מהפכת הכוננים ההיברידיים של סיגייט • HWzone
מחשביםאחסון

מהפכת הכוננים ההיברידיים של סיגייט

בסיגייט מכריזים על כוננים היברידיים חדשים לניידים ונייחים, בנוסף להפסקת הייצור של כוננים במהירות של 7200 סל"ד לניידים עד סוף השנה
 
השוק משתנה. הצרכנים מעדיפים כרגע מוצרים ניידים יותר גם על חשבון הביצועים ויצרנים דוגמת ו-NVIDIA מתחילים להתרגל לשינוי. גם בסיגייט מתכוננים לגל הקרב ונציג מהחברה הכריז שהם מתכוונים להפסיק לייצר כוננים קשיחים במהירות סיבוב של 7200 סיבובים לדקה למחשבים עד סוף השנה. כמובן, עד שיגמר המלאי ניתן יהיה לקנות מהם.
 
במקומם, את טווח הביצועים של החברה לניידים יכסו מספר כוננים היברידיים, כשהנפח ינוע בטווח של 500 גיגה-בייט לטרה בייט שלם, כשכל כונן שכזה יכיל 8 גיגה-בייט של שבבי NAND MLC בתור מטמון והסדרה כולה תיקרא Laptop SSHD. ישנם גם שני כוננים שולניים, שכבר יהנו מהיתרונות אותם מביאה הפלטה האחת של סיגייט ושבהם טווח הנפחים יהיה טרה בייט אחד או שניים וגם כל אחד מהם יכיל 8 גיגה-בייט של מטמון מסוג NAND. הם יקראו בפשטות Desktop SSHD, כשראשי התיבות אומרים Solid State Hybrid Drive.

לסיגייט עדיין אין כונני SSD שלמים המבוססים על NAND לחלוטין, אך מצב זה ישתנה הודות לעסקה בחתמה ב-2012 עם חברת DensBits Technologies. בעסקה זו התחייבו שתי החברות לפתח ביחד כונני SSD בעלי מחיר נמוך וביצועים גבוהים, גם TLC וגם MLC, המיועדים הן לשוק הצרכני והן לשוק הגבוה.
גדלים ומחירים
"במהלך 30 השנים האחרונות, סיגייט הציגה חדשנות הן במישור הטכנולוגי והן במוצרים שלה על מינת להפוך למוביל העולמי במתן פתרונות , מכאלה לשוק הגבוה ועד לכוננים היברידיים (SSHD). אנחנו בסיגייט מתרגשים לעבוד עם הקבוצה המוכשרת ב-DensBits ומאמינים שיש לנו הזדמנות משמעותית כעת עם שיתוף הפעולה האסטרטגי להרחיב את ההובלה גם לשוק ה-SSD" אמר רוקי פימנטל, האחראי על מכירות ושיווק בסיגייט.

בסיגייט רמזו שבעתיד, יהיו גם כוננים היברידיים שיגיעו עם כמות נוספת של מטמון מבוסס NAND. כרגע הכמות הקטנה של מטמון עוזרת לשמור על מחירים נמוכים: 79 דולר לגרסת ה-500 גיגה-בייט ו-99 דולר לגרסת הטרה בייט של ההיברידיים הניידים, בזמן שכונן הטרה בייט השולחני עולה 99 דולר וכונן השני טרה בייט השולחני עולה 149 דולר. בינתיים הביצועים שלהם מרשימים מאוד ויתכן ובעתיד כלל הכוננים יהיו היברידיים, במקום המצב כיום בו מערכת ההפעלה ואפליקציות נוספות שבשימוש תדיר מותקנות על SSD והשאר על כונן מכני מלא.
משפחת ההיברידיים החדשה – מניידים ועד נייחים

תגיות

10 תגובות

 1. מחירים נמוכים? מחירים מוגזמים!
  ב10$ יותר מהמחיר של גרסת ה 2TB ניתן לקנות דיסק קשיח סטנדרטי 2TB פלוס SSD 128GB. (מחירי חו"ל, כמו המחיר שמופיע בכתבה)

  סיגייט גרגיל חושבים שהלקוחות שלהם מטומטמים. יכשל כמו שנכשל ה momentus.

 2. זה אכן מחיר נמוך, אבל ..
  מה לגבי פליטת החום ? או הרעש שהכונן יוצר ? הSSD גם אם הוא בקיבולת נמוכה, עדיין עדיף על כונן בנפח גדול. לגבי מערכת גיבוי או סתם איכסון קבצים, זה לא משנה אם זה כונן HDD או SSHD, שניהם עם חלקים נעים, אני מניח שהSSHD לוקח פחות חשמל (?!), אבל שוב, לקחת כונן HDD גדול, להפוך אותו לחיצוני ולנתק מהמחשב כשלא משתמשים בו זה הפתרון !!! בשילוב לSSD למערכת הפעלה ומשחקים, לא צריך ספרייה על המחשב, כשמסיימים משחק מוחקים ומשאירים את השמירות. 120ג'יגה זה מספיק בהחלט!

 3. רגע הם כבר לא השיקו מוצר דומה "מומנטוס"
  עם זכרון פלאש מובנה – והכונן היה מלא באגים ודי כשלון

 4. אין סיבה לקנות סיגייט אחרי שלל הפאדיחות האחרונות
  צריכים לסגור את הבאסטה כבר

 5. המשך לMomentus ?
  אני כולי תקווה שהפעם זה באמת יהיה מוצלח יותר מהMomentus שלהם , שלא היה להיט….

 6. מהפיכה – האמנם ?
  המחירים באמת לא משהו, ובקשר לכוננים עצמם – רק הזמן יגיד.

  בכל מקרה, על איזו מהפיכה מדברים כאן ?

 7. איפה פה בדיוק המהפיכה?
  בדיוק אותו הקונספט הנכשל שהיה להם עם המומנטוס.
  8GB NAND לכונן 1-2TB לא משנה שום דבר.

  מהפיכה היברידית אמיתית חייבת ליצור איזון טוב יותר בין נפח ההרדיסק לנפח הזיכרון(5-10% מהגודל).

  מהפיכה היברידית אמיתית חייבת ליצור מנגנון ניהול קבצים היברידי אוטומטי, עם אפשרות ניהול ע"י הגדרות משתמש.

  מהפיכה היברידית אמיתית תגיע כשיפתחו מערכת קבצים חדשה שתעשה UNIFIED AUTOMATIC MANAGING לכל הכוננים במחשב כמשאבים זמינים למערך איחסון האצה וגיבוי רב כוננים היברידי משולב.

 8. ל 3 , איזה מחיר נמוך?
  כשאתה יכול לקנות באותו מחיר דיסק 2 טרה ובנוסף SSD בגודל 128GB ולהנות מביצועים פי 10 עדיפים – זהו ממש לא מחיר נמוך.
  * בכתבה פורסמו המחירים המתוכננים בארה"ב. לכן יש להשוות למחירי הדיסקים הרגילים וה SSD בארה"ב.

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close