מוכן ל-16 ליבות: היכרות עם לוח אם Asus Crosshair VIII Hero X570 • HWzone
מחשביםלוחות אםראשיביקורותכתבות נבחרות

מוכן ל-16 ליבות: היכרות עם לוח אם Asus Crosshair VIII Hero X570

הכירו את אחד מלוחות האם הכי מתקדמים  שיצרה חברת אי פעם

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


חודש יולי השנה מסמל את אחת התקופות החשובות ביותר בתולדות יצרנית המעבדים . התקופה הזו מסמלת השקה של פלטפורמת חדשה יחד עם השקה של חדשים במקביל – כולם בהתבסס על ליטוגרפיית ייצור חדשנית.

AMD רוצה לקחת חלק נכבד מעולם המחשבים הנייחים השנה ואחת הדרכים לעשות זאת (מלבד השקת כמובן) היא לדאוג שיהיו גם מוצרים מתקדמים לגיימר ולאוברקלוקר המצוי. מוצר שכזה הוא לוח האם Crosshair VIII Hero WiFi של חברת .

אלו מכם אשר מכירים את עולם לוחות האם לתושבות כנראה יודעים שמדובר בלוח אם מתקדם הממשיך מסורת של מצוינות עבור אותה תושבת AM4. ה-Crosshair VII Hero שהושק שנה שעברה נחשב לאחד מלוחות האם המומלצים, אם לא המתקדם והמומלץ מכולם, לאוברקלוקינג עבור מעבדי .

ה-Crosshair VIII (8) Hero WiFi הוא לוח אם המבוסס על ערכת השבבים החדשה X570 של והיא למעשה הראשונה שמביאה לשוק תמיכה בממשקי PCI-Express 4.0. הממשק מכפיל את מהירות התעבורה התיאורתית על פני קודמו אשר שלט בשוק מזה כשש שנים כבר. זה הינו בתצורת סטנדרטי יתאים לרוב מארזי המחשב הנפוצים כיום.

מבחינה אסתטית, הלכה על מראה תעשייתי-חללי עם צבעים כהים ואלומיניום מוברש.

ערכת השבבים מקבלת גוף קירור משלה וגם מאורר קטן שנכנס לפעולה כאשר טמפרטורת העבודה עולה. כמו כן, ישנם שני גופי קירור אשר יקררו את שני ממשקי ה-M.2 שבהם לוח האם תומך. כמובן שגם לממשק זה יש תמיכה מלאה ב-PCI-Express 4.0 וכונני אשר תומכים צפויים להיות זמינים להמונים כבר החודש.

ההיילייט עבור האוברקלוקר היא מערכת הספקת החשמל לתושבת המעבד, הבנויה מ-16 שלבים כאשר 14 מהם מיועדים לליבות העיבוד ו-2 לבקר היציאות או הליבה הגרפית אם ישנה. דגם בקר המתח הוא IR35201 וממירי המתח IR3555M בעלי יכולת זרם של 60A. בקצרה – למערכת הזאת אין בעיה כלל גם להתמודד עם מעבד 16 הליבות האימתני שצפוי לצאת בסוף הקיץ מדגם Ryzen 9 3950X יחד עם . קלי קלות.

בין כלי פתירת התקלות הזמינים למשתמש ישנם כפתורי הדלקה וריסט, נקודות לקריאת מתח באמצעות רב-מודד,  למטרת גיבוי הגדרות ושחזור מערכת, וגם צג ספרות המציג תקלות ותהליכי הפעלה בהתאם לחוברת ההוראות.

גם בתחתית הלוח ישנם כלים שימושיים כמו כפתור כניסה בטוחה לביוס שנכנס תחת הגדרות ברירת-מחדל מבלי לדרוס הגדרות אישיות, כפתור נסיון הגדרות ברגע שיש כשל במערכת, וגם ג'אמפר חנקן נוזלי שהפעלתו פותחת בפני המשתמש את האפשרות להשתמש במתח פעולה מסוכנים עבור המעבד במידה והוא רוצה לקחת את המעבד לאקסטרים בשימוש דוגמת חנקן נוזלי.

כמובן שיש עוד עשרות רבות של תכונות מיוחדות ללוח האם הזה, אך מה שחשוב לדעת הוא שהוא בעיקר ממלא את מטרתו בצורה הטובה ביותר במסגרת התקציב. התקציב הוא כ-380 דולר בלבד, ויש גם גרסה נטולת WiFi מובנה עבור 30 דולר פחות. אמנם, מדובר ב-WiFi 6 AX החדש של (כן…) ותכונה כזאת לדעתי בהחלט שווה 30 דולר נוספים.

בהמשך החודש נביא לכם סקירה עמוקה יותר יחד עם ביצועיו בפועל של לוח האם הזה במסגרת התמודדות עם שונים והגדרות ביוס. השארו מעודכנים!


תגיות
Back to top button
Close
Close