מהיום תוכלו להזרים תכני 4K בנטפליקס, אם יש לכם מערכת חדשה במיוחד (עודכן) • HWzone
מחשביםמערכות הפעלהכתבות נבחרות

מהיום תוכלו להזרים תכני 4K בנטפליקס, אם יש לכם מערכת חדשה במיוחד (עודכן)

עדכון: אתר המחשבים הגרמני Heise ביצע בדיקה בפועל עבור יכולת הסטרימינג החדש של נטפליקס, בהתבסס על כמה מערכים חומרתיים שונים, ואישרר כי לא תוכלו לקבל את רזולוציית ה- המיוחלת באמצעות אף אחד מכרטיסי המסך הקיימים כיום בשוק – אלא רק באמצעות מעבדי ה- והליבות הגראפיות המובנות בהם.

הסיבה לכך היא כאמור בשל תמיכה בטכנולוגיות ה-PlayReady 3.0 (ו-HDCP 2.2) להגנה על התכנים, שנתמכת באופן מלא נכון להיום רק בידי המעבדים מהדור החדש של אינטל – אם כי נראה שזו מגבלה תוכנתית בלבד, ועל כן לא מן הנמנע שבעדכוני מנהלי ההתקן הבאים של ושל נראה תוספות שיעניקו את התמיכה המדוברת ויאפשרו גם לכרטיסי המסך הייעודיים להנות מהיכולת הזו, ללא קשר לזהות יחידת העיבוד הראשית של המשתמש.

הכתבה המקורית: שירות הסטרימינג הפופולרי ממשיך להשתדרג, אך בינתיים רק עבור בעלי חומרה ספציפית

משתמשים בנטפליקס (Netflix) במחשב האישי שלכם, נהנים – אבל גם מייחלים לשיפור משמעותי באיכות התצוגה? כעת זה סוף סוף קורה, לפחות עבור חלק מאוד ספציפי של הלקוחות.

פלטפורמת הזרמת תכני הוידאו הענקית שביצעה התרחבות בינלאומית מפתיעה בתחילת השנה השיקה סוף כל סוף זמינות לתכנים באיכות (או Ultra HD) בגירסת החלונות שלה, כשנתיים וחצי אחרי שזו החלה להיות זמינה בטלוויזיות ובקופסאות ייעודיות למיניהן.

אז מה נדרש בכדי להנות בסדרות וסרטים באיכות (כמעט) הכי גבוהה שיש? לא מעט, למעשה: מעבדים מדור ה-Kaby Lake השביעי והחדש של אינטל מוגדרים בתור החומרה הנתמכת היחידה ליכולת החדשה, בשל תמיכתם המובנית בטכנולוגיית ה-DRM העדכנית PlayReady 3.0 (בה עושה שימוש נטפליקס) ובפענוח בתקן ה-HEVC בדגימות 10 ביט. בנוסף, גם מערכת חלונות 10 מעודכנת עם עדכון השנה הגדול היא חובה עבור ניגון 4K (בשל התמיכה שהתווספה בה ל-PlayReady 3.0), ולקינוח גם דפדפן ה-Edge של מיקרוסופט יהיה היחיד שיתמוך באפשרות זו, נכון לעכשיו, בדומה לצורה בה היה הדפדפן הראשון שתמך בניגון 1080p בפלטפורמה.

רוצים 4K? אנחנו מקווים שיש לכם מחשב שנרכש מתישהו במהלך שלושת החודשים האחרונים
רוצים 4K? אנחנו מקווים שיש לכם מחשב שנרכש מתישהו במהלך שלושת החודשים האחרונים

כמובן שגם אמצעי תצוגה תומך יהיה מוצר חובה בכדי לצפות ברזולוציית העל, באופן טבעי.

אם יש בידיכם מערכת שעונה על כל שלושת הדרישות הללו, תוכלו להנות כבר עכשיו או בימים הקרובים מניגון Ultra HD בנטפליקס, ואם לא – כנראה שתזדקקו להמתין עוד זמן מה עד שבחברה יחליטו להרחיב את תמיכתם לדפדפנים נוספים ולמוצרי חומרה נוספים שטכנית עונים על הדרישות הבסיסיות, כגון כרטיסי ה-Pascal העדכניים מבית וכרטיסי ה-Polaris 10 העדכניים של .

רוב הדפדפנים כיום לא תומכים אפילו בתצוגת 1080p סטנדרטית בנטפליקס - אך זה לא מנוע מה-Edge להמשיך את הריצה הטכנולוגית שלו קדימה
רוב הדפדפנים כיום לא תומכים אפילו בתצוגת 1080p סטנדרטית בנטפליקס – אך זה לא מנוע מה-Edge להמשיך את הריצה הטכנולוגית שלו קדימה

האם סטרימינג ב- שווה את כל המגבלות וההגבלות הללו מבחינתכם? בואו לספר לנו בתגובות.

תגיות
Back to top button
Close
Close