,192 יחידות עיבוד (!), לקבלת ביצועי של 100TOPS (כלומר 100 טריליון חישובים בכל שנייה) עבור נתוני INT8 הנפוצים בתחום.

האם אנו נחשפים לשם הקוד אשר יחליף את Navi, או שמדובר אולי בציר חלופי ונפרד?

לא בטוח שליבות ה-Arcturus והארכיטקטורה עליה הן מבוססות מיועדות גם למוצרים בשוק הביתי, יתכן שב-AMD ילכו בעקבות ויבצעו הפרדה של הליבות המיועדות לעיבוד גראפי לעיבוד המיועדות להאצה של חישובים שאינם ויזואליים – אך מדובר פה לכל הפחות בהוכחה ליכולות הטכנולוגיות האיכותיות שיש לחברה, לכאורה, שמעניקה לנו תקווה כי נוכל לראות יישומים אימתניים דומים שלהן גם במוצרי ה- לגיימרים וליוצרי תוכן בהמשך.

דגמי Instinct חדשים בדרך – נמשיך לעקוב ולעדכן

תגיות
Back to top button
Close
Close