מוצר משותף ראשון ל-XFX ו-Fatal1ty

בתחילת שנת 2006 הודיעו XFX וג'ונתן 'Fatal1ty' וונדל, אחד הגיימרים המפורסמים בעולם, על התחלת שיתוף פעולה ביניהם, כאשר הם דיברו על ייצור משותף של כרטיסי מסך. השבוע הגיע אלינו מידע על המוצר הראשון של שיתוף פעולה זה.

ה-XFX GeForce 7600GT Fatal1ty 256MB RoHS הוא כרטיס המסך הראשון שהניב השיתוף בין שתי החברות. הכרטיס מבוסס על ליבת ה-GeForce 7600GT של NVIDIA בממשק PCI-E והוא יגיע עם OverClock מהחברה, דבר שדי נפוץ אצל חברת pine XFX.
ה-7600GT Fatal1ty יגיע עם קירור פסיבי על מנת לספק שקט מקסימלי, דבר די מפתיע. שתי החברות ידועות בקרב שוק הגיימרים הרוצים את מקסימום הביצועים, ולכן הקירור הפסיבי אומנם ישמור על שקט מירבי, אך הטמפרטורה של הכרטיס תהיה גבוהה ביחס לכרטיס בעל קירור אקטיבי. Fatal1ty ו-XFX טוענות כי הקירור הפסיבי יעיל יותר שכן הוא מפזר את החום לשטח גדול יותר ואינו אוגר אבק ולכלוך, תופעה שגורמת להתחממות יתר במשך הזמן ברוב מוצרי החומרה בעלי קירור אקטיבי. הכרטיס החדש תומך ב-SLI והוא יגיע עם שתי יציאות DVI ויציאת TV Out (שתומכת גם ב-HDTV ready).

מחירו של ה-XFX GeForce 7600GT Fatal1ty יהיה כ-180$, והוא יגיע עם אחריות לכל החיים מבית XFX. נראה כי זאת רק התחלת הדרך המשותפת של  XFX ו-Fatal1ty, ובעתיד נראה עוד מוצרים מבטיחים משתי היצרניות.