מהירויות מעבדי ה-Sandy Bridge-E נחשפות

האם אינטל תשיק את הפלטפורמה החדשה עוד השנה, אחרי הכל?

לפני מספר ימים נחשפו, לכאורה, מהירויותיהם הרשמיות של חלק ממעבדי סדרת ה-FX של AMD, אך ב-donanimhaber.com לא מבזבזים זמן, ומתפנים כעת לחשוף (פעם נוספת – לכאורה) את מהירויותיהם של מעבדי ה-Sandy Bridge-E העתידיים מבית אינטל.

כבר לפני מספר חודשים פורסם כי אינטל מתכננת להציע למשתמשים הביתיים שלושה מעבדי Sandy Bridge-E – שני מעבדים משושי ליבות ומעבד מרובע ליבות.
ההדלפה הנוכחית מספקת את השמות והמהירויות של המעבדים הללו.
על פי האתר הטורקי, המעבד מרובע הליבות ישא את השם Core i7-3820 ויציע 4 ליבות ו-8 נימים במהירות בסיס של 3.6GHz, שתעלה ל-3.9GHz עם Turbo Boost. המעבד יציע זכרון מטמון מרמה L3 בנפח של 10MB ומכפלה נעולה, כפי שמרמז שמו.
המעבד הבא בתור יקרא Core i7-3930K ויציע 6 ליבות, 12 נימים, זכרון מטמון L3 של 12MB, מכפלה פתוחה ומהירות בסיס של 3.2GHz, שתגיע עד ל-3.8GHz עם Turbo Boost.
אחרון חביב הוא מעבד ה"אקסטרים" של אינטל לדור הנוכחי – Core i7-3960X, שיציע 6 ליבות, 12 נימים, זכרון מטמון L3 בנפח מרשים של 15MB, מכפלה פתוחה כמובן ומהירות בסיס של 3.3GHz שתגיע עד ל-3.9GHz במצב טורבו. מנסיון העבר עם מוצריה של אינטל, ניתן להניח כי מעבד זה ישא תג מחיר שלא היה מבייש מערכת מחשב שלמה.

ידיעה נוספת שהופיעה לפני מספר חודשים טענה כי אותה פלטפורמת Sandy Bridge-E לא תושק בסוף שנת 2011 כמתוכנן – אלא רק בשנת 2012.
כעת, דיווח מ-vr-zone.com, המגובה בשקופית, טוען כי עדיין ישנו סיכוי לראות את המעבדים הללו בחנויות לפני סוף השנה.
הטענה היא שמקור הדחיה הוא בערכת השבבים החדשה – Patsburg, שאינה "בשלה" עדיין להשקה.

בשקופית מפורטים 4 סוגי ערכות שבבים שונות – כשההערכה היא שבאינטל ינסו להביא לשוק את ערכת השבבים הבסיסית, Patsburg-B, עוד השנה, בעוד שערכת השבבים המתקדמת יותר, Patsburg-D, תושק בשנה הבאה.
על פי השקופית, ערכת השבבים 'B' תציע רק 4 חיבורי SATA III או SAS (לעומת 8 בערכת השבבים 'D'), והקשר בינה לבין המעבד יתבסס על חיבור DMI בלבד (בעוד שבגירסה 'D' יהיה גם חיבור PCIe X4 נוסף שיקשר בינה לבין המעבד).

נכון לעתה לא ברור אילו מעבדים בדיוק עשויים להגיע עוד השנה – אם בכלל, ועל כן לא נותר לנו אלא להמתין לדיווחים נוספים בנושא.