מהירות מופרזת: אסוס מציגה מסך בעל קצב רענון מרשים של 500Hz

קומפיוטקס 2022: מותג ה-ROG של אסוס לא נח לרגע ובשיתוף עם NVIDIA אנחנו מקבלים הצצה למסך הגיימינג הזריז ביותר בעולם

120 פריימים לשניה איטי לכם? 240 זוחל? מה עם 360? ב-ASUS ממשיכים לקטוף את שיאי מהירות התצוגה שנה אחר שנה והפעם בתערוכת קומפיוטקס החליטו קצת להתפרע, בחסות NVIDIA שמציידת את המסך בטכנולוגיית G-SYNC

כחלק מהיכולת להראות שהיא עדיין המובילה בתחום מסכי הגיימינג הזריזים, הציגה ASUS את ה-ROG Swift eSports שהוא מסך 24 אינצ' לגיימינג בעל תדר רענון שלך 500Hz. המשמעות של כך היא היכולת להציג עד 500 פריימים לשניה.

לפני שהרוחות מתלהטות ודיון "האם העין האנושית באמת יכולה להבחין בהבדל?" יעלה בפעם מי-יודע-כמה חשוב להבין שמאחורי המהלך מסתתר גם הרצון של ASUS להציג את שרירי ההנדסה שלה. נתוני המסך מלבד יכולת זאת הינם סטנדרטיים למדי. מדובר בתצוגת FullHD 1080P אשר משתמשת בואריאציה של פאנל TN, בשם E-TN. משמעות הדבר היא שהצבעים ואיכות התצוגה באופן כללי לא מיועדת להיות מתקדמת במיוחד, בוודאי לא כמו מסכי IPS או OLED למיניהם.

המטרה היא ברורה, בעיקר לעורר את רעב שחקני הספורט האלקטרוני, ואנו בטוחים ש-ASUS תעורר עניין של אולפנים רבים המציגים ליגות תחרותיות למשחקים כמו CS:GO או Valorant למשל. באופן מסקרן, חלק מהמשחקים שמופיעים בחומרי הפרסום כמו Overwatch אפילו לא תומכים ביכולת להציג 500 פריימים לשניה בעת זאת, אלא עד 400 "בלבד". אמנם, כאשר הושק מסך 360Hz יצא טלאי שמעלה את הכמות המירבית במשחק זה מ-300 ל-400 לשניה.

מסך זה תומך כאמור בטכנולוגיית G-SYNC של NVIDIA לסנכרון תדר התצוגה עם כמות הפריימים לשניה אותה יפיק כרטיס המסך. מעבר לזה, מסך זה מכיל את טכנולוגיית ה-Reflex Frame Analyzer של NVIDIA שמטרתה לזהות את זמן התגובה של מערכת המחשב יחד עם הציוד ההיקפי ועל פי כך להחליט כיצד למזער לאג, או כל גורם שמעכב זמני תגובה.

מחירו הסופי וזמינותו בשוק של מסך זה אינה ידועה בשלב זה, אך הוא צפוי בהמשך השנה להגיע למדפים.