מושלם או מוגזם: מסך הגיימינג של Acer מסוגל להציג תמונה בקצב 200FPS

המירוץ אל עבר קצבי רענון חסרי תקדים ממשיך להתפתח

עדיין לא הספקנו להירגע מהרושם שהותיר עלינו מסך ה-180 הרץ של אסוס, והנה נראה כי כבר יש לנו עוד מתחרה משמעותי על תואר אמצעי התצוגה הזריז ביותר עבור הגיימרים שזקוקים לכך – ממשפחת ה-Predator Z1 העדכנית של אייסר (Acer).

דגם ה-Predator Z301C, שהוצג לראשונה בחודש שעבר אך פרטיו הטכניים מתחילים לזלוג אלינו רק עתה, עשוי להיות אחד המתקדמים ביותר בסביבה – תודות לפאנל 30 אינץ' אולטרה-רחב בקעירות של 1800R (תרגום רש"י – קעור באופן די משמעותי) ובטכנולוגיית AMVA של חברת AU Optronics הטאיוואנית, עם זוויות צפייה שאמורות להתחרות באלו של מסכי טכנולוגיית ה-IPS, עם רזולוציה של 1,080×2,560 פיקסלים.

aczo1

המסך מציע צמד רמקולים בהספק של 7 וואט כל אחד ועם תמיכה בטכנולוגיות אודיו מחברת DTS, קצב תגובה של 4 מילישניות למעבר פיקסל מאפור לאפור, כיסוי של 100 אחוזים ממכלול הצבעים בתקן ה-sRGB, מספר טכנולוגיות למניעת הבהובים וקרינת אור כחול שנחשבות לבעלי השפעה שלילית על העיניים – ובעיקר תמיכה בטכנולוגיית ה-G-Sync של NVIDIA לביצוע סנכרון אנכי חומרתי שאינו פוגע בביצועים, עם יכולת לבצע המהרה לתדר של לא פחות מ-200 הרץ, אשר יאפשר למסך להציג מעשית תמונות בקצב אדיר של 200 פריימים בשנייה.

aczo4

מדובר בקצב אשר רובם המוחלט של המשתמשים לא יוכל להבחין בו ולהבדיל אותו מקצבים "סטנדרטיים" יותר של 144 הרץ או אפילו 120 הרץ – אך עבור שחקנים שרוצים לוודא כי לעולם לא יחמיצו שבריר שנייה של אקשן אשר יעניק למתמודד מולם את היתרון, כנראה שבכל זאת מדובר במאפיין קורץ ורלוונטי.

כצפוי ממסך שאינו שטוח, יכולות הארגונומיה של ה-Z301C הן מוגבלות יחסית, אך ניתן לנסות ולהתנחם בעיצוב שחור-אדום אגרסיבי, אשר מבהיר כי מדובר במסך שקורץ לחובבי המשחקים ולחבר'ה צעירים (בגילם או ברוחם) באופן כללי.

aczo3

טרם ידועים לנו החיבורים איתם יוצע המסך הייחודי – אך סביר להניח כי היכולת לפעול בקצב של 200 הרץ תהיה שמורה לתקן ה-DisplayPort בלבד

טרם ידוע מתי המסך החדש הזה של אייסר יגיע אל החנויות, וכמה יעלה התענוג שביכולת להריץ משחקים בקצב של עד 200 פריימים בשנייה, וללא אפקט של קריעת מסך – כך שנמשיך לעקוב ולעדכן אתכם אודותיו בהמשך.